چه چیزهایی بخوریم که سرشار از آنتی اکسیدان باشد

چه چیزهایی بخوریم که سرشار از آنتی اکسیدان باشد

شرف الشمس

چه چیزهایی بخوریم که سرشار از آنتی اکسیدان باشد

چه چیزهایی بخوریم که سرشار از آنتی اکسیدان باشد؟ نوشیدنی های دارای آنتی اکسیدان چه چیزهایی هستند؟

چه چیزهایی بخوریم که سرشار از آنتی اکسیدان باشد

چه چیزهایی بخوریم که سرشار از آنتی اکسیدان باشد

مواد غذایی مثل میوه ها و سبزیجات از مهمترین بخش های تشکیل دهنده ی یک رژیم غذایی سالم و مغذی به حساب می آید که سرشار از آنتی اکسیدان هستند اما منابع غنی تری نیز وجود دارد و گستره وسیع این خوراکی ها نوشیدنی های خوشمزه سالم بر می گردد برای آشنایی با نوشیدنی های سرشار از آنتی اکسیدان و طومار همراه باشید.

انواع چای

چای سبز یکی از غنی ترین نوشیدنی هایی است که سرشار از آنتی اکسیدان است نام آنتی اکسیدان چای سبز کاتچین است و بدن را در برابر رادیکال های آزاد حفظ می کند و مانع است تشکیل لخته های خونی و سرطان خواهد شد بهتر است این نوشیدنی را تازه دم میل کنید اگر داروی خاصی مصرف می کنید و یا بیماری خاصی دارید بهتر است با پزشک خود در مورد مصرف چای سبز مشورت نمایید تا تداخل دارویی نداشته باشید.

چای سفید یک نوع چای است که از برگ گیاه چای به دست آمده برخلاف چای های دیگر روی آن پردازشی انجام نمی شود به همین علت خاصیت آنتی اکسیدان آن نسبت به چای اولانگ و چای سیاه و چای سبز بیشتر بوده و تاثیر مثبتی روی سیستم ایمنی بدن خواهد داشت.

چای ماچای ژاپنی در میان انواع چای سبز برترین است و علاوه بر خاصیت آنتی اکسیدان قوی و افزایش متابولیسم بدن کمک کرده و باعث می‌شود حافظه بهتری داشته باشید.

چای اولانگ نیز مثل چای سبز و سفید از گیاه معروف چای به دست می آید و غنی از آنتی اکسیدان است اگرچه این خاصیت را کمتر از سایر انواع چای دارد اما نوشیدنی طبیعی سالم نیز برای کاهش کلسترول خون و جلوگیری از ابتلا به بیماری های قلبی و همچنین پوسیدگی دندان مفید است.

آب انار

از نوشیدنی های طبیعی و آب میوه ها آب انار یکی از نوشیدنی هایی است که سرشار از آنتی اکسیدان است در مقایسه با سایر آبمیوه ها و آب سیب آب گیلاس بلوبری پرتغال و حتی در مقایسه با چای سبز و سیاه آنتی اکسیدان آب انار حداقل ۲۰ درصد بیشتر از سایر نوشیدنی است.

آب انگور سیاه کنکورد

این انگور نوعی انگور سیاه است که غنی از آنتی اکسیدان است. طبق تحقیقات دانه های انگور قرمز تیره و بنفش از منابع غنی برای آنتی اکسیدان ها هستند و همچنین خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش می دهند.

آب بلوبری

این نوشیدنی نیز جزو منابع غنی و پرخاصیت است آنتی اکسیدان است و برای بهبود حافظه بسیار مفید است.

آب گوجه فرنگی

لیکوپن نام آنتی اکسیدانی است که در آب گوجه فرنگی وجود دارد و در مقابل با رادیکال های آزاد و پیشگیری از سرطان با گرفتگی عروق خونی کمک میکند.

دمنوش زنجبیل

زنجبیل جزو گیاهان دارویی است که از قدیم الایام همه با آن آشنایی دارند به دلیل وجود آنتی اکسیدان زیادی که در زنجبیل وجود دارد باعث تقویت سیستم ایمنی بدن خواهد شد و همچنین هضم غذا را بهتر می‌کند از زنجبیل برای تسکین درد نیز استفاده میشود.

دمنوش یربامیت

این دمنوش بومی آمریکای جنوبی است برای درمان سرطان فشارخون بالا کلسترول و چاقی مفید است.

دمنوش بابونه

بابونه یک گیاه شفا دهنده و غنی از آنتی اکسیدان است برای نام بردن از خواص این گیاه می‌توان به ضد التهاب بودن و ضد قارچ بودن این گیاه اشاره کرد اگر می‌خواهید طول عمری طولانی داشته باشید از دمنوش بابونه استفاده کنید. دمنوش بابونه یک آرامش بخش نیز برای بهبود خواب و کاهش استرس است.

نوشیدنی های شکلاتی

منظور از شکلات شکلات خام و واقعی است نه آبنبات هایی که پر از افزودنی و قندهای خوراکی است کاکائوی خام دارای فلاونوئید است که نوعی آنتی‌اکسیدان محسوب می‌شود.

قهوه

قهوه یک نوشیدنی پرخاصیت است و منبع غنی از آن محسوب می شود قهوه علاوه بر آن توحید آن منبع غنی از منیزیم است.

آب

آب غنی شده با هیدروژن و آب یونیزه قلیایی جزء نوشیدنی‌های آنتی اکسیدانی مفید محسوب شود.
 

نویسنده: پریسا سعیدی

  • ۱۰ تیر ۱۳۹۸
مطالب مشابه

کانال تلگرامی طومار

۰ دیدگاه
دیدگاه ها
دعا و طلسم
هاروس
×