آویشن | طرز تهیه دمنوش و خواص دارویی

آویشن و خواص دارویی

شرف الشمس

آویشن و خواص دارویی

آویشن و طرز تهیه دمنوش و خواص دارویی این گیاه فوق العاده را در طومار بخوانید.

آویشن و خواص دارویی

دمنوش آویشن

اگر طعم آویشن را دوست داشته باشید، خوردن دمنوش این گیاه می توان لذت بخش باشد. روش درست کردن آن هم بسیار آسان و سریع مانند باقی دمنوش هاست. این دم نوش سبز رنگ است و طعم قوی آویشن را داراست. اگر به برگ آویشن دسترسی ندارید، می توانید از پودر آویشن استفاده کنید. از نظر طب سنتی این گیاه دارای طبیعت گرم است.

خواص دارویی 

تقویت اعصاب بینایی، جهاز هاضمه، معده، کبد و کلیه، بالا برنده ی فشار خون، بازکننده ی انسداد، خشک کننده، تحلیل بادها و بلغم، لطیف کننده ی غذاهای غلیظ، اشتها آور، ادرار آور، جاری کننده ی حیض، تنقیه کننده ی ریه، معده، روده ها و کبد از رطوبت بلغم، رفع کننده ی کولیت های مزمن، افزایش شیر مادر، پاک کننده سینه، بازکننده گرفتگی های روده، ضد انگل، ضد رطوبت بدن، ضد صفرا، ضد زکام، ضد سرفه، ضد آسم، ضد تنگی نفس، ضد غلظت خون بوده و ضد عفونی کننده و میکروب کش معادل شش برابر آنتی بیوتیک ها می باشد.

طرز تهیه

یک قاشق غذاخوری آویشن را به همراه دو لیوان آب جوش را روی شعله ی غیر مستقیم بگذارید تا دم بکشد. می توانید این نوشیدنی را با عسل یا نبات شیرین کنید و البته اگر چند قطره آب لیموی تازه به آن اضافه کنید، طعم خوبی پیدا خواهد کرد و یا می توان در زمان دم کشیدن به آن لیمو عمانی اضافه کرد که طعم ترش و دلپذیری به نوشیدنی تان خواهد داد.

آویشن و دمنوش گیاهی آن
  • ۲۷ فروردین ۱۳۹۷
مطالب مشابه

کانال تلگرامی طومار

۰ دیدگاه
دیدگاه ها
دعا و طلسم
هاروس
×