با خواص بی نظیر روغن های مخصوص مو آشنا شوید

با خواص بی نظیر روغن های مخصوص مو آشنا شوید

با خواص بی نظیر روغن های مخصوص مو آشنا شوید

در این مطلب شما را با انواع روغن های مخصوص مو آشنا میکنیم تا با خواص معجزه گر این روغن ها آشنا شوید.

با خواص بی نظیر روغن های مخصوص مو آشنا شوید

آشنایی با انواع روغن های مخصوص مو

اگر از مشکلات مربوط موهای سرتان کلافه شده اید و دیگر نمیدانید ازچه دارویی برای ترمیم موهایتان استفاده کنید بهتر است سراغ طبیعی ترین مواد مخصوص موها بروید و از خاصیت معجزه گر آنها بهره مند شوید. روغن های مخصوص مو خواصی دارند که اگر درباره آنها بیشتر بدانید قطعا کمک زیادی به بهبود وضعیت موهایتان میکنید.

بعضی ها فکر می کنند روغن های مخصوص مو، بیشتر برای مو های زبر و ضخیم مناسبند، اما این طور نیست. حتی اگر مو های نازکی دارید که خیلی زود چرب می شود، باز هم می توانید از روغن مناسب برای مو های خود استفاده کنید، تا موهایتان را صاف تر و براق تر کنید. پیش از انتخاب بهترین روغن مناسب برای مو های تان، بهتر است بدانید، کدام روغن، مناسب نوع موهای شماست. در ادامه با انواع روغن ها آشنا خواهید شد.

روغن های مخصوص مو برای انواع موها

روغن آرگان:مناسب برای مو های خشک و وز
روغن آرگان حاوی اسید های چرب و ویتامین E است، که کمک می کند مو های خشک و گره خورده، نرم و براق شود و شانه زدن مو ها راحت تر گردد.

روغن های مخصوص مو

ترمیم موها با انواع روغن های مخصوص مو

روغن نارگیل:مناسب برای تمام انواع مو
روغن نارگیل را می توان چند منظوره استفاده کرد. این روغن، بهترین روغن مناسب برای تمام انواع مو ها است، حتی مو های چرب. این روغن باعث می شود پوست سر نیز سالم بماند. روغن نارگیل حاوی کربوهیدرات، انواع مواد معدنی و ویتامین است، و کمک می کند ساقه ی مو ها تقویت شود. استفاده ی هفتگی از آن می تواند به رشد مو نیز کمک کند.

روغن ماکادمیا:مو های خیلی خشک و آسیب دیده
روغن های خشکبار معمولا قوی ترین ها هستند، و در این میان روغن ماکادمیا نیز از غنی ترین آنهاست. اگر مو های خیلی خشک یا آسیب دیده دارید، از این روغن مانند ماسک مو و به صورت هفتگی روی موهایتان استفاده کنید. اگر موهای تان را با اتوی مو صاف می کنید پس از این کار، از این روغن استفاده کنید.

روغن های مخصوص مو

موهای خشک و آسیب دیده تان را با روغن مخصوصش درمان کنید

روغن دانه خربزه:مناسب برای پوست حساس
این روغن سرشار از امگا 3 و اسیدهای چرب است، که باعث افزایش رشد مو می شوند. پروتئین و ویتامین های C ،B2 و G موجود در این روغن نیز خاصیت ترمیمی دارند، و علاوه بر اینکه مو ها را نرم می کنند، برای پوست سر نیز مفید هستند. بخصوص اگر پوست حساسی دارید و معمولا پوست سرتان به خارش می افتد، و یا به محصولات آرایشی که به موهای تان می زنید واکنش نشان می دهد، روغن دانه خربزه، انتخاب مناسبی برای شما خواهد بود.

روغن بادام:مناسب برای از بین بردن شوره مو
اگر چه روغن بادام یکی از سبک ترین روغن های آجیلی است، اما این روغن سرشار از آنتی اکسیدان، ویتامین E، اسید های چرب و پروتئین است. این روغن همچنین منیزیم زیادی دارد، که باعث رشد مو و کاهش شکنندگی مو می شود. اگر پوست سرتان دچار خارش می شود، کمی با روغن بادام سر را ماساژ دهید تا این حساسیت از بین برود.

استفاده از روغن مخصوص بعد از اتوی مو

  • ۲۲ بهمن ۱۳۹۶
مطالب مشابه

کانال تلگرامی طومار

۰ دیدگاه
دیدگاه ها
×