خواص سیب زمینی برای پوست چیست دستور تهیه ماسک سیب زمینی

خواص سیب زمینی برای پوست چیست دستور تهیه ماسک سیب زمینی

شرف الشمس

خواص سیب زمینی برای پوست چیست دستور تهیه ماسک سیب زمینی

خواص سیب زمینی برای پوست چیست دستور تهیه ماسک سیب زمینی

خواص سیب زمینی برای پوست چیست دستور تهیه ماسک سیب زمینی

خواص سیب زمینی برای پوست چیست دستور تهیه ماسک سیب زمینی

سیب زمینی یکی هست مواد تغذیه کننده پوست است و اگر به درمان های خانگی معتقد هستید توصیه می کنیم این ماسک فوق‌العاده رو حتما امتحان کنید. سیب زمینی رو فقط در غذا ازش استفاده نکنید میتونید برای بهتر کردن ظاهر پوست از آن استفاده کنید سیب زمینی یکی از مواد خوراکی مفید برای مراقبت روزانه است پوست و رفع مشکلات پوستی است. می توانید از مواد مغذی که در سیب زمینی وجود دارد برای سلامت پوست خود از آن استفاده کنید.

عکس کسانی که می خواهند چاق شوند از سیب زمینی استفاده میکند اما این را باید بدانید طریقه پخت سیب زمینی به صورت نادرست است که باعث چاقی میشود مثلا سرخ شدن سیب زمینی و سرو آن با سس های پرکالری می تواند چاق کننده باشد اما اگر سیب زمینی را آب پز کنید کالری کمی با مقدار زیادی فیبر خواهید داشت.سیب زمینی حاوی ویتامین های بسیار مختلفی مثل آهن پتاسیم فسفر و ویتامینA  و ویتامین B و ویتامین c می باشد که ارزش غذایی بسیار بالایی دارد اما اینکه این مواد چه تاثیر بر روی پوست می گذارد در ادامه با طومار همراه باشید.

تاثیر آب سیب زمینی بر روی پوست

سیب زمینی خاصیت ضد التهابی دارد و می توانیم مشکلاتی مثل تیرگی و سیاهی دور چشم را با استفاده از آب سیب زمینی از بین ببرید. کتیکول پوست با استفاده از آب سیب زمینی تغذیه می‌شود و بسیار قوی می شود. در اطراف چشم و روی پوست خود چین و چروک دارید با استفاده از آب سیب‌زمینی می‌توانید برای برطرف کردن این چین و چروک اقدام کنید.

نحوه استفاده از آب سیب زمینی

روش استفاده خیلی سخت نیست می توانید یک سیب زمینی کوچک را رنده کنید آب آن را جدا کنید و با استفاده از یک پنبه کوچک یا تسمه کاغذی گلوله شده این مایه را روی پوست خود بمالید چندین بار این کار را تکرار کنید و و اجازه دهید ۱۵ دقیقه روی پوست خود ببارد بعد از آن با استفاده از آب ولرم شستشو کنید. رنده کردن سیب زمینی می‌توانید حلقه های تازه سیب زمینی را روی پوست خود قرار دهید. ما اگر آب سیب زمینی را با استفاده از مواد دیگر ترکیب کنید و تاثیر آن را بیشتر خواهد کرد.

آموزش ماسک خانگی با آب سیب زمینی

می توانید به سادگی یک ماسک لایه بردار بسازید برای این کار مقداری آب سیب زمینی مقداری آب لیمو تازه و کمی نمک دریایی را با هم مخلوط کنید و روی پوست بمالید ماساژ دهید و بعد از گذشت دو دقیقه با آب سرد شستشو کنید بعد از استفاده از این ماسک از کرم مرطوب کننده استفاده کنید.

ماسک روشن کننده پوست

مقداری آب سیب زمینی با کمی عسل و کمی ماست را با هم مخلوط کنید و روی پوست بمالید می‌توانید از ماست یا عسل یکی را انتخاب کنید و یا هر دو را در ماسک استفاده کنید.  ماسک را برای مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه روی پوست بمالید و اجازه دهید تا کاملا خشک شود و بعد با آب سرد بشویید بعد از استفاده از هر ماسکی صورت خود را با کرم مرطوب کننده مرطوب کنید.

نویسنده: پریسا سعیدی

  • ۱۹ تیر ۱۳۹۸
مطالب مشابه

کانال تلگرامی طومار

۰ دیدگاه
دیدگاه ها
دعا و طلسم
هاروس
×