ایده هایی جالب برای نگهداری از میوه های رسیده

ایده هایی جالب برای نگهداری از میوه های رسیده

شرف الشمس

ایده هایی جالب برای نگهداری از میوه های رسیده

اگر موزی خریداری کرده اید که بیش از حد رسیده است و فعلاً به آن نیازی ندارید آن را در فریزر قرار دهید البته در این صورت فقط می توانید برای درست کردن شیر موز از آن استفاده کنید

ایده هایی جالب برای نگهداری از میوه های رسیده

با میوه های رسیده چه کارهایی می توانیم انجام دهیم

میوه ها و سبزیجات در فاصله بین تولید تا مصرف از نظر ارزش غذایی تغییراتی می کنند. بنابراین هر چه تازه تر مصرف شوند، مفیدتر خواهند بود.اگرمیوه هایی دارید که خیلی رسیده اند، پوستشان تیره شده و نمی دانید با آن ها چه بکنید؟ما برای شما چند ایده ی جالب در این باره داریم.

بهترین روش ها برای نگهداری انواع میوه های رسیده

میوه های رسیده را فریزشان کنید!

این اولین توصیه ی ما به شماست زیرا فریز کردن کمک می کند فرایند رسیده تر شدن میوه متوقف شود. شما می توانید تمام میوه ها را در پایان فصل شان فریز کنید تا بعداً از آن ها استفاده کنید؛ از بلوبری گرفته تا موزهای در حال تیره شدن. اگر میوه را به درستی فریز کنید، 6 ماه تا یک سال خوشمزه خواهد ماند.

چند نکته در مورد فریز کردن میوه ها :

_ تمام انواع میوه ها را در یک سینی به تکه های کوچک تر تقسیم کنید تا به هم چسبیده و انبوه نشوند، سپس آن ها را در کیسه های زیب دار پلاستیکی یا ظروف پلاستیکی مخصوص فریزر بگذارید. آب مرکبات را به شکل مکعب های یخی درآورید تا استفاده از آن ها راحت تر شود.
_ موز یخ زده کاربردهای زیادی دارد؛ برای اسموتی ها یا دیپ شکلات و …، موزها در هر حالتی که باشند می توانید از آن ها استفاده کنید.
_ میوه هایی که هسته دارند، هسته هایشان را جدا کرده و سپس ورقه یا خُرد کرده و فریز کنید تا بعداً در اسموتی های تان از آن ها استفاده کنید. میوه های چون سیب، گلابی و … را بعد از غلتاندن در آبلیمو فریز کنید تا تغییر رنگ ندهند.
از پوست شان استفاده کنید!

می توانید پوست میوه هایی چون لیموترش، گریپ فروت، پرتقال، سیب، گلابی، نارنگی یا لیمو شیرین را جدا کرده و آن ها را فریز کنید. یک راه دیگر هم این است که پوست میوه ها را با هم یا جداگانه با حرارت ملایم تفت دهید تا خشک و کمی برشته شوند.

نگهداری میوه رسیده

روش های نگهداری میوه های رسیده

با میوه های رسیده اسموتی درست کنید!
میوه های رسیده معمولاً خیلی شیرین هستند و می توانند اسموتی های شما را به خوبی طعم دار کنند. می توانید اسموتی را در بطری های کوچک فریز کرده و بعد از آن ها استفاده کنید.
با میوه های رسیده مربا یا سس درست کنید!
یکی از بهترین کاربردهای میوه های رسیده این است که با آن ها مربا یا سس درست کنید. توت فرنگی، انبه، هلو و بری ها همگی می توانند بعد از خیلی رسیده شدن ظاهر ناخوشایندی پیدا کنند، اما اگر تبدیل به مربا یا سس شوند، طعم بسیار مطلوبی خواهند داشت. از سس یا مربای میوه ها می توانید به عنوان تاپینگ بستنی یا دسرهایی مانند چیزکیک استفاده کنید.
با میوه های رسیده آبمیوه تهیه کنید!
می توانید آب میوه های رسیده را گرفته و آن ها را به صورت مکعب های یخی نگهداری کنید. تا زمانی که طعم میوه برنگشته باشد می توانید آب آن را بگیرید و با آن ها نوشیدنی های خوشمزه و مغذی تهیه کنید.
با میوه های رسیده پای یا دسر درست کنید!
میوه های رسیده تر شیرین تر هستند و این باعث تقویت طعم پای یا دسرتان خواهد شد. قسمت های خیلی رسیده ی میوه را که احتمالاً تغییر مزه داده اند جدا کنید و بخش باقیمانده را به تکه های مورد نظرتان تبدیل کرده و با آن ها پای یا دسر درست کنید.

ایده هایی جالب برای نگهداری از میوه های رسیده

  • ۲۲ بهمن ۱۳۹۶
مطالب مشابه
۰ دیدگاه
دیدگاه ها
×