تفاوت عطر ادو پرفیوم با ادوتویلت و ادکلن چیست؟

تفاوت عطر ادو پرفیوم با ادوتویلت و ادکلن چیست؟

تفاوت عطر ادو پرفیوم با ادوتویلت و ادکلن چیست؟

تفاوت عطر ادو پرفیوم با ادوتویلت و ادکلن چیست؟

تفاوت عطر ادو پرفیوم با ادوتویلت و ادکلن چیست؟

تفاوت عطر ادو پرفیوم با ادوتویلت و ادکلن چیست؟

شاید نوشته ادوپرفیوم و ادوتویلت یا ادکلن را روی شیشه عطر ها دیده باشید و به این فکر کرده باشید که تفاوت بین این اصطلاحات در چیست شاید برای شما هم پیش آمده باشد که به تفاوت نوع عطرها با یکدیگر فکر کرده باشید در ادامه با ما همراه باشید تا درباره این اصطلاحات بیشتر بدانیم.

بهتر است اول بدانیم اصلاً عطر چیست! در واقع عطر یک ماده خوشبو کننده برای بدن است که می‌تواند از مواد طبیعی یا ترکیبی از اسانس ها تثبیت کننده ها و حلال ها باشد. مواد اولیه عطر می تواند از گیاه یا حیوان گرفته شود و یا اینکه از مواد شیمیایی ساخته شود. تفاوت اصلی عطر ها میزان غلظت عصاره های روغنی معطر در حل آنها است کی حلال ها می توانند اتانول یا ترکیبی از آب و اتانول باشد.

ماندگاری عطرها چقدر هست به غلظت و طول عمر و ترکیبات سازنده عطر بستگی دارد‌. فقط درصد این ترکیبات بیشتر شود قطعاً ماندگاری و پخش بو نیز بیشتر خواهد شد. اصطلاحاتی که در بالا به کاربر بردبم در واقع نوعی توصیف برای میزان غلظت عطر در حل آنها خواهد بود.

پرفیوم: با قدی بین ۳۰ تا ۴۰ درصد از مایع تشکیل دهنده عطر که خالص ترین و ماندگارترین نوع سخت خواهد بود و البته به خاطر همین موضوع گرانترین عطر نیز عطرهای پرفیوم هستند.

ادوپرفیوم: غلظت ماده تشکیل دهنده در این نوع طرح ها بین ۱۰ تا ۲۰ درصد از ماده تشکیل دهنده استفاده خواهد شد و مسلماً ماندگاری و پخش بوی آنها نسبت به انتهای پرفیوم کمتر خواهد شد.

ادو تویلت: ماده تشکیل دهنده عطر بین ۸ تا ۱۶ درصد در این نوع عطرها استفاده می‌شود این نوع عطر ماندگاری زیادی نخواهد داشت و باید چندین بار در روز تمدید کنید.

ادکلن: تنها سه تا شش درصد از ماده تشکیل دهنده عطر در این نوع عطرها استفاده می شود کمترین میزان ماندگاری را نیز این نوع عطرها دارند.

پرفیوم میست با قضات سه تا هشت درصد از ماده تشکیل دهنده عطر در حلال غیر الکلی است.

اسپلش و افترشیو کمترین میزان ماده تشکیل دهنده عطر را دارد و تنها با یک تا سه درصد از ماده سازنده عطر در آن ها استفاده می شود.

اتانول یا ترکیب آب و اتانول ترکیب اصلی برای حلال مواد معطر در عطر خواهند بود. گاهی از روغن های معطر و حتی روغن های بدون بو مثل روغن نارگیل تصفیه شده یا موهای مایعی مثل روغن جوجوبا برای حل کردن ماده سازنده عطر استفاده می شود. معمولا در اطراف نامرغوب به جای حلالهای روغن و اتانول از فراری مثل عطر استفاده می شود.

اصولی ترین طرز استفاده از عطرهای مختلف

اصولاً عطر را در نقطه‌ ای از بدن از بدن می پاشند که دارای نبض باشد مثل پشت گوش پشت گردن سمت داخل مچ آرنج و زانوها علت اینکار هم گرم شدن منطقه‌ای است که عطر را به آن می پاشید و همین گرما باعث پخش بوی مداوم و بهتر خواهد.

اما چه زمانی باید از چه نوع عطر استفاده کرد؟

ادکلن به سرعت پخش شده و بیشتر از دو ساعت پخش بو ندارد.

ادو تویلت بیشتر از ۲ تا ۴ ساعت پخش بو ندارند.

پرفیوم کاشی ساعت می توانید روی پخش بوی این نوع عطرها خاطر جمع باشید.

پس بهتر است از عطرهای ملایم را در زمان های صبح استفاده کنید بعد از ظهرها از ادوتویلت استفاده کنید و برای غروب و شب عطرهای که به نبض پاشیده می شود و پرفیوم هستند را استفاده کنید.

نکته نهایی

همه عطرها روی هر شخصی به شکل خاص منتشر خواهد شد معمولا رژیم غذایی روی بوی عطرها تاثیر خواهد گذاشت غذاهای تند و چرب معمولاً پخش بو را بیشتر می‌کنند نوع پوست شما هم بسیار مهم است کسانی که پوست خشکی دارند مدت زمان کمتری عطر روی بدن آنها پخش بو خواهد داشت.

نویسنده: پریسا سعیدی

  • ۲۴ تیر ۱۳۹۸
مطالب مشابه

کانال تلگرامی طومار

۰ دیدگاه
دیدگاه ها
×