آلوین سارجنت، از بزرگان فیلمنامه‌نویسی آمریکا درگذشت

آلوین سارجنت، از بزرگان فیلمنامه‌نویسی آمریکا درگذشت

شرف الشمس

آلوین سارجنت، از بزرگان فیلمنامه‌نویسی دهه‌ی شگفت‌انگیز 1970 سینمای آمریکا ("جولیا"، "ماه کاغذی")، برنده‌ی دو جایزه‌ی اسکار، از میان ما رفت

آلوین سارجنت فیلمنامه‌نویس هالیوودی و برنده ۲ جایزه اسکار بهترین فیلمنامه اقتباسی در خانه خود در سیاتل آمریکا از دنیا رفت.

به گزارش صبا به نقل از هالیوودریپورتر، آلوین سارجنت فیلمنامه‌نویس آمریکایی و برنده جایزه اسکار درگذشت.

سارجنت در نگارش طیف گسترده‌ای از آثار سینمایی و تلویزیونی همچون مجموعه «بن کیسی» و «مرد عنکبوتی شگفت‌انگیز»(۲۰۱۲) دست داشت. اوج افتخارات او به دو فیلم سینمایی «جولیا»(۱۹۷۷) و «مردم معمولی»(۱۹۸۰) بازمی‌گردد که برای هر دوی آنها برنده جایزه اسکار بهترین فیلمنامه شد.

طبق اعلام پم ویلیامز تهیه‌کننده و دوست سارجنت، او روز پنجشنبه ۱۹ اردیبهشت به مرگ طبیعی در خانه خود در سیاتل درگذشته است

سارجنت در سال ۱۹۲۷ در فیلادلفیا متولد شد. او کار نگارش خود برای تلویزیون را از سال ۱۹۵۳ آغاز کرد و تا اوایل دهه ۶۰ اپیزودهای گوناگونی از مجموعه‌های «جاده ۶۶»، «بن کیسی» و «یک ساعت آلفرد هیچکاک» را به رشته تحریر درآورد. سارجنت اولین کار سینمایی خود را در ۱۹۶۶ نوشت اما فیلم‌هایی که نام او را در این صنعت مطرح کرد، همکاری در نگارش فیلمنامه «من سربه‌راهم»(۱۹۷۰) و بعد از آن «ماه کاغذی» در ۱۹۷۳ بود که نامزد جایزه اسکار بهترین فیلمنامه و برنده جایزه بهترین فیلمنامه انجمن نویسندگان آمریکا شد.

  • ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸
مطالب مشابه
۰ دیدگاه
دیدگاه ها
دعا و طلسم
هاروس
×