آموزش ۶ مدل ریش معروف به ریش پروفسوری یا ریش بزی برای آقایان

آموزش ۶ مدل ریش معروف به ریش پروفسوری یا ریش بزی برای آقایان

آموزش ۶ مدل ریش معروف به ریش پروفسوری یا ریش بزی برای آقایان

چند دلیل خوب وجود دارد که چرا مردان تصمیم می گیرند ریش بزی بگذارند. یکی از مهمترین دلایلش رشد آسان آن است. این مدل برای کسانی خوب است که نمی خواهند ریش کامل داشته باشند اما باز هم تمایل به ریش گذاشتن دارند

آموزش ۶ مدل ریش معروف به ریش پروفسوری یا ریش بزی برای آقایان

آموزش ۶ مدل ریش معروف به ریش پروفسوری یا بزی برای آقایان

این مدل ریش که در عکس ها می بینید به مدل ریش پروفسوری یا بزی هم معروف است و پس از مد شدن فورا بین بسیاری از مردان در سراسر دنیا جا افتاد و محبوب شد. هم شاغلین، هم دانش آموزان و هم دانشجویان به این سبک علاقه دارند. این سبک از ریش اکنون تغییراتی طبق مد روز داشته و همچنان می توانید از آن استفاده کنید. 

دانستن اینکه چگونه ریش صورت تان را اصلاح کنید و سبکی خاص داشته باشید شما را شبیه به ستارههای سینما جذاب می کند. 

مدل ریش پروفسوری

چرا باید ریش پروفسوری یا بزی را انتخاب کنیم؟

چند دلیل خوب وجود دارد که چرا مردان تصمیم می گیرند ریش پروفسوری یا بزی بگذارند. یکی از مهمترین دلایلش رشد آسان آن است. این مدل برای کسانی خوب است که نمی خواهند ریش کامل داشته باشند اما باز هم تمایل به ریش گذاشتن دارند. 

برخی از مردان هم با کم مویی در قسمت هایی از ریش هایشان دست و پنجه نرم می کنند و رشد موهایشان روی چانه و بالای لب بیشتر است پس این مدل، برایشان ایده آل به نظر می رسد. از طرفی این مدل ریش می تواند زخم یا مشکلات پوستی را بپوشاند و البته مردانی که لب هایی نازک دارند، انتخاب ریش بزی برایشان مناسب به نظر می رسد. 

کدام سبک از ریش پروفسوری یا بزی برای شما مناسب است؟

حال که شما تمام مزایا و دلایل انتخاب ریش بزی را می دانید، بهتر است بدانید که کدام مدل آن برای صورت شما مناسب تر است. انتخاب یک نوع از ریش پروفسوری یا بزی باید متناسب با مدل موهای شما باشد. اگر ریش و مو با هم جور نباشند صورت تان ناخوشایند به نظر می رسد. 

اولین قدم این است که سبک مناسب را برای خود پیدا کنید. 

چهره های استخوانی و زاویه دار بهترین گزینه برای ریش بزی محسوب می شوند. اگر دارای این فرم از صورت هستید، مطمئن شوید که ریشتان زیاد بلند نیست تا صورت تان بیش از حد لاغر به نظر نرسد. 

یکی از مزایایی که ریش بزی دارد و می توانید از آن به عنوان یک ترفند استفاده کنید این است که به کمک آن صورت های چاق را کشیده نشان دهید. پس برای لاغر نشان دادن صورت های زیادی بزرگ مناسب است. 

البته این به آن معنا نیست که اگر شما صورتی گرد و یا مثلثی شکل دارید، ریش بزی به شما نمی آید فقط باید در انتخاب نوع مناسب برای صورت تان بیشتر دقت کنید. 

انواع ریش پروفسوری یا بزی

۱- همانطور که در عکس می بینید، این مدل ریش بزی، سبیل ندارد و تنها روی چانه را می پوشاند. تمام بخش های دیگر صورت هم کاملا اصلاح و ماشین شده است و همچنین موهای ریش هم نباید زیاد بلند باشد. این مدل ریش بیشتر برای مردان جوان و اسپرت پسند مناسب است.

مدل ریش پروفسوری یا بزی

۲- به این مدل، ریش پروفسوری کلاسیک می گویند که مردان با استایل رسمی و کت و شلوار از آن بیشتر استفاده می کنند. ریش، تمام دور دهان را می پوشاند و سبیل و ریش به هم چسبیده اند. 

مدل ریش پروفسوری

۳- این مدل از ریش پروفسوری با مدل قبلی شباهت فراوانی دارد و تنها در یک مورد کوچک متفاوتند آن هم این است که به اندازه مدل قبلی پر نیست و خط سبیل و ریش به شکل خطوطی نازک به هم پیوند خورده اند. این مدل برای کسانی که ریش های پر پشتی ندارند مناسب است. طبق تصویر، مقداری ریش کوچک هم درست زیر لب پایین قرار دارد. 

مدل ریش بزی

۴- این مدل ریش به شکل نواری عمودی و کوچک در پایین چانه قرار گرفته و مناسب نوجوانانیست که دوست دارند سن شان کمی بزرگ تر نشان دهد اما از ریش گذاشتن کامل هم خوششان نمی آید. نگهداری این مدل ریش بزی بسیار آسان است و وقت چندانی از شما نمی گیرد. 

مدل ریش پروفسوری یا بزی

۵- این مدل از ریش بزی برای مردانی مناسب است که ریش هایشان به طور دایره ای کامل رشد نمی کند. این مدل ترکیبی بسیار شیک و مدرن از سبیل و ریش از زیر لب تا روی چانه است. بدین ترتیب، کم مویی در عدم رشد ریش چندان به چشم نخواهد آمد. 

آموزش مدل ریش پروفسوری یا بزی

۶- این مدل ریش بزی که مدل لنگری هم نامیده می شود، بخش بیشتری از چانه و استخوان فک را می پوشاند بنابراین سبیل و ریش پرتری را می طلبد. ریش بزی قبلا با نام ریش لنگری شهرت داشت. 

مدل ریش پروفسوری شیک

رشد ریش پروفسوری یا بزی چگونه است؟

همانند دیگر انواع ریش، اولین چیزی که شما برای رشد ریش بزی نیاز دارید، صبر است. در ابتدای رشد ممکن است شما کمی احساس خارش کنید که طبیعیست اما اگر تحملش برایتان سخت است می توانید کمی روغن طبیعی مناسب به رستنگاه ریشتان بزنید. 

انواع ریش بزی برای آزمایش کردن بسیار مناسبند. یعنی نیازی نیست شما از همان ابتدا ریش مورد نظرتان را انتخاب کنید بلکه می توانید یکی را امتحان کرده و اگر آن را دوست نداشتید، مدل دیگرش را امتحان کنید. از کم پشت ترین تا پرپشت ترینشان را روی صورت تان آزمایش کنید و در طول مدت رشد ریش بزی، آن را شکل دهید. 

چگونه ریش بزی را اصلاح کنیم؟

داشتن ریش بزی بدون اصلاح کردن ممکن نیست. اگر شما به طور مداوم و در طولانی مدت به ریش هایتان رسیدگی کنید، همیشه شیک و مرتب به نظر می رسید. مرتب کردن لبه های ریش بزی اولین چیزیست که شما باید به آن توجه نمایید و به خوبی آن را شکل دهید. از یک تیغ دسته دار برای تمیز درآوردن خط دور ریش و از یک ماشین ریش تراش برای کوتاه و مرتب کردن استفاده کنید. 

پس از اینکه تعیید کردید می خواهید چه سبک از ریش بزی را داشته باشید، موهای بقیه صورت تان را بزنید تا ظاهری منظم داشته باشید. با یک برش ساده با تیغ می توانید این مرزبندی را به راحتی تعیین کنید. آخرین مرحله ای که باید انجام دهید هم بریدن سبیل است. 

چگونه ریش بزی بگذاریم؟

سعی کنید حتما از قیچی مخصوص ریش استفاده کنید و به اندازه یک میلیمیتر، یک میلیمتر جلو بروید تا اگر خطایی کردید چندان به چشم نیاید. ریش بزی بسیار کوتاه است و ظاهری مرتب دارد بنابراین کوچکترین اشتباهی در آن بسیار قابل توجه است. 

مردانی که برای نخستین بار می خواهند چانه خود را با قیچی شکل دهند، بهتر است از مدل های راحت تر که ریزه کاری چندانی ندارد استفاده کنند. اگر چندان به کار خود مطمئن نیستید بهتر است جهت امنیت بیشتر از یک آرایشگر بخواهید که این کار را برایتان انجام دهد و از او بخواهید که برای دفعه بعد نکات لازم را به شما آموزش دهد. 

اصلاح موی زیر چانه 

هنگامی که ریش بزی می گذارید، باید بخشی از آن را تا زیر چانه تان هم ادامه دهید. اگر این کار را نکنید، ریشتان ظاهری نامرتب به خود می گیرد. بدین منظور حتما آینه ای قابل حمل را زیر چانه تا بگیرید تا روی کارتان تسلط کافی داشته باشید. 

مدل ریش بزی

نگهداری از ریش بزی

فکر نکنید چون ریش بزی کوتاه است نیاز به مراقبت روزانه ندارد برعکس این دقیقا یکی از دلایلی است که شما باید حواس تان به آن باشد. ریش بزی بسیار سریع رشد می کند و اگر آن را مرتب نکنید شکلش را از دست می دهد. به یاد داشته باشید تنها زمانی که ریشتان کاملا خشک است آن را اصلاح نمایید. اگر هنگام مرطوب بودن، آن را کوتاه کنید، وقتی خشک می شود خواهید دید که زیاد از حد کوتاه شده اند و قطعا این را نمی خواهید. اگر می خواهید موهای صورت تان را نرم کنید از روغن ریش بهره ببرید.

تصمیم گیری در انتخاب ریش بزی چندان کار سختی نیست زیرا مدل های آن محدودند. یکی را انتخاب کنید که نه تنها با فرم صورت شما مطابقت دارد بلکه در ترکیب با موهای سرتان کامل می شود. اگر محیط کارتان بسیار جدی و حرفه ای است شاید مدل های نازک چندان مناسب شما نباشند. 

مترجم : پردیس کیانی

  • ۳۱ شهریور ۱۳۹۷
مطالب مشابه

کانال تلگرامی طومار

۰ دیدگاه
دیدگاه ها
×