انتخاب خدمات مجالس مناسب برای جشن ازدواج

انتخاب خدمات مجالس مناسب برای جشن ازدواج

شرف الشمس

انتخاب خدمات مجالس مناسب برای جشن ازدواج

یکی از نکات مهم دیگری که در انتخاب تالار پذیرایی اهمیت دارد، نحوه تزئین و چیدمان میز پذیرایی و شام است

انتخاب خدمات مجالس مناسب برای جشن ازدواج

انتخاب خدمات مجالس مناسب برای جشن ازدواج

اصولا در تمامی مراسم‌ها و مجالس بزرگ نیاز به پذیرایی، تشریفات، کیترینگ و تهیه غذا وجود دارد. وجود این موسسات و خدمات باعث سهولت کار و راحت شدن خیال شما می‌شود. پذیرایی اعم از محل و تالار پذیرایی، نحوه پذیرایی و برگزاری تشریفات و خدمات مجالس و غذا در کیفیت مهمانی نفش بسزایی دارد و بخش مهمی از مراسم را به خود اختصاص می‌دهند. بنابراین در انتخاب موسسه خدمات مجلس خود باید نهایت دقت را به کار ببرید زیرا در نهایت این موسسات و خدمات هستند که خاطره‌سازی شب ازدواج شما را به عهده دارند.

توجه به شهرت و آوازه موسسه تشریفات مجالس

به منظور حصول اطمینان از کیفیت خدمات و برگزاری مراسم به بهترین نحو، باید قبل از هر چیز به شهرت و آوازه تالار پذیرایی توجه کنید و خودتان به صورت حضوری حتما به آنجا مراجعه کرده و نحوه پذیرایی و ارائه خدمات را مشاهده کنید. به این منظور در بازدید از تالار حتما خودتان باید شخصا با مسئول برگزاری مراسم و انجام تشریفات ملاقات کرده و صحبت کنید و نباید فقط به عنوان مهمان آنجا حاضر شده و شاهد خدمات مجالس باشید زیرا در برخی تالارهای پذیرایی با وجود اینکه غذاها خوشمزه هستند و چیدمان خوبی برای محل پذیرایی در نظر گرفته شده اما مدیریت پرسنل به خوبی صورت نمی‌گیرد و همین امر می‌تواند باعث بروز بی نظمی در برگزاری مراسم شود.

گاهی همین بی نظمی‌های کوچک و ضعف در مدیریت پرسنل باعث می‌شود مراسم شما علیرغم تمامی هزینه‌هایی که برای آن شده، به خوبی برگزار نشود. بنابراین صحبت کردن با مدیریت تالار پذیرایی و کیترینگ یکی از اصول اساسی در انتخاب است. علاوه براین می‌توانید از وبسایت ‌یا سایر رسانه‌های اجتماعی استفاده کرده و نمونه کارهای آن‌ها یا میزان رضایت مشتریان را در آنجا مورد ارزیابی قرار دهید.

انتخاب خدمات مجالس مناسب برای جشن ازدواج

محل تالار پذیرایی

محل تالار پذیرایی نیز نقش بسیار مهمی در برگزاری مراسم دارد. سعی کنید تالار چندان از محل زندگی‌‌ یا سالن زیبایی عروس فاصله نداشته باشد تا بتوانید به سهولت به محل تالار برسید. هرچند با وجود خدمات مجالس، تشریفات و کیترینگ خوب و با کیفیت تالار شاید بتوان از مسافت دور هم چشم‌پوشی کرد.

در ضمن بهتر است برای آمادگی هر چه بیشتر و بهتر برای پذیرایی از مهمانان، تالار پذیرایی را انتخاب کنید که کترینگ و تهیه غذا را درون آشپزخانه تالار به عهده بگیرد. بدین ترتیب خیالتان راحت است که غذا و نوشیدنی همواره در دسترس است و سر وقت سرو می‌شود.

تشریفات مجالس

یکی از نکات مهم دیگری که در انتخاب تالار پذیرایی اهمیت دارد، نحوه تزئین و چیدمان میز پذیرایی و شام است. معمولا کار چیدمان میز شام و پذیرایی با توجه به تم عروسی و سایر دکوراسیون و خنچه عقد عروس و داماد انجام می‌شود. بنابراین یکی از نکاتی است که نیاز به ذوق، سلیقه و تجربه دارد. لذا یکی از چیزهایی که در بازدید از تالار پذیرایی باید به آن توجه کنید، همین چیدمان میز پذیرایی، میز میهمانان، میز شام و میز اردوو است.

توجه به تعداد مهمانان

در محاسبه تعداد مهمانان و اعلام آن‌ها به مسئول تالار دقت کافی را به کار بگیرید، زیرا اغلب مشکلات از جایی شروع می‌شود که تعداد مهمانان عروسی، بیشتر از تعدادی است که به مسئول تالار و کادر پذیرایی اعلام شده است. بنابراین پیش از عقد قرارداد رسمی تعداد دقیق مهمانان خود را مشخص کرده و همیشه حداقل بیست نفر اضافه در نظر گرفته و اعلام کنید.

بدین ترتیب دیگر نگرانی درباره مقدار غذا و پذیرایی از مهمانان پیش نمی‌آید. حتما دقت داشته باشید که در لیست مهمانان اعضای کادر پذیرایی، کادر فیلمبرداری و عکاسی، دی جی و گروه موسیقی و غیره را نیز لحاظ کنید.

انتخاب خدمات مجالس مناسب برای جشن ازدواج

پرداخت به موقع

معمولا تالار پذیرایی در هنگام عقد قرارداد مبلغی را به عنوان پیش پرداخت برای خدمات مجالس و رزرو تالار از عروس و داماد جوان اخذ می‌کند. اما پس از اتمام جشن حتما بلافاصله درخواست صورتحساب دقیق خدمات مجالس را داده و نسبت به بررسی دقیق و پرداخت آن اقدام کنید.

هنگام بازدید و ملاقات حضوری، دقت کنید که اگر هر یک از تشریفات با خدمات مجالس یا غذای ارائه شده در تالار پذیرایی مورد قبول و باب میل شما نیست حتما با مسئول تالار صحبت کرده و چنانچه مجاز است این خدمات را از سایر مجموعه‌ها استخدام کنید. در اینصورت باید مراقب باشید که این خدمات سهوا در صورتحساب شما لحاظ نشده باشد.

 

ایرانگان بانک اطلاعات مشاغل و کسب و کارها

این مقاله توسط واحد محتوای سایت ایرانگان تولید شده و هرگونه کپی‌برداری از آن با ذکر منبع بلامانع است.

در مجله ایرانگان از مطالب علمی، آموزشی و تحقیقاتی بهرمند شوید و در سایت نیازمندی‌های ایرانگان همواره می‌توانید متخصصان مورد نیاز خود را در مشاغل مختلف آموزشی، خدماتی، پزشکی و صنعتی بیابید.

  • ۵ خرداد ۱۳۹۸
مطالب مشابه

کانال تلگرامی طومار

۰ دیدگاه
دیدگاه ها
دعا و طلسم
هاروس
×