امبدینگ چیست ؟

امبدینگ چیست ؟

شرف الشمس

امبدینگ چیست ؟

امبدینگ یک روش تقریباً نو در طب سوزنی به شمار می‎آید . در این روش ، درمانگر طب سوزنی به جای استفاده از سوزن ، نخهای قابل جذبی از جنس cutgut که همان نخ‎ بخیه هستند را توسط سوزن های استریل و یکبار مصرف در نقاط طب سوزنی می‎کارد. تحریک فیزیولوژیکی و فیزی

امبدینگ چیست ؟
pain1

تحریک فیزیولوژیکی و فیزیکی این روش موجب تاثیر گذاری آن شده و برعضلات ، اعصاب محیطی ، جریان خون و سیستم ایمنی بدن تاثیر مثبت می گذارد . از آنجا که استفاده از سوزن در طب سوزنی موقتی بوده، این شیوه درمان با طولانی بودن و اثرگذاری بیشتر توانسته است این نقطه ضعف را پوشش دهد.

نخ هایی که در این روش بکار می روند بی ضرر و قابل جذب در بدن می باشند و پس از یک ماه جذب بدن می گردند . این نخ ها طی 2-3 هفته نقاط طب سوزنی را تحریک کرده و آرام جذب بدن می شوند و ممکن است تا 3-5 بار تکرار شود .این روش نه تنها باعث کاهش سایز شده بلکه با کاهش سایز برآمدگی های بدن را از بین می برد و برای افرادی که هنوز از سایز خود راضی نیستند توصیه می شود .

موارد کاربرد درمان
برخی از موارد کاربرد آن به شرح ذیل می باشند :
1- تخفیف دردهای مزمن مانند درد شانه، سرو گردن ، مهره ها و عضلات.
2- اصلاح موقعیت ستون فقرات که بوسیله عدم تعادل در عضلات رخ می دهد.
3- در فتق دیسک مهره های گردنی ، کمری و انحراف ستون مهره ها نیز این روش بکار می رود.

4- تاثیر بر پوست و زیبایی افراد که با تحریک مداوم و تکرارشونده پوست و بافت نرم در طی یک تا شش ماه انجام می گردد. این روش سنتی زیبایی پوست بویژه برای از بین بردن چروکهای پیشانی و اطراف دهان و بینی مفید است.
5- فرم دهی بدن و رفع چاقی : عمدتا چاقی به دلیل افزایش مصرف کالری رخ می دهد.انقباض و انبساط غیرطبیعی عضلات نواحی شل و وارفته باسن و بازوها و پهلوها با این روش اصلاح می گردد. همچنین جای گذاری این نخ ها در بافت چربی افراد موجب افزایش خون رسانی به بافت سلولیتی چربی شده و موجب لاغری موضعی می گردد.
زنان و زایمانزنان و زایمان
کنترل درد
تغذیه

پوست و موپوست و مو
جراحی زیبایی

گوش ، حلق و بینی
دهان و  دندان

  • ۲ بهمن ۱۳۹۴
مطالب مشابه

کانال تلگرامی طومار

۰ دیدگاه
دیدگاه ها
دعا و طلسم
هاروس
×