با اصرار نمایندگان لایحه CFT به مجمع تشخیص رفت

با اصرار نمایندگان لایحه CFT به مجمع تشخیص رفت

مجلسی‌ها لایحه CFT را با 117 رای موافق، 62 رای مخالف و 2 رای ممتنع از 197 نماینده حاضر به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع دادند

نمایندگان مجلس شورای اسلامی بر مصوبه قبلی خود در لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون بین المللی مقابله با تامین مالی تروریسم (CFT) اصرار کردند و آن را به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع دادند.

به گزارش ایرنا، نمایندگان در ادامه جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس به بررسی لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون بین المللی مقابله با تامین مالی تروریسم (CFT) اعاده شده از سوی شورای نگهبان پرداختند اما بر مصوبه قبلی خود اصرار کردند.

مجلسی‌ها لایحه CFT را با 117 رای موافق، 62 رای مخالف و 2 رای ممتنع از 197 نماینده حاضر به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع دادند.

عباسعلی کدخدایی، قائم مقام دبیر شورای نگهبان پیش از این در نامه ای به علی لاریجانی، رئیس مجلس اعلام کرد که در جلسه 28 آذر 97 شورای نگهبان اصلاحات لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون بین‌المللی مقابله با تامین مالی تروریسم مورد بررسی قرار گرفت که همچنان اکثر مغایرت‌های این مصوبه با شرع و قانون اساسی برطرف نشده است.

کدخدایی تصریح کرد: «ایرادات قبلی شورای نگهبان به جز ایرادات 2 و 3 نظریه سابق، کماکان به قوت خود باقی است.»

این ایرادات شورای نگهبان در کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس مورد بررسی قرار گرفت اما اعضای این کمیسیون بر مصوبه قبلی مجلس اصرار کردند و آن را برای رسیدگی نهایی به صحن مجلس ارجاع دادند.

مجلسی‌ها هم امروز با تایید نظر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی بر مصوبه قبلی خود اصرار کردند و این لایحه را برای تصمیم گیری نهایی به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع دادند.

  • ۳۰ دی ۱۳۹۷
مطالب مشابه
۰ دیدگاه
دیدگاه ها
×