آیا باد پنکه مضر است؟

آیا باد پنکه مضر است؟

شرف الشمس

آیا باد پنکه مضر است؟

در فصل گرما ، مردم با استفاده از پنکه ممکن از دچار آسسیب هایی بشوند. اگر به فکر انتخاب یک پنکه برقی هستید تا به شما در خنک نگه داشتن در فصل گرما کمک کند و به سلامتی شما آسیبی نرساند این مقاله را بخوانید .

آیا باد پنکه مضر است؟

آیا باد پنکه مضر است؟

در فصل گرما ، مردم با استفاده از پنکه ممکن از دچار آسسیب هایی بشوند. اگر به فکر انتخاب یک پنکه برقی هستید تا به شما در خنک نگه داشتن در فصل گرما کمک کند و به سلامتی شما آسیبی نرساند این مقاله را بخوانید . شواهد نشان می دهد که پنکه می تواند شما را خنک کند ، اما در واقع ممکن است باعث  گرمازدگی شود.

پنکه باعث افزایش دمای هسته هوا  می شود. در حقیقت هوای گرمتر را به بدن ما خواهد زد که بسیار برای سلامتی مضر است. پنکه های برقی مخصوصاً در شرایط بسیار گرم و خشک خطرناک هستند ، اما می توانند به کاهش دمای هسته و فشار قلب در هوای گرم و مرطوب کمک کنند. پنکه با گردش هوای خنکتر ما را خنک نمی کند بلکه فقط هوای گرم را به گردش در می آورد. آنها ما را با سرعت بخشیدن به تبخیر عرق ما ،باعث خنکی ما میشوند. این بدان معنی است که باعث می شوند بدن ما سریعتر آب خود را از دست بدهد. اگر بیشتر عرق کنید و سریع آن را با مایعات جایگزین نکنید ، خطر کمبود آب بدن وجود دارد که به طور بالقوه می تواند شخص را در معرض خطر بیشتری برای سکته، گرما یا بیماری ناشی از گرما قرار دهد.

باد پنکه

محققان می گویند: اگر هوای محیط از بدن انسان گرمتر باشد ، باد پنکه می تواند درجه حرارت اصلی فرد را افزایش دهد.

هنگامی که از پنکه در یک محیط بسته و کوچک استفاده می کنید، موتور پنکه به خودی خود گرما تولید کرده و باعث گرم تر شدن محیط می شود.

محققان استرالیا چند داوطلب را به مدت دو ساعت در معرض شرایط آزمایشگاهی قرار دادند که دو نوع مختلف از امواج گرما را تولید می کند.

یک محیط بسیار گرم و خشک بود ، مطابق با شرایط اوج گرمای جولای 2018 کالیفرنیا ، با شاخص گرما در حدود 115 درجه فارنهایت.

محیط دیگر شامل یک روز گرم و مرطوب با ضریب گرما 133 درجه فارنهایت ، مشابه موج گرما در ژوئیه 1995 در شیکاگو بود.

این آزمایش نشان داد که فن های الکتریکی دمای هسته هوا و فشار خون داوطلبان را در شرایط مرطوب کاهش می دهند ، اما در هوای گرم وخشک  بسیار مضر بودند.

افرادی که در خانه می مانند و به پنکه تکیه می کنند باید از علائم بیماری ناشی از گرمای ایجاد شده با پنکه مانند تهوع ، گرفتگی عضلات یا سردرد آگاه باشند.

افراد سالخورده در معرض خطر بسیار بالاتری قرار دارند و ممکن است تا زمانی که دچار بیماری شدید نشوند ، علائم بیماری ناشی از گرما را نشان ندهند.

نویسنده و مترجم: مستانه کیا

منبع: مجله اینترنتی webmd

  • ۲۲ مرداد ۱۳۹۸
مطالب مشابه

کانال تلگرامی طومار

۰ دیدگاه
دیدگاه ها
دعا و طلسم
هاروس
×