این ۶ ماده را همراه قهوه تان مصرف نکنید!

این ۶ ماده را همراه قهوه تان مصرف نکنید!

شرف الشمس

این ۶ ماده را همراه قهوه تان مصرف نکنید!

مصرف چند ماده همراه با قهوه می تواند مضر باشد یا احساس ناخوش آیندی برای شما ایجاد کند

این ۶ ماده را همراه قهوه تان مصرف نکنید!

قهوه همیشه به عنوان یکی از بهترین نوشیدنی های جهان به حساب می آید؛ نوشیدنی ای انرژی زا با طعم مخصوص. معمولا اکثر مردم یک بار امتحانش کرده اند. هرچند که تعدادی از مردم از طعم یا بافت آن خوش شان نمی آید، اما بسیاری نوشیدن قهوه را جزئی از برنامه ی روزانه شان می دانند. نوشیدن قهوه به شما کمک می کند که در تمام طول روز، پر انرژی باشید و این، یکی از مهم ترین خواص این نوشیدنی کافئین دار است. البته قهوه خواص دیگری هم دارد. سال هاست که دانشمندان بر روی خواص این ماده تحقیق می کنند. یکی از نتایج این مطالعات آن است که، قهوه نوشیدنی سالم و بسیار مفیدی برای بدن به شمار می آید. مثلا این که نوشیدن روزانه ی قهوه می تواند شما را در برابر انواع بیماری ها، مهلک و غيرمهلک محافظت کند. اما نتیجه ی مهم دیگر روش صرف قهوه است. مصرف چند ماده همراه با قهوه می تواند مضر باشد یا احساس ناخوش آیندی برای شما ایجاد کند. امروز برآن شدیم تا شش ماده ای را که نباید به قهوه ی خود اضافه کنید به شما معرفی کنیم.

قهوه

طعم دهنده ها
قهوه می تواند با انواع مختلفی از مواد از جمله وانیل، فندق، کارامل یا شکر و رنگ های مصنوعی طعم دار شود. اگر قصد طعم دار کردن قهوه ی خود را دارید می توانید از چند قطره وانیل، کمی نعنا یا عصاره ی میوه های خشک استفاده کنید. اینها شکر ندارند، اما در نظر داشته باشید که این طعم دهنده ها می توانند سطح گلوکز خون شما را تغییردهند. پس ایده آل آن است، که هیچ طعم دهنده ای را به قهوه تان اضافه نکنید.

شیرین کننده ها
شیرین کننده های مصنوعی کمک می کنند تا قهوه را بدون شکر مصرف کنید. اما آن ها ترکیبات مشتق شده ای از شکر هستند که منجر به تغییر سطح متابولیسم بدن و افزایش اشتها می شوند؛ یعنی مجبور می شوید بیشتر غذا بخورید. نتیجه ی این فرایند نابودي باکتری های گوارشی و افزایش احتمال ابتلا به دیابت است. برگ گیاه استویا بهترین گزینه برای شیرین کردن قهوه است؛ گیاهی که ساکاروز ندارد. استویا را جایگزین شیرین کننده ها کنید.

الکل
الكل حاوی هیچ ماده ی مغذی نیست. پس با خیال راحت حذفش کنید و از قهوه تان لذت ببرید.

شکر
مقدار کمی شکر در طول روز هیچ مشکلی ایجاد نمی کند، ولی اگر در طول روز چند فنجان قهوه استفاده کنید، میزان شکر مصرفی، باعث چاقی می شود. اگر سه فنجان قهوه می خورید و در هر فنجان دو قاشق شکر میریزید، یعنی روزانه پنجاه گرم شکر مصرف کرده اید. مجبور نیستید آن سه فنجان را کاهش دهید، بلکه باید راه حل سالم تری برای شیرین کردن قهوه ی خود پیدا کنید. مثلا بهتر است به جای شکر سفید از شکر قهوه ای در رژیم غذایی تان استفاده کنید، یا ادویه ای طبیعی مثل دارچین که منجر به جلوگیری از افت ناگهانی فشار خون می شود و از هوس غذا خوردن جلوگیری می کند.

قهوه

پودر خامه
بدون شک بدترین چیزی که می توانید به قهوه تان اضافه کنید، پودر خامه است. تنها کاری که این پودرهای خامه ای انجام می دهند، تغییر رنگ قهوه است؛ کاری که بقیه ی مواد لبنی هم توان انجامش را دارند. این پودرها حاوی اسیدهای چرب ترانس هستند، و انسداد عروق قلب را سبب می شوند.

شیر بدون چربی
شیر بدون چربی سالم است، ولی مطالعات نشان می دهد که فراورده های لبنی پرچرب بهتر هستند. مصرف شیر و فراورده های لبنی کم چرب باعث جذب کربوهیدرات بیشتر و در نتیجه، سبب ایجاد اضافه وزن در بلند مدت می شود. همچنین شیر و فراورده های لبنی با چربی کامل، به علت وجود اسیدهای چرب، احتمال ابتلا به دیابت نوع دو را کاهش می دهند. بنابراین اضافه کردن شیر کامل به قهوه می تواند یک گزینه ی عالی برای تان به شمار آید.
 

  • ۲۶ تیر ۱۳۹۷
مطالب مشابه

کانال تلگرامی طومار

۰ دیدگاه
دیدگاه ها
دعا و طلسم
هاروس
×