آموزش غیر فعال‌سازی نمایش آزار دهنده تبلیغات در نرم‌افزار KMPlayer

آموزش غیر فعال‌سازی نمایش آزار دهنده تبلیغات در نرم‌افزار KMPlayer

آموزش غیر فعال‌سازی نمایش آزار دهنده تبلیغات در نرم‌افزار KMPlayer

اگر شما نیز از آن دسته از افرادی می‌باشید که علاقه وافری به تماشای فیلم دارید بدون شک با نرم‌افزار پخش‌کننده قدرتمند و انعطاف‌پذیر KMPlayer نیز آشنا هستید

آموزش غیر فعال‌سازی نمایش آزار دهنده تبلیغات در نرم‌افزار KMPlayer

 

اگر شما نیز از آن دسته از افرادی می‌باشید که علاقه وافر و وصف‌نشدنی به تماشای فیلم و یا گوش فرا دادن به موسیقی‌های روز دنیا داشته و بخشی از اوقات فراقت روزانه خود به انجام این مهم اختصاص می‌دهید بدون شک با نرم‌افزار پخش‌کننده قدرتمند و انعطاف‌پذیر KMPlayer آشنایی دارید. نرم‌افزار مذکور که به‌صورت کاملاً رایگان در اختیار همگان قرار گرفته است با برخورداری از طیف عظیمی از انواع قابلیت‌ها و ویژگی‌های گوناگون موفق به کسب افتخارآفرینی‌های فراوانی در مدت زمان کوتاه گشته و تاکنون شمار عظیمی از کاربران مختلف را نیز به سمت خود نیز جذب نموده است، اما همان‌طور که مستحضر هستید سازندگان برنامه محبوب و قدرتمند نامبرده به دلیل عدم برخورداری از پشتیبانی به‌منظور رفع نیازهای مالی و تدارک سرمایه جهت ادامه پیشبرد روند توسعه محصول متکی به دریافت و نمایش انواع تبلیغات متفاوت در بطن نرم‌افزار بوده و از این طریق به کسب بودجه موردنیاز خود مبادرت می‌ورزد. قبول آگهی‌های تبلیغاتی و تمسک جستن به آن‌ها درست است که به‌عنوان یکی از مهم‌ترین رویه و روش‌های موجود در جهت افزایش درآمد و یا فزونی محبوبیت به شمار می‌رود، اما نمایش آن‌ها در قالب گشوده شدن نوارهای کناری و یا اجرای خودکار صفحات اینترنتی هنگام پخش فایل‌های ویدئویی نه تنها مثمر المثر نبوده، بلکه به‌عنوان مشخصه‌ای بسیاری آزاردهنده و مزاحم در جهت روی آوردن مصرف‌کنندگان به دیگر محصولات مشابه نیز تلقی می‌گردد. ازآنجایی‌که سازندگان نرم‌افزار قدرتمند معرفی گردیده در حالت مستقیم و پیش‌فرض گزینه‌ای جهت جلوگیری از نمایش آگهی‌‌ها و غیرفعال نمودن مکانیسم نامبرده را در تنظیمات محصول خود تعبیه نساخته‌اند، بنابراین در این مقاله آموزشی کوتاه با یکدیگر دستورالعمل‌هایی را به‌منظور قطع ارتباط و دسترسی نرم‌افزار با سرویس‌دهنده‌های تبلیغاتی و قرار دادن نشانی‌های اینترنتی مربوطه در فهرست سیاه را از طریق سیستم‌عامل ویندوز می‌آموزیم.

kmplayer-add-box

روش اول: قطع دسترسی نرم‌افزار به سرویس‌دهنده‌های تبلیغاتی با استفاده از دیواره آتشین سیستم‌عامل

ابتدا کلیدهای ترکیبی Windows + R را فشرده و سپس در پنجره کوچک جدید نمایان گردیده عبارت Control Panel را تایپ کنید؛ مشاهده می‌کنید که پایانه تنظیمات و هدایت سیستم‌عامل ویندوز که تحت عنوان کنترل پنل نیز شناخته شده نمایان می‌گردد.

در صفحه جدید نمایان شده ابتدا آیکون Windows Firewall را یافته و سپس آن را بگشایید. درصورتی‌که تمامی ورودی‌های قابل مشاهده در پایانه تنظیمات در حالت نمایش دسته‌بندی می‌باشند یک مرتبه بر روی گزینه View by در قسمت فوقانی صفحه کلیک کرده و سپس از طریق منوی میانبر نمایان گردیده قالب Large Icons را بر گزینید.

اکنون در صفحه جدید نمایان گردیده از بخش سمت راست پنجره گزینه Advanced Settings را انتخاب کنید؛ مشاهده می‌کنید که تنظیمات پیشرفته مربوط به صد حفاظتی دیواره آتشین سیستم‌عامل نمایان می‌گردد.

حال به‌منظور ورود به بخش صدور اجازه و یا قطع دسترسی برنامه‌ها و خدمات اجرایی اول و یا سوم شخص موجود در بستر نرم‌افزاری ویندوز ابتدا از بخش سمت چپ پنجره گشوده شده گزینه Outbound Rules را گزینش و سپس از بخش سمت راست بر روی New Rule کلیک کنید؛ مشاهده می‌کنید که پنجره مربوط به تعریف قاعده و قانون و خط و مشی‌های تعریف چگونگی کارکرد ورودی‌های انتخابی نمایان می‌گردد.

windows-firewall-new-rule

در پنجره گشوده شده پس از انتخاب گزینه Program و کلیک بر روی کلید Next در صفحه پسین جدید نمایان گردیده ابتدا ورودی This program path را فعال و سپس با کلیک بر روی کلید Browse به محل نصب نرم‌افزار مراجعه و فایل اجرایی آن را (دارای پسوند exe) برگزینید. این نکته را مدنظر داشته باشید که در صورت انتخاب فایل اشتباه و یا گزینش نمونه‌ای فاقد پسوند اجرایی نامبرده دیواره آتشین ممکن است از پیشبرد ادامه روند عملیات جلوگیری به عمل آورد.

program-this-program-path-rule

اکنون پس از انتخاب فایل اجرایی نرم‌افزار KMPlayer و کلیک بر روی کلید Next در پنجره جدید گزینه Block the connection را گزینش و مجدداً بر روی کلید Next کلیک کنید.

در صفحه جدید نمایان گردیده به‌منظور اعمال خط و مشی تولیدی در تمامی وضعیت‌های مختلف رایانه شخصی نظیر هنگام اتصال به دامین‌های شرکتی و اشتراکی، شخصی و یا عمومی ابتدا هر سه گزینه قابل مشاهده (Domain ،Private و Public) را انتخاب و سپس بر روی کلید Next کلیک کنید. ذکر این نکته نیز ضروری است که درصورتی‌که قصد دارید رایانه شخصی هنگام اتصال به شبکات مختلف رفتار متفاوتی را از خود بروز دهد گزینه مربوطه را در صفحه فعلی غیرفعال کنید (به‌عنوان‌مثال تبلیغات نرم‌افزار هنگام اتصال به یک شبکه خانگی نمایش، اما در وضعیت عمومی همچنان در حالت غیرفعال باقی بمانند)، در غیر این صورت هر سه ورودی را گزینش نمایید.

connection-block-rule

حال در پنجره جدید نمایان گردیده به‌منظور اختصاص جایگاهی جهت شناسایی خط و مشی جدید ساخته شده در میان انبوه چهارچوب‌های دیواره آتشین سیستم‌عامل عنوان مناسبی را به‌صورت کاملاً دلبخواهی در کادر Name تایپ کرده و سپس بر روی Finish کلیک کنید. پیشنهاد می‌گردد که در جهت افزایش سرعت شناخت ورودی مربوطه در صورت نیاز عنوان نرم‌افزار را در کادر درجی نامبرده تایپ کنید؛ علاوه بر آن اگر قصد دارید که توضیحات کوتاهی را به‌منظور ایجاد مرجعی برای فهم خود و یا دیگر استفاده‌کنندگان از نحوه فعالیت خط و مشی ایجادی و ... نیز تدارک ببینید می‌توانید با استفاده از کادر Description این مهم را به انجام رسانید. درج توضیحات اضافی به‌صورت دلبخواهی صورت پذیرفته و جهت به پایان رساندن عملیات ضروری نمی‌باشد.

new-rule-name

پس از انتساب عنوان مناسبی به قاعده جدید ساخته شده بر روی کلید Finish کلیک کنید؛ مشاهده می‌کنید که ورودی جدیدی تحت نام پیشتر انتخابی در میان انبوه ورودی‌های دیواره آتشین نمایان می‌گردد که این خود نمایانگر موفقیت‌آمیز بودن روند عملیات می‌باشد.

new-rule-created

اکنون به‌منظور آگاهی یافتن از تغییرات انجام پذیرفته یک مرتبه نرم‌افزار KMPlayer را گشوده و یا فایل ویدئویی را با استفاده از آن اجرا کنید؛ مشاهده می‌کنید که دیگر تبلیغات آزاردهنده و یا صفحات اینترنتی پیشتر اشاره شده ظاهر نگشته و تجربه‌ای کاملاً عاری از هرگونه مزاحمت‌های گوناگون در دسترس شما قرار می‌گیرد.

روش دوم: قطع اتصال نرم‌افزار به آدرس اینترنتی مربوطه با استفاده از اعمال محدودیت‌های دسترسی

یکی دیگر از دستورالعمل‌هایی که به قطع ارتباط نرم‌افزار نامبرده با دنیای اینترنت و به دنبال آن عدم نمایش تبلیغات منتهی می‌گردد استفاده از مکانیسم ایجاد محدودیت در دسترسی به برخی از آدرس‌های اینترنتی از طریق سیستم‌عامل ویندوز می‌باشد که اگر چه روش مناسبی به شمار رفته، اما در برخورداری از خواص ویژه جهت اعمال صددرصدی ممکن است تأثیرگذار نباشد؛ زیرا در صورت تغییر نشانی سرویس‌دهنده مقصد و یا استفاده از تعداد چندین نشانی مختلف دیگر آدرس محدود شده کاربردی نداشته و تبلیغات مجدداً همانند وضعیت پیشین به نمایش در می‌آیند. درصورتی‌که استفاده از روش پیشین و تمسک جستن به دیواره آتشین به هر دلیلی برای شما ممکن نیست مراحل گردآوری شده در ادامه را دنبال کنید.

ابتدا کلیدهای ترکیبی Windows + R را فشرده و سپس در پنجره کوچک جدید نمایان گردیده عبارت Control Panel را تایپ کنید؛ مشاهده می‌کنید که پایانه تنظیمات و هدایت سیستم‌عامل ویندوز که تحت عنوان کنترل پنل نیز شناخته شده نمایان می‌گردد.

در صفحه جدید نمایان شده آیکون Internet Options را یافته و سپس آن را بگشایید؛ مشاهده می‌کنید که تنظیمات مربوط به نحوه چگونگی دسترسی به شبکه گسترده وب نمایان می‌گردد.

در پنجره جدید نمایان گردیده پس از مراجعه به سربرگ Security ابتدا گزینه Restricted Sites را گزینش و سپس بر روی کلید Sites که اکنون به حالت پررنگ تغییر وضعیت داده و یا به‌عبارتی‌دیگر فعال شده است کلیک کنید.

internet-options-restrict-sites

حال در پنجره کوچک جدید نمایان گردیده ابتدا در کادر میانی صفحه نشانی اینترنتی player.kmpmedia.net را تایپ و سپس بر روی کلید Add کلیک کنید؛ مشاهده می‌کنید آدرس درجی به کادر زیرین (Websites) منتقل و در فهرست سیاه قرار می‌گیرد. درصورتی‌که قصد دارید نشانی دلبخواهی را مجدداً از فهرست نامبرده منفصل نمایید ابتدا آن را انتخاب و سپس بر روی کلید Remove کلیک کنید.

restricting-kmpmedia-site

اکنون پس از درج نشانی پیشتر نامبرده بر روی کلید OK کلیک کرده و سپس پنجره تنظیمات مربوط به چگونگی دسترسی به شبکه پهناور اینترنت را نیز از طریق کلیک بر روی کلید OK ببندید. تمامی تغییرات با موفقیت پایان پذیرفته و آدرس فوق نیز به فهرست سیاه افزوده گردیده است و سیستم‌عامل ویندوز به‌صورت خودکار هنگامی‌که هرگونه نرم‌افزار، افزونه، سرویس و ... قصد اتصال به نشانی مذکور را در سر داشته باشد به‌صورت کاملاً خودکار از آن جلوگیری به عمل آورده و دسترسی مربوطه را منقضی می‌نماید.

روش سوم: قطع دسترسی نرم‌افزار به سرویس‌دهنده مربوطه از طریق ایجاد تغییرات در فایل میزبان

ابتدا کلیدهای ترکیبی Ctrl + Shift + Esc را فشرده و سپس در پنجره مدیریت وظایف نمایان گردیده پس از کلیک بر روی منوی File گزینه Run new task را انتخاب کنید؛ مشاهده می‌کنید که پنجره کوچک مربوط به اجرای مستقیم اسناد گوناگون به نمایش در می‌آید.

در پنجره کوچک نمایان گردیده ابتدا گزینه Create this task with administrative privileges را فعال و سپس عبارت Notepad را در کادر درجی تایپ کنید؛ مشاهده می‌کنید که نرم‌افزار ویرایشگر متون سیستم‌عامل به نمایش در می‌آید. ذکر این نکته نیز ضروری است که اجرای مستقیم نرم‌افزار با قابلیت دسترسی به فایل‌های ریشه‌ای و حقوق مدیریتی (فعال نمودن گزینه نامبرده) بسیار ضروری می‌باشد، در غیر اینصورت از ذخیره‌سازی تغییرات انجام پذیرفته در فایل مربوطه در آینده جلوگیری به عمل می‌آید.

task-manager-run-new-task

اکنون با کلیک بر روی منوی File و سپس انتخاب گزینه Open و یا فشردن کلیدهای ترکیبی Ctrl + O ابزار جستجوگر برنامه را نمایان و پس از گزینش ورودی All Files به‌منظور لغو محدودیت‌های اعمالی و نمایش تمامی فایل‌های مختلف از طریق منوی کشویی واقع در قسمت پایینی پنجره، ابتدا به آدرس محلی C:WindowsSystem32driversetc واقع در پارتیشن میزبان سیستم‌عامل ویندوز مراجعه و سپس فایل hosts را انتخاب کنید.

kmplayer-hosts-file

پس از گشودن موفقیت‌آمیز فایل و نمایش تمامی مقادیر قرار گرفته در بطن آن نشانی اینترنتی 127.0.0.1 player.kmpmedia.net را در انتهای تمامی عبارت موجود تایپ و سپس کلیدهای ترکیبی Ctrl + S (و یا کلیک بر روی منوی File و سپس انتخاب گزینه Save) به‌منظور ذخیره‌سازی تغییرات انجام پذیرفته بفشارید. درصورتی‌که پیش از انجام عملیات ذخیره‌سازی پیغامی مبنی بر ساخت مجدد فایلی جدید نمایان گردد تمامی تغییرات را لغو و مجدداً دستورالعمل را از ابتدا طی کنید. این مهم به دلیل عدم گشودن نرم‌افزار با قابلیت استفاده از حقوق مدیریتی رخ می‌دهد.

kmplayer-hosts-add-site-block

همان‌طور که پیشتر نیز گفته شد قطع ارتباط و دسترسی نرم‌افزار اشاره شده به سرویس‌دهنده مربوطه به دلیل عدم وجود گزینه‌ای جهت غیرفعالسازی مستقیم قابلیت نمایش تبلیغات از جمله مهم‌ترین پیش‌نیازهای لازمه جهت نیل به اهداف مورد نظر می‌باشد. دستورالعمل‌های معرفی گشته در مقاله آموزشی فعلی با تحت پوشش در آوردن طیفی از رویه و روش‌های موجود جهت پیشبرد روند عملیات این مهم را محقق ساخته و اجرای تنها یکی از آن‌ها به عدم نمایش مجدد آگهی‌های آزاردهنده در قالب گشایش صفحات اینترنتی و یا ... منتهی می‌گردد.

 

 

  • ۳ اسفند ۱۳۹۵
مطالب مشابه

کانال تلگرامی طومار

۰ دیدگاه
دیدگاه ها
×