برای جذاب بودن چه کنیم؟ چگونه جذاب جلوه کنیم؟

برای جذاب بودن چه کنیم؟

شرف الشمس

برای جذاب بودن چه کنیم؟

برای جذاب بودن چه کنیم؟:از دیدگاه تکاملی ،ما جذب افرادی می‌شویم که آنها را زیبا می‌دانیم مانند کسانی که صورت متقارن یا چشمان درشت دارند، چون نشان‌دهنده ژنتیک خوب است و ژن خوب یعنی

برای جذاب بودن چه کنیم؟

از دیدگاه تکاملی ،ما جذب افرادی می‌شویم که آنها را زیبا می‌دانیم مانند کسانی که صورت متقارن یا چشمان درشت دارند، چون نشان‌دهنده ژنتیک خوب است و ژن خوب یعنی بچه‌های سالم.

اما این‌که شما به جذابیت یک مدل خلق نشده‌اید به معنای این نیست که محکوم به شکست هستید.

به گزارش طومار به نقل از بیزینس اینسادر ؛ علم به ما می‌گوید که با تکنیک‌هایی می‌توانیم جذابیت‌های‌مان را افزایش دهیم ؛ تکنیک‌هایی که لزوما به بیولوژی مربوط نیستند.

  1. بیشتر در گروه‌ها ظاهر شوید

دانشمندان علم روانشناسی دریافته‌اند که در میان دوستان‌تان جلوه بهتری خواهید داشت تا اینکه تنها باشید. دلیل این اتفاق که به آن “تاثیر معرکه گیر” می‌گویند این است که مغز انسان بیشتر تمایل دارد از صورت افرادی که در گروه هستند میانگین بگیرد تا این‌که آنها را به‌صورت تک به تک نگاه کند و این به نفع آنهایی است که ویژگی‌های جذاب فیزیکی کمتری دارند.

  1. در زمان صمیمیت ، فاصله خود را حفظ کنید

محققان دانشگاه ویرجینیا مطالعات زیادی انجام دادند که نشان می‌داد افراد در نظر جنس مخالف زمانی جذاب‌تر بودند که احتمال رابطه متقابل‌شان کمتر بوده است.

تحقیقی دیگر هم این نکته را تائید می‌کند که موقعیت‌های رمانتیک در زمان صمیمیت افراد زمانی واقعا جذاب‌تر هستند که میان این افراد رابطه خاصی برقرار نباشد.

لبخند یکی از بهترین فاکتورهای جذابیت است.
  1. بیشتر لبخند بزنید

بخشی از مغز به‌نام قشر اوربیتوفرونتال است که زمانی‌که از چیزی خوشمان می‌آید فعال می‌شود و همچنین با دیدن یک صورت زیبا هم واکنش نشان می‌دهد.

تیمی از پژوهشگران با استفاده از اسکن‌ مغز دریافتند این واکنش با دیدن یک قیافه خندان بسیار شدیدتر است.مطالعات نشان می‌دهد دندان های سفید و حتی بزرگ باعث جذاب‌تر شدن افراد می‌شود و دلیلش هم احتمالا این است که چنین دندان‌هایی نشانه سلامتی و در زنان نشانه باروری است.

  1. بیشتر قرمز بپوشید

قرمز،رنگ قلب‌ و رُز و نشان‌گر عشق است. مطالعات نشان می‌دهد هم مردان و هم زنان به جنس مخالف که قرمز پوشیده جذب می‌شوند.قرمز همیشه رنگ سلطنت و جلوه و شکوه بوده و آن‌را معادل قدرت خلق و تولید دانسته‌اند و به‌همین دلیل تاثیر این رنگ برای زنان ، بیشتر علت بیولوژیکی دارد.

  1. زیروبم صدای‌تان را تغییر دهید

نحوه حرف زدن‌ نقشی اساسی درجذابیت مردان و زنان دارد. محققان دانشگاه لندن دریافتند که در مورد زنان ،صدای زیرتر جذاب‌تر است زیرا نشان‌دهنده ریزاندام بودن فرد است.

اما برای مردان، صدای عمیق و کمی توام با صدای تنفس، نشان‌دهنده اندام درشت‌تر اما روحیه تهاجمی و پرخاشگری کمتر می‌باشد.

  1. شوخ طبعی را تمرین کنید

تحقیقات نشان می‌دهد ، هم مردها و هم زن‌ها برقراری ارتباط با فرد شوخ طبع را ترجیح داده و می‌پسندند اما هرکدام ارزش متفاوتی برای آن قائل هستند.

زن‌ها، مردهایی را می‌پسندند که آن‌ها را بخنداند اما مردها، زن‌هایی را می‌پسندند که به جوک‌های‌شان بخندد.مطالعات نشان داده مردهایی که جوک تعریف می‌کنند نسبت به سایرین ،درجذب توجه جنس مخالف سه برابر موفق‌ترند.

تاثیر شوخ طبعی در جلب نظر زنان، این‌گونه توجیه می‌شود که در حقیقت مردهای شوخ طبع اجتماعی‌تر و زیرک‌تر محسوب می‌شوند و این دو ویژگی، مطلوب زنان است.

  • ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۷
مطالب مشابه

کانال تلگرامی طومار

۰ دیدگاه
دیدگاه ها
دعا و طلسم
هاروس
×