آموزش چند نوع سالاد مرغ کلاسیک و خوشمزه

آموزش چند نوع سالاد مرغ کلاسیک و خوشمزه

آموزش چند نوع سالاد مرغ کلاسیک و خوشمزه

نکته مثبتی که در مورد سالاد مرغ وجود دارد این است که می توانید هرچه می خواهید به آن بیفزایید بدون آنکه طعم حقیقی اش از دست برود. به تناسب سلیقه، فضای زیادی برای خلاقیت وجود دارد اما ابتدا باید اصول اولیه اش را بدانید

آموزش چند نوع سالاد مرغ کلاسیک و خوشمزه

آموزش چند نوع سالاد مرغ کلاسیک

سالاد مرغ یک وعده غذایی کلاسیک آمریکایی است که بسیار هم طرفدار دارد. سالاد مرغ معمولا از قطعات مرغ، سس مایونز و چند نوع ماده تشکیل دهنده دیگر تهیه می شود. برای افزودن بافت و عطر و طعم، می توانید مواد دیگری همچون گردو، کرفس و موادی دیگر را اضافه نمایید. 

طیف وسیعی از دستورهای سنتی برای سالاد مرغ وجود دارد اما اکثر دستورالعمل ها مواد مشترکی دارند. هر خانواده ای می تواند مواد مورد دلخواه خود را به آن اضافه کند. بعضی ها آن را ترش و شیرین دوست دارند و برخی دیگر مزه ای تند به آن می بخشند. نکته مثبتی که در مورد سالاد مرغ وجود دارد این است که می توانید هرچه می خواهید به آن بیفزایید بدون آنکه طعم حقیقی اش از دست برود. به تناسب سلیقه، فضای زیادی برای خلاقیت وجود دارد اما ابتدا باید اصول اولیه اش را بدانید. 

سالاد مرغ اغلب با مرغ بو داده بهتر می شود. با این وجود روش های دیگری مانند سوخاری و گریل کردن و غیره هم جواب می دهد. شما حتی می توانید سینه مرغی که از غذاهای دیگر باقی مانده را به سالادتان اضافه نمایید. 

راه های زیادی برای ترکیب مواد تشکیل دهنده با سالاد مرغ کلاسیک وجود دارد که می تواند آن را به یک غذای جدید تبدیل کند. یک تغییر ساده افزودن نان به سالاد مرغ است. برای اینکه طرز تهیه چند سالاد مرغ آمریکایی را یاد بگیرید این مطلب را بخوانید:

۱. سالاد مرغ سزار

سالاد مرغ سزار

اگر سس سالاد سزار را دوست داشته باشید باید حتما این سالاد را امتحان کنید. سس را به مرغ پخته شده اضافه کرده و خوب مخلوط کنید. مرغ را با گوجه فرنگی، کاهو و پیاز مخلوط کنید. طعم سالاد سزار را با خرده نان، گردو و پنیر رنده شده کامل نمایید. این دستور کلاسیک سالاد سزار است که می توانید به راحتی برای مهمانی بعدی تان آن را تهیه کنید. 

۲. سالاد مرغ تند

سالاد مرغ تند

این یک سالاد گرم است و می توانید از آن به عنوان ناهاری سبک هم استفاده کنید. اول بیکن را با کمی روغن زیتون در ماهیتابه سرخ کنید. مرغ را در همان روغن بیکن سرخ کنید تا جایی که پخته و طلایی شود. گوجه فرنگی، فلفل دلمه ای قرمز و نارنجی و پیاز را برش دهید و در کاسه ای بریزید. کاهو و خیار را به آن اضافه کنید و کنار بگذارید. فلفل ریز خرد شده، آب لیمو، روغن زیتون و سرکه بالزامیک را به تابه اضافه کنید و اجازه دهید جوش بخورد. قطعات مرغ و بیکن را به آن اضافه کرده و خوب مخلوط کنید تا همه مواد تشکیل دهنده گرم شوند. با یک قاشق چاک دار مواد را از ماهیتابه بردارید و اجازه دهید روغن از آن جدا شود و سپس به مواد سالاد در کاسه اضافه اش کنید و فورا سرو نمایید. 

۳. سالاد مرغ آسیایی

سالاد مرغ آسیایی

اگرچه انواع زیادی در این مورد وجود دارد اما مواد مشترک بسیاری از سالاد های آسیایی شامل مرغ، کاهو، روغن کنجد، زنجبیل و نودل می شود. در برخی از نسخه ها هم از شاخه بامبو، آب شاه بلوط، بادام، بادام زمینی و مندرین استفاده می کنند. راه های مختلفی برای تهیه آن وجود دارد که همگی خوشمزه هستند. 

۴. سالاد مرغ لایت

سالاد مرغ لایت

برای داشتن سالادی سالم تر از مایونز کم چرب و لایت استفاده کنید و برای خوش طعم تر کردنش هم کرفس، پیاز و گیاهان دیگر را از یاد نبرید. برخی از موادی که با این سالاد تناسب دارند شامل آویشن، جعفری، پودر سیر، فلفل سیاه و نمک هستند. مرغ پخته شده را هم اضافه کنید، مخلوط کنید و در یخچال قرار دهید تا خنک شود. این یک غذای سبک و سالم است که آماده کردنش اصلا کار سختی نیست. 

۵. سالاد مرغ کاری

سالاد مرغ کاری

این یک سالاد مرغ بی نظیر کلاسیک است که طعم خوشمزه ای دارد. ترکیب سس مایونز، ادویه و پودر کاری، کرفس، پیازچه و کشمش طعم فوق العاده ای به این سالاد می بخشد. همه مواد را خوب با هم مخلوط کنید و آن را در یخچال قرار دهید تا خنک شود و مواد به خوبی به خورد هم بروند. در نهایت برای سرو می توانید بادام زمینی هم به سالاد اضافه کنید. 

پردیس کیانی

  • ۱۵ آذر ۱۳۹۷
مطالب مشابه
۰ دیدگاه
دیدگاه ها
×