افزایش بازدید سایت و ورودی گوگل و کاهش رتبه ی الکسا چگونه است

افزایش بازدید سایت و ورودی گوگل و کاهش رتبه ی الکسا چگونه است

شرف الشمس

افزایش بازدید سایت و ورودی گوگل و کاهش رتبه ی الکسا چگونه است

افزایش بازدید سایت و بالا رفتن ورودی گوگل و کاهش رتبه ی الکسا یکی از دغدغه های امروز مدیران وب سایت ها می باشد چرا که هر چقدر هم که محصولات شما منحصر به فرد و عالی باشد، شما نیاز به دیده شدن دارید تا بتوانید محصولات خود را بفروشید.

افزایش بازدید سایت و ورودی گوگل و کاهش رتبه ی الکسا چگونه است

افزایش بازدید سایت و بالا رفتن ورودی گوگل و کاهش رتبه ی الکسا یکی از چالش های امروز مدیران وب سایت ها می باشد چرا که هر چقدر هم که محصولات شما منحصر به فرد و عالی باشد، شما نیاز به دیده شدن دارید تا بتوانید محصولات خود را بفروشید.

اما سوالی که در اینجا مطرح میشود این است که چگونه میتوان بازدید سایت را افزایش داد؟

توجه به محیط رابط کاربری

توجه به طراحی سایت از هر چیزی مهم تر است و وب سایت شما باید محیطی داشته باشد که کاربر در آن احساس راحتی کرده و دسترسی آسانی به محتویات سایت شما داشته باشد.

تولید محتوا

اولین کاری که نیاز است شما انجام دهید تولید محتوای اختصاصی برای وب سایت است، همچنین انتشار آن بصورت فرمت های مختلف محبوبیت شما را در گوگل بالا میبرد.

برای مثال اگر محتوایی را منتشر میکنید، قسمتی از آن را بصورت صوتی در اختیار کاربر قرار دهید.

نکته مهم درباره انتشار محتوا بارگذاری سریع است. 

کاربر به دنبال جوابی سریع برای سوال خود می باشد و اگر مدت زمان زیادی این امر طول بکشد، تجربه کاربری لذت بخشی را برای وی به ارمغان نخواهد آورد.

پیروی از قوانین سئو (SEO)

شما میتوانید با رعایت قوانین سئو که شامل مواردی چون طول جملات، سرتیتر های مناسب، کلمات کلیدی و ... می باشد و رعایت آن ها لازم است تا توسط موتورهای جستجو دیده شوید و ورودی گوگل خود را افزایش دهید.

انتشار مقاله در سایت های پر بازدید و معتبر

 شما میتوانید مقالاتی که در وب سایت خود منتشر میکنید را با کمی تغییر در عنوان و همچنین ذکر سایت خود در قست منبع مقاله، آن را در سایت های پر بازدید انتشار دهید.

 اما توجه داشه باشید که مقاله مورد نظر از هر نظر دارای کیفیت بالا باشد.

برای اینکار تنها کافی است با مدیران وب سایت ها ارتباط برقرار کرده و مقاله خود را جهت انتشار برای آن ها ارسال کنید.

فعالیت در انجمن ها و فرم ها

در انجمن ها و فروم ها فعالیت کنید و با افراد مختلف ارتباط برقرار کنید.

در قسمت امضای خود آدرس وب سایت خود را قرار دهید و سعی کنید با فعالیت بیش تر امضای خود را در مغرض دید کاربران دیگر قرار دهید.

با اینکار شما میتوانید ترافیک بالایی را روانه وب سایت خود کنید.

حضور در شبکه های اجتماعی

شما باید همچنین در شبکه های اجتماعی فعال باشید و علاوه بر پیدا کردن کاربران توسط جستجو آن ها را از نیازشان با خبر کنید و آن ا را از محصول خود با خبر سازید.

برای مثال با اشتراک گزاری مختصری از متن محتوای خود و یا حتی نمونه محصولاتتان در Google+, Twitter, Instagram, Telegram و ...   به بهتر دیده شدن خود بسیار کمک میکنید و این امر موجب بالا رفتن بازدید سایت شما میشود.

همچنین با ارسال ایمیل نیز میتوانید کاربران را از محتوای جدید وب سایت خود آگاه کنید. 

افزودن وب سایت به وب استور گوگل

وب استور یکی از منابع رایگان گرفتن ترافیک میباشد و از آنجایی که وب مستر های زیادی از این مزیت استفاده نمیکنند این محیط میتواند بسیار به بالا رفتن بازدید وب سایت شما کمک کند.

تمامی موارد بالا کار های رایگانی بود که شما میتوانید برای بالا بردن بازدید وب سایت خود انجام دهید.

اما کارهای دیگری هم هست که نیاز به هزینه کردن دارد، مانند:

ایجاد اپلیکیشن اندروید

یک اپلیکیشن اندروید برای وب سایت و کسب و ار خود راه اندازی کرده و آن را در پلی استور گوگل و یا کافه بازار منتشر کنید.

از آنجایی که روزانه بیش 15 میلیون کاربر جدید به اندروید اضافه میشود، قطعا تولید یک اپ اندروید و قرار دادن آن در گوگل پلی برای دیده شدن شما در فضای اینترنت بسیار اثر بخش میتواند باشد و با این آمار شما میتوانید تاثیر مستقیم این کار با ترافیک وب سایت خود را درک کنید.

تولید رپورتاژ

تبلیغات خود را بصورت حرفه ای در هر قالبی که خودتان فکر میکنید بهتر است (نوشتاری، بصری، گرافیکی و صوتی) به نمایش بگذارید.

شما میتوانید با تولید رپورتاژ های تاثیر گذار بازدید وب سایت خود را بسیار بالا ببرید.

البته لازم به ذکر است که کار های لازم برای بالا بردن بازدید وب سایت محدود به موارد بالا نمیشود و در مقالاتی دیگر باید به آن ها بیش تر پرداخت.

  • ۱۰ فروردین ۱۳۹۸
مطالب مشابه

کانال تلگرامی طومار

۰ دیدگاه
دیدگاه ها
دعا و طلسم
هاروس
×