آمبولی ریه خطر مرگ را به همراه دارد!

آمبولی ریه خطر مرگ را به همراه دارد!

شرف الشمس

آمبولی ریه خطر مرگ را به همراه دارد!

یکی از مهمترین عوارض احتمالی ترومبوز سیاهرگی عمقی، آمبولی ریه است که به علت انتقال لخته خونی به دستگاه گردش خون ریوی ایجاد می گردد.

آمبولی ریه خطر مرگ را به همراه دارد!

علت بروز آمبولی ریه چیست؟

ترومبوز سیاهرگی عمقی بیشتر در سیاهرگ های اندام تحتانی اتفاق می افتد، ولی به علت استفاده از کاتترهای ساب کلاوین، وقوع آن در اندام فوقانی نیز در حال افزایش است.

ترومبوز آمبولی یکی از علل قابل پیشگیری مرگ است. ترومبوز به معنای تشکیل لخته خون در دیواره داخلی سیاهرگ است که این مساله بیشتر سیاهرگ های اندام های تحتانی را درگیر می کند.

آمبولی ریه

آمبولی ریه چیست؟

لخته ایجاد شده باعث اختلال جریان خون و در نتیجه منجر به انسداد عروق خون می شود. یکی از مهمترین عوارض احتمالی ترومبوز، آمبولی ریه است.

پا قسمتی از بدن است که بیشتر دچار ترومبوز و بروز آمبولی ریه می شود.بی تحرکی، بیماری های داخلی پیشرفته، سرطان ها، انجام برخی اعمال جراحی، ضربه به پا و شکستگی ها از جمله مهمترین علل بروز ترومبوز است.

برخی افراد نیز به صورت خود به خودی دچار ترومبوز می شوند که این مساله در خانم ها شایع تر از آقایان است.

افراد مستعد می توانند با انجام ورزش، داشتن تحرک، دریافت داروی مناسب، انجام درمان های مکانیکی و ... از بروز ترومبوز پیشگیری کنند.

آمبولی ریه خطر مرگ را به همراه دارد به همین دلیل توجه به پیشگیری از ترومبوز بسیار مهم است.

با توجه به مطالب فوق توجه و پرداختن به مساله ترومبوز بسیار مهم است که در این کنگره پانلی را برای معرفی دستاوردهای جدید در حوزه پیشگیری و درمان ترومبوز و آمبولی اختصاص داده شده است.

نوزدهمین کنگره بین المللی تازه های قلب و عروق با حضور متخصصان قلب، متخصصان سایر رشته ها نظیر جراحی قلب، مغز و اعصاب، طب اورژانس، داخلی، بیهوشی قلب و قلب اطفال و همچنین بیش از 250 نفر سخنران و هیات رئیسه از اساتید کشور و حدود 30 سخنران از آمریکای شمالی، انگلیس، آلمان، فرانسه، اتریس، اسپانیا، ایتالیا، ژاپن، اتریش، جمهوری چک 21 تا 24 شهریور در مرکز همایش های برج میلاد برگزار می شود.

آمبولی ریه خطر مرگ را به همراه دارد!

  • ۲۲ بهمن ۱۳۹۶
مطالب مشابه

کانال تلگرامی طومار

۰ دیدگاه
دیدگاه ها
دعا و طلسم
هاروس
×