20 مدل انگشتر فیروزه مردانه و زنانه با رکاب نقره و طلا

20 مدل انگشتر فیروزه مردانه و زنانه با رکاب نقره و طلا

شرف الشمس

20 مدل انگشتر فیروزه مردانه و زنانه با رکاب نقره و طلا

انگشتر فیروزه مردانه و زنانه با رکاب نقره و طلا، انگشتر، انگشتر مردانه، انگشتر نقره، مدل انگشتر و خواص سنگ فیروزه، تشخیص فیروزه اصل و... را در طومار ببینید.

20 مدل انگشتر فیروزه مردانه و زنانه با رکاب نقره و طلا

انگشتر فیروزه

انگشتر فیروزه اصل نیشابور یکی از نمادهای با اصالت کشور عزیزمان ایران است. یکی از خواص فیروزه آرامش بخش بودن رنگ آبی آن برای انسان است. جالب است بدانید محققان سوئدی و بلژیکی ارتباط خاصی بین رگه های موجد در سنگ فیروزه و تاثیر آن بر تنظیم فشار خون یافته اند.

خواص سنگ فیروزه

یکی از زینت بخش ترین انگشترها که برای ایران عزیزمان سند و مدرکی از سنت و اصالت ماست انگشتر سنگ فیروزه است. سنگ فیروزه ناب که مخصوص نیشابور است یکی از سنگ های قیمتی در ساخت جواهرات است. این سنگ علاوه بر داشتن زیبایی دارای خواص دارای خواص دیگری از جمله دوری از چشم زخم، کم کردن حس استرس و اضطراب، ایجاد شادی و خوش شانسی، و گشایش رزق و رونق کسب و کار است.

مدل انشگتر فیروزه
 

اگر به مشهد مقدس سفر کردید می توانید به عنوان سوغات این کالا را در لیست خرید خود قرار دهید.  یکی از خواص فیروزه آرامش بخش بودن رنگ آبی آن برای انسان است. جالب است بدانید محققان سوئدی و بلژیکی ارتباط خاصی بین رگه های موجد در سنگ فیروزه و تاثیر آن بر تنظیم فشار خون یافته اند.
 

انگشتر فیروزه و طلا

اینکه فیروزه اصل و مرغب چه خاصیت هایی باید داشته باشد بسیار مفصل است اما چند نکته شاید بتواند به شما کمک کند.

انگشتر فیروزه زنانه


فیروزه ایی که استخراج می شود معمولا دو قسم است یکی خاکی و دیگری سنگی. فیروزه باید رنگی متمایل به آبی آسمانی داشته باشد اگر این رنگ به سبز هم نزدیک باشد قیمت سنگ افزایش می یابد. 

مدل انگشتر فیروزه زنانه

فیروزه نیشابور دارای خاصیتی است که می توان آن را به چشم دید. رگه های سیاه رنگی که در پشت سنگ وجود دارد می تواند نشانه اصل بودن فیروزه نیشابور باشد. 

انگشتر جواهر زنانه با فیروزه


انواع فیروزه نیشابوری:

فیروزه نیشابوری به دو دسته کلی ۱- عجمی و۲- شجری تقسیم می‌کنند که این دسته ‌بندی خود شامل موارد زیر است:
فیروزه عجمی، فیروزه عجمی نیم رنگ، فیروزه عربی، فیروزه توفال، فیروزه توفال نیم‌رنگ، فیروزه توفال سفید، فیروزه چغاله، چغاله نیم‌رنگ، فیروزه شکوفه، فیروزه چال یا نرم، فیروزه شجری، فیروزه درشت که هر کدام دارای خواص و ویژگی های ظاهری خاص به خود است.

انگشتر زنانه

لکه های سفید ریز که در روی سنگ وجود دارد که با چشم غیر مسلح دیده نمی شود اما یکی از نشانه های ناخالصی فیروزه است. 

انگشتر فیروزه نقره

فیروزه با وجود رطوبت جلای خاصی پیدا می کند، فروشندگان بی انصاف با قرار دادن فیروزه در ماسه مرطوب این جلای مصنوعی را به سنگ می دهند که ماندگاری آن خیلی نیست. 

انگشتر فیروزه طلا
 

قدیمی ترین سنگ فیروزه ایی که به دست انسان تراشیده شده و کشف شده است مربوط می شود به کمربند اسکلت 5500 ساله ایی که در 20 کیلومتری نیشابور کشف شده است. ذخیره اصلی فیروزه این در دامنه کوه بینالود است که ذخیره فیروزه آن چیزی در حدود 8671 تن برآورده شده است.

انگشتر فیروزه سبز رنگ

در زمان قدیم که هنوز معادن سنگ فیروزه در اروپا و امریکا کشف نشده بود کشور ترکیه واسط برای فروش فیروزه نیشابور به آنها بود. از آن زمان این سنگ در میان آنها به سنگ ترکی Turquoise (تورکویز - سنگ ترک) معروف شد و همان نام هم باقی مانده است.

انگشتر فیروزه اصل

جدیدترین فیرزوه 2018

فیروزه

ژورنال کامل فیروزه نیشابور

فیروزه اصل

گالری فیروزه 2018

انگشتر فیروزه جدید

رکاب فیروزه نقره

جدیدترین انگشتر فیروزه

زیباترین و شیک ترین رکاب فیروزه

انگشتر فیروزه 2018
انگشتر فیروزه آبی روشن
انگشتر فیرزوه
  • ۳۱ شهریور ۱۳۹۷
مطالب مشابه

کانال تلگرامی طومار

۰ دیدگاه
دیدگاه ها
دعا و طلسم
هاروس
×