برای سگی که از درد رنج می برد، چه کاری می توان کرد؟

برای سگی که از درد رنج می برد، چه کاری می توان کرد؟

شرف الشمس

برای سگی که از درد رنج می برد، چه کاری می توان کرد؟

باید بدانید که  سگ ها بطور غریزی است تا حد ممکن درد را پنهان می کنند

برای سگی که از درد رنج می برد، چه کاری می توان کرد؟

این دلهره آور است که سگ خود را در درد ببینید اما آیا شما باید از سگ خود داروی خود را تهیه کنید؟ از کجا بفهمیم سگ ما درد دارد؟

باید بدانید که  سگ ها بطور غریزی است تا حد ممکن درد را پنهان می کنند. برخی از سگها ممکن است علائم اولیه از درد مانند لنگ زدن تا زمانی که درد شدید نباشدرا نشان دهند. مواردی وجود دارد که می توانیم با توجه به انها به درد کشبدن سگ پی ببریم، مانند بی حالی ، لال شدن ، گریه کردن ، تغییرات رفتاری ، چرت زدن هنگام لمس شدن ، افتادگی بیش از حد بدن سگ، لیس زدن ، نبض سریع و تند که همراه با هیجان یا ورزش نیست و ... 

برای سگی که درد دارد چه کاری می توان کرد؟

اگر تصمیم دارید قسمت هایی از بدن سگ خود را که گمان می کنید دردناک هستند ، بررسی کنید محتاط باشید. همیشه توجه داشته باشید که واکنش سگ شما در این مورد چه می تواند باشد . اگر گمان می کنید سگ شما درد دارد ، با دامپزشک خود تماس بگیرید.

آیا مجاز به استفاده از آسپرین و سایر داروهای تسکین دهنده دردبرای سگها هستیم؟

دامپزشکان مسکن ها را با دوز کمتری در نظر بگیرند. در حالی که داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی مانند ایبوپروفن ، ناپروکسن و آسپرین برای انسان مؤثر هستند ، اما باید بدانید داروهای ضد درد مناسبی برای سگها نیستند. بدون نظارت مستقیم دامپزشک از هیچ داروویی برای تسکین درد سگ ها استفاده نکنید. حتی کوچکترین دوز می تواند خطرناک باشد. می تواند موارد مختلفی از جمله خونریزی دستگاه گوارش و سوزش ، نارسایی کلیوی ، زخم معده ، کم خونی ، مشکلات کبدی ،را بوجود آورد.

استامینوفن کدیین برای سگ ها

بیشتر ما برای خلاص شدن از سردرد یا کاهش تب به دنبال استامینوفن هستیم ، نباید از استامینوفن به عنوان داروی ضد درد برای سگ استفاده کرد. ، گاهی اوقات باید با احتیاط و فقط تحت نظارت مستقیم دامپزشکی استفاده شود. حتی کوچکترین دوز می تواند خطرناک  باشد ، و باعث از بین رفات گلبول های قرمز شده آسیب کبدی را بهمراه داشته باشد.

مکمل های اسید چرب برای سگ ها

یک تحقیق منتشر شده در PLEFA نشان می دهد که اسیدهای چرب مانند امگا 3 و امگا 6 باعث کاهش چشمگیر التهاب و درد در سگ ها می شوند.

این تحقیق بروی سگهای مبتلا به آرتروز است ، اما در آن آمده که  اسیدهای چرب می توانند سایر بیماریهای التهابی مانند آرتریت روماتوئید را بهبود بخشند. اسیدهای چرب به عنوان آنتی اکسیدان عمل می کنند ، بنابراین در کاهش التهاب بسیار قدرتمند هستند و عوارض جانبی صفر دارند.

برای سگی که درد دارد چه کاری می توان کرد؟

زردچوبه برای سگ

از همان زردچوبه که برای غذاهااستفاده می کنید می تواند به عنوان یک تسکین دهنده درد برای سگ ها نیز استفاده شود.  زردچوبه برای التهاب و درد بسیار مفید است. مطالعات زیادی نشان داده اند که زردچوبه در برابر بیماری های التهابی موثر است و به کاهش درد کمک می کند ،

روغن کانابیدیول برای سگ ها

 (CBD) یا روغن کانابیدیول،  که یکی از مشتقات گیاه شاهدانه است این ماده دارای خواص ضد التهابی است و باعث تعادل در بدن می شود."قبل از استفاده با دامپزشک مشورت کنید.

آنچه در مورد تسکین درد طبیعی سگها باید بدانید:

برخی از داروهای طبیعی برای کاهش درد سگها عبارتند از: درمان سنتی چینی ، مانند طب سوزنی و گیاهان دارویی ، روغن CBD و ماساژ.

 روغنهای طبیعی می توانند در تسکین درد سگها کمک کنند ، اما این جزو مواردی است که باید قبل از استفاده از آنها با دامپزشک مشورت کنید.

 

مترجم: مستانه کیا

  • ۱۹ مرداد ۱۳۹۸
مطالب مشابه

کانال تلگرامی طومار

۰ دیدگاه
دیدگاه ها
دعا و طلسم
هاروس
×