آیا مردان هم باید گریه کنند؟

آیا مردان هم باید گریه کنند؟

آیا مردان هم باید گریه کنند؟

قدیم ترها در اغلب جوامع و فرهنگ ها اشک نشانه مردانگی بود. در تاریخ بسیار رهبران مردی هستند که در جمع گریه کردند. و دلیل گریه کردن در آن زمان بالا بودن ارزش ها برای رهبران بود که در صورت عدم رعایت آن ارزش ها، آنها را به گریستن مجبور می کرد

آیا مردان هم باید گریه کنند؟

آیا مردان باید گریه کنند؟

من بچه که بودم یادم هست پدر و مادرم خودم و اطرافیانمان اغلب به ما پسرها می گفتند که مرد گریه نمی کند اگر هم خواستند گریه کنند مخفیانه باشد که آن هم درصورت رنج و غم زیاد. این امر در ذهن مردان نهادینه شده. هویت مردان کوچک  این گونه قوت گرفت. البته زنها هم عمدتا همین نوع نگاه را دارند. و جالب تر اینکه امروزه اغلب این آدم ها به این نتیجه رسیده اند که عواطف خود رو بروز دهند. جالب اینجاست که علم به طبیعی بودن گریه تاکید می کند و ذهنیت عموم جامعه بر این است که مردان قدرتمند گریه نمی کنند.

اشک ها لزوما برای ابراز غم و اندوه نیست، مثلا:

اشک قهرمانان: قدیم ترها در اغلب جوامع و فرهنگ ها اشک نشانه مردانگی بود. در تاریخ بسیار رهبران مردی هستند که در جمع گریه کردند. و دلیل گریه کردن در آن زمان بالا بودن ارزش ها برای رهبران بود که در صورت عدم رعایت آن ارزش ها، آنها را به گریستن مجبور می کرد. این نکته در سامورایی ها و شوالیه ها کم دیده نشده. و دیگر رهبر شناخته شده ابراهم لینکن بود که در سخنرانی هایش از این استراتژی استفاده می کرد. 

یک پژوهشی در دانشگاه پنسیلوانیا انجام شد و بدین نتیجه رسیدند که گریه در مردان نشانه صداقت و گریه زنان را علامت ضعف عاطفی می داند. 

گریه احمدی نژاد

اشک سلامتی: به مثابه علمی، فواید زیادی برای اشک ریختن می باشد. وقتی کسی گریه کردن خود را سرکوب می کند تمام عواطفی که باید خودشان را با اشک نشان دهند سرکوب می کنند و در خود انباشته می کنند. جالب است بدانید خودداری از ریختن اشک باعث تغییراتی در فیزیولوژیک بدن با علائمی در بدن مثل فشار خون بالا منجر می شود.

دانشمندان اعتقاد دارند که گریه کردن مردان در سلامت روان آنها موثر است. آن دسته از بازیکنان فوتبال که بعد از پایان بازی در صورت عدم پیروزی گریه می کنند دارای اعتماد به نفس زیادی هستند چون اینها افرادی هستند که توجهی به فشار دوستان و تماشاگران ندارند و از خود مطمئن اند که حاضرند در جلوی چشم آنها گریه کنند.

  • ۲۲ شهریور ۱۳۹۷
مطالب مشابه
۰ دیدگاه
دیدگاه ها
×