۹ مرحله برای آرایش مخصوص مراسم و مهمانی شب

۹ مرحله برای آرایش مخصوص مراسم و مهمانی شب

شرف الشمس

۹ مرحله برای آرایش مخصوص مراسم و مهمانی شب

آرایش مراسم شب می تواند طبق سلیقه های مختلف انجام شود و انتخاب رنگ و نوع آن بستگی به نوع مراسم دارد. اگر آرایش تان با لباس و فرم صورت تان همخوانی نداشته باشد، نمی توانید برای مدت طولانی نظرها را به سمت خود جلب کنید

۹ مرحله برای آرایش مخصوص مراسم و مهمانی شب

۹ مرحله برای داشتن آرایش زیبای مهمانی شب

برای حضور در مهمانی های شبانه اغلب میزان زیادی وقت و هزینه صرف یافتن لباس مناسب می کنید. انتخاب رنگ پیراهن و هماهنگی آن با کیف و کفش تان وسواس به خرج می دهید و تا دقیقه آخرممکن است دلواپس این باشید که نکند لباستان مناسب نباشد. اگر همین قدر مته به خشخاش می گذارید، برای اینکه منحصربه فردی تان را حفظ و تقویت کنید لازم است کمی هم زمان برای آرایش تان در نظر بگیرید. هر چه قدر هم که پوشش شما خاص باشد، اگر آرایش تان با لباس و فرم صورت تان همخوانی نداشته باشد، نمی توانید برای مدت طولانی نظرها را به سمت خود جلب کنید. برای اینکه بدانید آرایشگرها برای میکاپ مخصوص مهمانی شب از چه تکنیک هایی استفاده می کنند با این مقاله از طومار همراه باشید.

۹ مرحله برای داشتن آرایش زیبای مهمانی شب

آرایش مراسم شب می تواند طبق سلیقه های مختلف انجام شود و انتخاب رنگ و نوع آن بستگی به نوع مراسم دارد. ولی آرایش معمولی که می توان برای مراسم شب در نظر گرفت، در چند مرحله انجام می شود:

مرحله اول: پیش از شروع، یک کرم مرطوب کننده روی پوست بزنید و کل صورت را به آن آغشته کنید. سپس روی پلک را با استفاده از فون نیمه چرب یا کانسیلر مخصوص پشت پلک پوشانده و با استفاده از یک پد آرایشی کامل محو کنید؛ از این فون می توان روی لک و جوش های صورت و قسمت های تیره هم استفاده کرد.

مرحله دوم: کاملا پشت پلک را با استفاده از سایه رنگ روشن و نسبتا براق پوشانده و با استفاده از قلم موی مخصوص سایه، پخش کنید. این سبک آرایش ها مخصوص شب است و سبب درخشندگی چشم ها شده و گیرایی آنها را چند برابر می کند.

مرحله سوم: در این مرحله از بن مژه (خط رویش مژه) به بالا تا نیمه پلک را با استفاده از سایه مشکی یا دودی رنگ کاملا پوشانده و با استفاده از قلم موی نوک گردان را پخش کنید. در سایه هایی مخصوص آرایش شب ، هر قدر از رنگهای براق و تیره استفاده شود، زیبایی بیشتری به صورت شما خواهد داد. در ادامه قسمت انتهایی سایه چشم را با استفاده از یک رنگ گرم مثل قرمز یا آجری تکمیل کنید.

 آرایش زیبای مهمانی شب

مرحله چهارم: در این مرحله با استفاده از خط چشم زدن به بن مژه ها، قسمت انتهایی مژه ها را تیره تر کنید. برای زیباتر شدن آرایش چشم از مژه مصنوعی متراکم استفاده کنید و آن را روی خط چشم بچسبانید.

مرحله پنجم: داخل چشم را با استفاده از مداد کربن بلک کامل بپوشانید؛ در قسمت زیر چشم ها با استفاده از قلم موی گرد و باریک از همان سایه تیره مشکی خط بکشید و با کمک قلم موی مات کننده (Fade  ) و کمی رنگ گرم آن را محو کنید. در ادامه با استفاده از ریمل مشکی کاملا مژه ها را پوشش داده و حالت دهید. 

تا این قسمت تقریبا آرایش چشم ها کامل شده است. بهتر است در آرایش مخصوص شب روی پوست به روش کانتورینگ (آرایش ترمیمی) گریم کامل انجام شود. کانتورینگ صورت در نور شب سبب بهتر دیده شدن آرایش شما می شود و زوایای زیبایی به صورت تان می بخشد.

۹ مرحله برای داشتن آرایش زیبای مهمانی شب

کانتورینگ صورت:

در روش کانتورینگ باید ۳ الی ۴ رنگ فون چرب داشته باشید. روی قسمتهای برجسته و مشخص باید از رنگ تیره که از کرم پودر شما تیره تر است، استفاده کنید. با استفاده از خطوط منحنی به گونه ها فرم داده و آنها را برجسته کنید. روی قسمت گود و فرورفته صورت و قسمت هایی که می خواهید مشخص و برجسته تر به نظر بیاید از رنگهای روشن فون استفاده کنید. در این روش معایب صورت تا حدودی اصلاح شده و زیباتر جلوه می کنند. بعد از این روش قسمت گود و تیره چشم را با استفاده از کانسیلر بژ روشن کامل پوشش دهید.

کانتورینگ صورت

مرحله ششم: از کرم پودر مایع که رنگ آن کاملا با پوست صورت شما مطابقت دارد استفاده کنید. البته انتخاب رنگ کرم پودر کاملا به سلیقه شما بستگی دارد. همچنین در این مرحله لازم است که فرم صورت خود را کاملا بشناسید.

مرحله هفتم: در این مرحله تمام قسمت های صورت را با استفاده از پودر فیکس همرنگ صورتتان (به کمک قلم موی آرایشی مخصوص همین کار) بپوشانید تا دوام آرایش را بالا ببرد. پودر فیکس براق برای آرایش شب مناسب تر است.

آرایش صورت برای مهمانی شب

مرحله هشتم: با استفاده از برس رژ گونه رنگ ملایمی را از قسمت وسط گوش و بسته به فرم صورت خود به سمت گوشه لبها بکشید. برای برجسته تر شدن گونه ها می توان از یک پودر شاین طلایی یا صدفی استفاده کرد و آن را در قسمت بالای رژ گونه کاملا محو و ملایم کرد.

مرحله نهم: با استفاده از مداد قهوه ای روشن دور لبها را کادر بکشید. اگر احساس می کنید لبهایتان باریک است می توانید این خط را بیرون لب بکشید. بهتر است برای رژ لب از رنگ کرم صورتی یا کالباسی و گوشتی روشن استفاده کنید. روی لبها را با استفاده از شاین لب بپوشانید تا لبها برجسته تر دیده شوند.

آرایش صورت و لب

نکات مهم

در فصل های سرد می توانید از رنگ های گرم در آرایش خود استفاده کنید. در فصل گرم هم رنگهای سرد مثل سورمه ای و بنفش همراه با رنگ دودی ترکیب بسیار زیبایی به چشم های شما خواهد داد. همچنین برای درخشندگی بیشتر چشمها می توانید از لنزهای رنگی استفاده کنید که بهتر است طوسی یا عسلی روشن باشد. البته در آرایش اسموکی، لنز طوسی بیشتر پیشنهاد می شود.

رنگ ابروها هم باید متناسب با رنگ موها به وسیله سایه ابرو طراحی شود. می توانید با استفاده از سایه ابروی روشن قسمت تاج ابرو را هایلایت کنید. در آرایش اسموکی سایه ابروی نرم مناسب تر است.

آرایش اسموکی

آرایش چشم اسموکی یکی از پرطرفدارترین انواع آرایش است. در این سبک آرایش چشم، از رنگهای دودی و تیره استفاده می شود تا چشمها درشت تر به نظر برسد. به همین دلیل این سبک آرایش چشم برای شبها بسیار مناسب است و سبب درخشندگی چشمهای شما می شود. برای آرایش اسموکی حداقل به سه رنگ سایه مشکی، خاکستری و سفید نیاز دارید همچنین رنگ های قهوه ای، بنفش، سبز تیره و سرمه ای در ترکیبات تیره و رنگهای کالباسی، طلایی و نقره ای هم برای زمینه روشن این سبک آرایش چشم کاربرد دارد.

آرایش اسموکی

هنگام آرایش صورت، گردن را فراموش نکنید. هیچ چیز در یک مهمانی شبانه بیش از تفاوت رنگ گردن با صورت، زشت جلوه نمیکند. می توانید از همان کرم پودری که برای صورت استفاده کرده اید به گردن هم بزنید و در پایان برای اینکه در اثر عرق کردن رنگ آن تغییر نکند از پودر فیکس کننده استفاده کنید.

هنگام زدن پودر فیکس حواس تان باشد که ابروها را سفید نکنید. در صورتی که ابروهایتان به پودر آغشته شد به کمک سایه ابروها را ترمیم کنید.

برای مهمانی شبانه رنگ های تیره و جیغ برای لاک پیشنهاد می شود. اگر رنگ قرمز جگری با رنگ لباس تان همخوانی دارد می تواند انتخاب فوق العاده ای باشد.

آرایش مهمانی شب

برای اینکه پوست صورت تان نرم دیده شود می توانید ار رژ گونه های کرمی استفاده کنید. برای زدن رژ گونه کرمی از اسفنج سه گوش استفاده کنید.

رژ لب قرمز اگر چه انتخابی کلاسیک به حساب می آید، اما هنوز هم پر طرفدار است و چیزی از اهمیت آن کم نشده است. هنگام زدن ماتیک سعی کنید از قلم موی مخصوص استفاده کنید و خط لب هم فراموش تان نشود.

  • ۱۳ مهر ۱۳۹۷
مطالب مشابه

کانال تلگرامی طومار

۰ دیدگاه
دیدگاه ها
دعا و طلسم
هاروس
×