آیا شما فردی بسیار حساس هستید؟ با تکنیک های رفع استرس آشنا شوید

آیا شما فردی بسیار حساس هستید؟ با تکنیک های رفع استرس آشنا شوید

آیا شما فردی بسیار حساس هستید؟ با تکنیک های رفع استرس آشنا شوید

افرادی که بسیار حساس هستند، در زمینه هوش و ادراک بیش فعال محسوب می شوند و این بدین معنی است که آنها می توانند محرک های ظریف اطراف را راحت تر درک کنند. آنها همدلی بیشتری دارند و قادرند به راحتی انرژی و احساسات دیگران را حس کنند

آیا شما فردی بسیار حساس هستید؟ با تکنیک های رفع استرس آشنا شوید

آیا شما فردی بسیار حساس هستید؟ با تکنیک های رفع استرس آشنا شوید

افرادی که بسیار حساس هستند، در زمینه هوش و ادراک بیش فعال محسوب می شوند و این بدین معنی است که آنها می توانند محرک های ظریف اطراف را راحت تر درک کنند. آنها همدلی بیشتری دارند و قادرند به راحتی انرژی و احساسات دیگران را حس کنند. چیزی که درباره این افراد قابل توجه است این است که آنها در روزهایی که حوادثی استرس زا برایشان به وجود می آید، آن را می پذیرند و بیشتر در آن غرق می شوند. اگر شما فردی بسیار حساس هستید که مدام دچار استرس می شوید، این نکات می توانند به شما کمک کنند:

۱. توجه کنید که چه قدر به مسائل آینده از قبل فکر می کنید

افراد حساس معمولا وقتی آماده باشند احساس راحتی و آرامش بیشتری می کنند. آنها می توانند برنامه ریزهایی باشند که به شدت جزئیات گرا هستند. شما به هر آنچه که پیش روست مانند سفر تعطیلات آخر هفته، تحویل پروژه و هر چیز دیگری با جزئیات دقیق فکر می کنید. توجه زیاد به جزئیات می تواند موجب اضطراب شود و به زودی آن رویداد می تواند همه چیز را در ذهن تان نابود کند. 

۲. از خلاقیت تجسم تان برای تصور یک نتیجه مثبت، آرام و یا خنثی استفاده کنید

اگر یک گفتگوی استرس زا با رئیس تان و یا یک سخنرانی مقابل جمعیت را تصور می کنید، به این فکر کنید که همه چیز به خوبی و خوشی پیش خواهد رفت. این یک پاداش بزرگ برای شما به همراه دارد و آن این است که شما تا پیش از رویداد واقعی دیگر دچار استرس نمی شوید. کمتر احساساتی می شوید و کمتر واکنش نشان می دهید تا زمانی که این اتفاق به طور حقیقی روی دهد. 

با تکنیک های رفع استرس آشنا شوید

۳. به خودتان یادآوری کنید که گاهی اوقات استرس های پیشبینی شده ای پیش رو خواهید داشت

به سادگی بپذیرید که شما فردی حساس هستید و مانند هر انسان دیگری ممکن است در شرایط استرس زا قرار بگیرید. این روش بسیار مهمیست تا از چرخه های مهم زندگی تان و تاثیری که بر روحیه تان می گذارند، آگاهی یابید. شناخت درست خود و الگوهایتان می تواند چشم انداز مناسبی پیش رویتان قرار دهد. 

۴. تمرکزتان را روی واکنش های دیگران نگذارید

باید به خوبی بدانید که ممکن است در هر شرایطی احساسات ناراحت کننده ای از اطرافیان تان بروز پیدا کند اما شما نباید تحت تاثیر قرار بگیرید. اگر یک روز مهم و حیاتی در محل کار پیش رو دارید، همه چیز نمی تواند تحت کنترل شما باشد زیرا ممکن است همکاران تان کاری انجام دهند که کار شما هم تحت تاثیر قرار بگیرد. افراد حساس نباید به رفتار یا انرژی دیگران توجهی نشان دهند. اگرچه تنظیم یک پیش فرض کاری بسیار دشوار است اما شما می توانید یاد بگیرید چگونه آگاهانه بر ذهن تان کنترل داشته باشید بدون آنکه به دیگران متوسل شوید. 

۵. برای کمک از راهنما استفاده کنید

افراد حساس معمولا تصور می کنند که نیرویی بزرگ و مهربان وجود دارد که به دنبال ماست و ما بخشی از آن هستیم. شاید این راه کمک بزرگی برای شما باشد تا در زمینه رویداد های آینده راحت تر عمل کنید. مطالعه کتاب، می تواند ارتباطی برای شما با روح و فرشتگان باشد. بنابراین می توانید کتاب های فلسفی در این زمینه را مطالعه نمایید. 

۶. افراد حساس ممکن است مستعد کمال گرایی باشند

هیچ کس دوست ندارد کاری را اشتباه انجام دهد اما افراد حساس معمولا در رابطه با انجام اشتباه دچار استرس می شوند. ( به همین دلیل انها می توانند کارکنانی وظیفه شناس و عالی باشند.) این به این خاطر است که افراد حساس از ایجاد احساسات منفی دیگران واهمه دارند و می خواهند پیشاپیش از آن جلوگیری کنند. اما به یاد داشته باشید که نگرانی بیش از حد در انجام کارها می تواند اثری متضاد داشته باشد. 

مترجم : پردیس کیانی

  • ۱۴ مهر ۱۳۹۷
مطالب مشابه
۰ دیدگاه
دیدگاه ها
×