آیا ماساژ واقعا برای سلامتی مفید است؟

آیا ماساژ واقعا برای سلامتی مفید است؟

شرف الشمس

آیا ماساژ واقعا برای سلامتی مفید است؟

ماساژ فواید زیادی برای سلامتی دارد و می تواند نقش مهمی در حفظ سلامتی جسمی، ذهنی و روحی ایفا کند به خصوص اگر به طور منظم در برنامه ی سلامت تان جا داشته باشد

آیا ماساژ واقعا برای سلامتی مفید است؟

آیا ماساژ واقعا برای سلامتی مفید است؟

مردم غالبا ماساژ را روشی برای تمدد اعصاب تلقی می کنند، در حالی که ماساژ چیزی فراتر از یک درمان موقتی برای رسیدن به آرامش است. ماساژ فواید زیادی برای سلامتی دارد و می تواند نقش مهمی در حفظ سلامتی جسمی، ذهنی و روحی ایفا کند به خصوص اگر به طور منظم در برنامه ی سلامت تان جا داشته باشد.

شرکت ENVY که بزرگ ترین شرکت زنجیره ای ماساژ در آمریکاست بر این اساس پایه گذاری شد که: اگر هزینه ی خدمات ماساژ برای همه مرقون به صرفه باشد، مردم آن را در برنامه ی ثابت ماهانه ی خود قرار می دهند. کاری که یک ماساژور در هر جلسه برای شما انجام می دهد این است که به بدن شما کمک کند که آرامش خود را حفظ کند و ماهیچه ها همیشه حتی در مواقع اضطراب جسمی و روحی هم انعطاف و راحتی زیادی داشته باشند.

فوائد ماساژ

در ادامه به شرح برخی از فواید بی شمار ماساژ می پردازیم:

•    سیستم عصبی بدن از طریق ماساژ آرام می شود و به حس خوشی وسلامتی می رسد.

•    ماساژ، تنش ها و اضطراب ها را کاهش می دهد و شما را از افسردگی نجات می دهد.

•    ماساژ با بهبود گردش خون کمک می کند که اکسیژن و مواد مغذی بیشتری به سلول ها برسد.

•    غدد لنفاوی به کمک ماساژ بیشتر تحریک و فعال می شوند و مواد مضر بیشتری را از بدن خارج می کنند.

•    ماساژ، از گرفتگی و دردهای عضلانی جلوگیری می کند.

•    ماساژ درمانی برای کنترل و کاهش درد در مواردی مثل آرتروز، دردهای سیاتیک و انقباضات عضلانی موثر است.

اگر از پرداخت هزینه برای ماساژ دچار عذاب وجدان می شوید به فواید آن فکر کنید، آن وقت این حس از بین می رود.

توجه داشته باشید که در مواردی مثل تب، عفونت، التهاب، پوکی استخوان و برخی دیگر از شرایط پزشکی ماساژ تاثیری ندارد. اگر نمی دانید که آیا مشکل شما با ماساژ حل می شود یا خیر با یک متخصص ماساژ درمانی مشورت کنید.

فوائد ماساژ

تعیین فواصل بین جلسات ماساژ به عوامل زیادی مثل نیازهای روحی و جسمی، میزان اظطراب و توانایی مالی شما بستگی دارد. بدون تردید وقتی شما برای ماساژ درمانی روند منظمی را دنبال کنید  بیشترین فایده را خواهد داشت. ماساژ باعث آرامش سیستم عصبی، بهبود گردش خون و عملکرد غدد لنفاوی، کاهش درد ماهیچه ها می شود و به کنترل و کاهش درد آرتروز و سیاتیک و انقباضات عضلانی کمک می کند.

سالی یک بار ماساژ گرفتن به تمدد اعصاب کمک می کند ولی نمی تواند اضطراب های کل زندگی را از بین ببرد. معمولا هر هفته یا دو هفته یک بار ماساژ برای حفظ انعطاف و خوش حالتی بافت های عضلانی مناسب است. اگر از یک درد مزمن یا مسئله ی خاصی رنج می برید شاید لازم باشد که هفته ای یک یا دو بار ماساژ بگیرید تا روند بهبودی را طی کنید.

پیشنهاد می شود که برای حفظ سلامتی بدن تان حداقل یک بار در ماه ماساژ بگیرید. اگر ماساژ های کششی را شروع کنید ماهیچه های شما می توانند به حالت اولیه ی خود باز گردد، به ویژه اگر تحت فشار و استرس هستید. اگر فاصله ی زیادی بین هر جلسه بیاندازید مجبور می شوید جلسه ی بعدی را از اول شروع کنید تا مجددا انعطاف پذیری ماهیچه ها را به دست آورید. به هر حال باید بدانید که صرفه جویی کردن در این مورد هیچ سودی ندارد و باید اولویت را به نیاز بدن تان اختصاص دهید.

  • ۱۷ مرداد ۱۳۹۷
مطالب مشابه

کانال تلگرامی طومار

۰ دیدگاه
دیدگاه ها
دعا و طلسم
هاروس
×