آموزش آپدیت تلفن‌های همراه سامسونگ به سیستم‌عامل آندروید 8 (Oreo)

آموزش آپدیت تلفن‌های همراه سامسونگ به سیستم‌عامل آندروید 8 (Oreo)

آموزش آپدیت تلفن‌های همراه سامسونگ به سیستم‌عامل آندروید 8 (Oreo)

همان‌طور که مستحضر هستید، سیستم‌عامل قدرتمند آندروید 8 کمپانی گوگل که تحت عنوان Oreo نام‌گذاری شده است در تاریخ 21 آگوست سال 2017 به‌صورت رسمی عرضه و ...

آموزش آپدیت تلفن‌های همراه سامسونگ به سیستم‌عامل آندروید 8 (Oreo)

همان‌طور که مستحضر هستید، سیستم‌عامل قدرتمند آندروید 8 کمپانی گوگل که تحت عنوان Oreo نام‌گذاری شده است در تاریخ 21 آگوست سال 2017 (مصادف با 30 مرداد 1396 هجری شمسی) به‌صورت رسمی عرضه و تلفن‌های همراه پیکسل نیز به‌عنوان پیشروان موجود در حوزه فناوری هم‌اکنون بسته به‌روزرسانی فوق را دریافت نموده‌اند؛ حال نوبت به دیگر کمپانی‌های فعال در زمینه طراحی و ساخت دستگاه‌های قابل حمل نامبرده رسیده است تا با فراهم آوردن تمهدایت لازم و ضروری، محصولات پرچم‌دار و رده پیشرفته خود را به آخرین نسخه از سیستم‌عامل محبوب آندروید (Oreo) آپدیت نمایند.

آندروید 8

سیستم نرم‌افزاری آندروید Oreo به‌نوعی می‌تواند در قالب بزرگ‌ترین بسته‌های به‌روزرسانی سیستم‌عامل آندروید طبقه‌بندی گردد، زیرا تغییرات کوچک و بزرگ انجام پذیرفته در زیرساخت چهارچوب مذکور طیف گسترده‌ای از انواع ویژگی‌ها و قابلیت‌های متفاوت را شامل می‌گردند. بهبود میزان نگهداری انرژی توسط باتری و نزول مقدار تنش وارده به دستگاه تلفن همراه با کاهش آزادی عمل نرم‌افزارها و سرویس‌های فعال در پس‌زمینه سیستم‌عامل، ایجاد کانال‌های گوناگون جهت انتخاب اعلان‌های نمایشی توسط اپلیکیشن‌ها، نمایش محتوا در حالت تصویر در تصویر (PiP)، کاهش مدت زمان بوت سیستم‌عامل، تغییر طراحی منوی تنظیمات و ... از جمله برخی از بهسازی‌های انجام پذیرفته در قالب آندروید Oreo به شمار می‌روند.

جوانب ظاهری سیستم‌عامل در حالت کلی تغییرات آن‌چنانی به خود ندیده و همچنان با نسخه پیشین خود یکسان می‌باشد، اما لایه‌های بصری افزوده شده به‌منظور افزایش میزان کارآمدی، ثبات و فزونی سطح آینده‌نگری بدون شک تأثیرات فراوانی را در زمینه میل به استفاده از آن به خود اختصاص می‌دهند.

الگوی انتشار بسته‌های عظیم به‌روزرسانی نظیر سیستم‌عامل آندروید توسط دیگر کمپانی‌های فعال معمولاً مدت زمانی پس از انتشار رسمی سیستم نرم‌افزاری صورت می‌پذیرد که بازه آن از یک ماه تا شش و یا حتی بیشتر نیز متغیر بوده و این مهم مستقیماً به‌سرعت عمل کمپانی محصول بازگردانی می‌گردد. متأسفانه کمپانی سامسونگ با وجود منابع نامحدود خود در زمینه عرضه بسته‌های آپدیت سیستم‌عامل نسبت به رقیبان خود اندکی کندتر اقدام می‌نماید. با توجه به اینکه هم‌اکنون تقریباً یک ماه و نیم از تاریخ انتشار رسمی آندروید 8 گذشته است، لذا نمایان‌سازی پیغام دریافت بسته به‌روزرسانی هنگام اتصال تلفن همراه به شبکه اینترنت در هر لحظه‌ای ممکن است اتفاق بیفتد، اما ازآنجایی‌که شمارش دستگاه‌های موجود در اقصی نقاط مختلف از تعداد بسیار زیادی برخوردار می‌باشند، بنابراین عملیات دریافت بسته آپدیت و یا نمایش پیغام دانلود آن ممکن است به‌صورت خودکار صورت نپذیرد.

بر همین اساس در این مقاله آموزشی کوتاه تصمیم بر آن شد تا نحوه چگونگی جستجوی دستی آندروید 8 برای تلفن‌های همراه سامسونگ و دیگر روش‌های موجود در زمینه به‌روزرسانی سیستم نرم‌افزاری را بیاموزیم.

ذکر این نکته نیز ضروری است که محصولات عرضه گردیده در پیش از سال 2015 و یا حتی بازه بین سال‌های 2014 تا 2015 به احتمال فراوانی بسته به‌روزرسانی آندروید 8 را دریافت نمی‌کنند، اما با این وجود فهرستی از دستگاه‌های قابل حمل کمپانی نامبرده که درصد انتشار آپدیت برای آن‌ها قوی‌تر است از قرار زیر می‌باشند:

سامسونگ گلکسی S8 ،S8 Plus و S8 Active، سامسونگ گلکسی S7 ،S7 Edge و S7 Active، سامسونگ گلکسی S6 (تمامی مدل‌ها )، سامسونگ گلکسی A9 و A9 Pro، سامسونگ گلکسی A8، سامسونگ گلکسی A7 (نسخه‌های 2017 و 2016)، سامسونگ گلکسی A5 (نسخه 2017)، سامسونگ گلکسی C9 Pro، سامسونگ گلکسی C7 و C7 Pro، سامسونگ گلکسی C5، سامسونگ گلکسی Note 8 و سامسونگ گلکسی Note FE.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص به نوشته "معرفی گوشی‌های سامسونگ که آندروید 8 را دریافت می‌کنند" مراجعه کنید.

به‌روزرسانی سیستم‌عامل با استفاده از روش بیسیم (OTA)

دریافت بسته به‌روزرسانی سیستم‌عامل آندروید 8 با استفاده از منوی تنظیمات تلفن همراه در قالب ساده‌ترین روش‌های موجود طبقه‌بندی می‌گردد. در این حالت باید دقت داشته باشید که باتری دستگاه از میزان انرژی بیشتر از 50 درصد برخوردار بوده و حدالامکان در طی عملیات نصب نیز به شارژر متصل شده باشد. علاوه بر آن حافظه داخلی تلفن همراه باید حداقل از گنجایشی برابر یک گیگابایت فضای خالی برخوردار بوده و همچنین فرآیند دانلود بسته به‌روزرسانی با استفاده از اتصال اینترنت ثابت و قدرتمندی نظیر شبکه وای فای انجام پذیرد. درصورتی‌که دستگاه مورد استفاده شما در قالب فهرست فوق قرار دارد، ادامه نوشته را مطالعه بفرمایید.

ابتدا منوی تنظیمات (Settings) تلفن همراه را گشوده و سپس به دسته‌بندی About Phone یا About Device مراجعه کنید.

در صفحه جدید گشوده شده به بخش Software Update یا System Updates مراجعه کرده و سپس بر روی گزینه Update کلیک کنید.

آندروید 8

در صورت یافتن بسته به‌روزرسانی آندروید 8 توسط عملیات جستجو و نمایان شدن پیغام دریافت، بر روی کلید Download و یا گزینه منتسب به این امر کلیک کنید تا فرآیند دانلود شروع شود، در غیر این صورت باید گفت که هنوز بسته آپدیت مذکور برای دستگاه شما عرضه نگردیده است.

آندروید 8

نوشته فعلی با عرضه رسمی فایل‌های فریمور سیستم‌عامل در آینده مورد به‌روزرسانی قرار گرفته و دیگر روش‌های موجود مبنی بر آپدیت دستگاه تلفن همراه به‌صورت دستی نیز به قالب آن افزوده می‌شود. از صبر و شکیبایی شما سپاس‌گزاریم.

  • ۱۲ مهر ۱۳۹۶
مطالب مشابه

کانال تلگرامی طومار

۰ دیدگاه
دیدگاه ها
×