آموزش چگونگی تغییر بارگذاری خودکار صفحات اینترنتی در نرم‌افزار مرورگر فایرفاکس

آموزش چگونگی تغییر بارگذاری خودکار صفحات اینترنتی در نرم‌افزار مرورگر فایرفاکس

آموزش چگونگی تغییر بارگذاری خودکار صفحات اینترنتی در نرم‌افزار مرورگر فایرفاکس

یکی از آزاردهنده‌ترین تغییرات خواسته یا ناخواسته ایجادی توسط برخی از افزونه‌های نصبی مبتنی بر مرورگر فایرفاکس که به خودی خود مخرب نبوده، اما مزاحمت‌های ...

آموزش چگونگی تغییر بارگذاری خودکار صفحات اینترنتی در نرم‌افزار مرورگر فایرفاکس

 

یکی از مهم‌ترین ارکان حاکم بر دنیای عجایب اینترنت و نرم‌افزارهای فراهم‌ساز زیرساخت‌های مناسب به منظور اتصال به شبکه جهانی وب نظیر انواع مرورگرهای صفحات مختلف پلاگین‌ها یا به‌عبارتی‌دیگر افزونه‌های گوناگون می‌باشد. اصطلاح نامبرده که علاوه بر قابلیت به کارگیری در حوزه سخت‌افزار، از عمومیت بسیار هنگفتی در زمینه نرم‌افزار نیز برخوردار است به محتوایی اطلاق می‌شود که با افزودن به محصول اولیه و اصلی در افزایش پتانسیل و قابلیت‌های آن نقش به سزایی را ایفا می‌کند. افزونه‌های توسعه یافته به منظور به کارگیری در نرم‌افزارهای مرور صفحات اینترنت در مقایسه با دیگر برنامه‌های موجود در حوزه نامبرده با برخورداری از ویژگی‌هایی نظیر حجم پایین، کارایی بالا، کاربردی بودن و ... از محبوبیت بیشتری برخوردار بوده و توسط قشر عظیمی از کاربران گوناگون به کار گرفته می‌شوند؛ از همین رو استفاده از آن‌ها جهت تبلیغات و ایجاد تغییر در تنظیمات مرورگر یا سیستم‌عامل در میان اشخاص سوم شخص و افراد سودجو از عمومیت بسیار بالاتری برخوردار می‌باشد. یکی از آزاردهنده‌ترین تغییرات خواسته یا ناخواسته ایجادی توسط برخی از افزونه‌های نصبی مبتنی بر مرورگر فایرفاکس که به خودی خود مخرب نبوده، اما مزاحمت‌های بسیاری را برای انبوه مشترکان مختلف ایجاد می‌کند دگرگونی ورودی اولیه قابل نمایان‌سازی هنگام گشودن سربرگ‌های جدید جهت دسترسی به دیگر صفحات شبکه جهانی وب می‌باشد. تغییرات انجام پذیرفته توسط استراتژی نامبرده به گونه‌ای می‌باشد که مقدار پیش‌فرض موجود به منظور نمایش محتویات هنگام گشودن سربرگ‌های جدید در نرم‌افزار مرورگر فایرفاکس دستخوش تغییراتی انجام گرفته و کاربر هنگام کلیک بر گزینه مربوطه یا فشردن کلیدهای ترکیبی Ctrl + T با صفحه‌ای کاملاً تکراری روبه‌رو شده و مرورگر به صورت خودکار شروع به بارگذاری آدرس اینترنتی تغییر یافته می‌کند که این خود در کاهش ترافیک سرویس خریداری شده و مصرف بی دلیل منابع تأثیرات بسیاری را به خود اختصاص داده است. جهت فائق آمدن بر عارضه نامبرده و دگرگونی مقدار تغییر یافته مراحل زیر را دنبال کنید.

ابتدا نرم‌افزار مرورگر فایرفاکس را گشوده و سپس در کادر درج آدرس عبارت about:config را تایپ کنید.

درصورتی‌که صفحه‌ای مبنی پیغام "اقدام فوق ممکن است به ابطال گارانتی محصول شما منتهی گردد" نمایان گشت بر روی کلید آبی رنگ من مراقب خواهم بود، قول می‌دهم (I’ll be careful, I promise!) کلیک کنید. مشاهده می‌کنید که پایانه تنظیمات پیشرفته نرم‌افزار نمایان می‌گردد. درصورتی‌که قصد دارید مرورگر فایرفاکس در هر بار تلاش به منظور دسترسی به صفحه کارگذاری فوق پیغام مذکور را نمایش ندهد گزینه Show this warning next time را غیر فعال کرده و سپس بر روی کلید مربوطه کلیک کنید.

firefox-configuration

پس از نمایان شدن پایانه تنظیمات پیشرفته نرم‌افزار در نوار جستجوی قرار گرفته در بخش بالایی صفحه عبارت browser.newtab.url را تایپ کنید. مشاهده می‌کنید که ورودی مربوط به عبارت تایپی در کادر نام تنظیمات نمایان می‌گردد.

اکنون اگر بر روی ورودی نمایان گشته دو بار کلیک چپ کنید مشاهده می‌کنید که پنجره کوچک دیگری حاوی آدرس صفحه اینترنتی متناظر در هر بار گشودن سربرگ جدید نمایان می‌گردد. درصورتی‌که قصد دارید مرورگر فایرفاکس به صورت کاملاً خودکار آدرس شبکه‌ دیگری را در هر بار گشودن سربرگی جدید بارگذاری کند کافی است عبارت مربوطه در پنجره فعلی را با مقدار مورد نظر خود جایگزین کنید.

firefox-config-newtab-url-change

بسیاری از افرادی که از اشتراکات دسترسی به شبکه جهانی وب با محدودیت حجمی بهره می‌برند به منظور جلوگیری از هدر رفت میزان ترافیک خریداری شده و عدم بارگذاری بیهوده صفحات اینترنتی قصد دارند مرورگر در هر بار گشودن سربرگی جدید اقدام به دسترسی به آدرسی نکند. عمل نامبرده با درج مقدار about:newtab در پنجره کوچک پیشتر اشاره گردیده (قدم پیشین) یا کلیک بر روی ورودی browser.newtab.url و سپس انتخاب گزینه Reset از درون منوی میانبر نمایان گردیده انجام می‌پذیرد.

پس از تغییر تنظیمات مدنظر کلیدهای ترکیبی Ctrl + T را به منظور مشاهده تحولات انجام پذیرفته بفشارید. درصورتی‌که عبارت نامبرده در پاراگراف پیشین را در پنجره مربوطه تایپ کرده باشید مشاهده می‌کنید که مرورگر پس از گشودن سربرگی جدید آدرسی را بارگذاری نکرده و صفحه‌ای عاری از هر گونه محتویات مختلف را با نمایش در می‌آورد. رویه و روش مطرح گردیده در مقاله آموزشی فوق تنها مقادیر مربوطه هنگام نمایان‌سازی سربرگ‌های جدید را دستخوش تغییرات کرده و در دگرگون‌سازی دیگر بخش‌های موجود ایفای نقش نمی‌کند. درصورتی‌که نرم‌افزار مرورگر فایرفاکس هنگام اجرای آن در هر بار به صورت خودکار صفحه‌ای یکسان را بارگذاری کرده و در دسترسی به آن مبادرت می‌ورزد مراحل زیر را دنبال کنید.

ابتدا بر روی آیکون منوی قرار گرفته در گوشه بالایی سمت راست نوار آدرس مرورگر کلیک کرده و سپس بر روی گزینه Options کلیک کنید. در صفحه جدید نمایان شده بر روی سربرگ General کلیک کنید. مشاهده می‌کنید که تنظیمات عمومی مربوط به نرم‌افزار نمایان می‌گردند.

firefox-options

پس از مراجعه به سربرگ نامبرده ابتدا بر روی منوی کشویی When Firefox Starts کلیک کرده و سپس گزینه Show my home page را انتخاب کنید. اکنون کافی است آدرس صفحه مورد نظر خود را در کادر Home Page در قسمت زیرین منوی کشویی نامبرده تایپ کنید، مشاهده می‌کنید که نرم‌افزار مرورگر فایرفاکس به صورت کاملاً خودکار در هر بار اجرا آدرس اینترنتی مربوطه را بارگذاری کرده و به آن دسترسی به پیدا می‌کند.

firefox-options-general-tab

درصورتی‌که تغییر مقادیر نامبرده از طریق مسیر فوق اجرایی نمی‌باشند کافی است در تنظیمات پیشرفته نرم‌افزار (درج عبارت about:config در کادر درج آدرس مرورگر) عبارت browser.startup.page را تایپ کرده و سپس بزرگی ورودی نمایان گردیده را به مقدار صحیح 1 تغییر دهید. اکنون عبارت browser.startup.homepage را در کادر جستجوی مربوطه تایپ کرده و پس از نمایان شدن ورودی مناسب آدرس اینترنتی مورد نظر خود را در آن وارد نمایید. مشاهده می‌کنید که نرم‌افزار به صورت خودکار در هر بار اجرای برنامه به صورت خودکار آدرس اینترنتی مربوطه را بارگذاری می‌کند.

درصورتی‌که قصد دارید نرم‌افزار از دسترسی خودکار صفحات اینترنتی خودداری کند کافی است منوی کشویی مورد ذکر در سربرگ General را به گزینه Show a blank page تغییر داده و یا مقدار صحیح درج شده در ورودی browser.startup.page را به عدد 0 تغییر دهید.

 

 

  • ۲۲ شهریور ۱۳۹۵
مطالب مشابه

کانال تلگرامی طومار

۰ دیدگاه
دیدگاه ها
×