بررسی ویژگی های کلیدی NVIDIA GameWorks – بخش سوم

بررسی ویژگی های کلیدی NVIDIA GameWorks – بخش سوم

شرف الشمس

بررسی ویژگی های کلیدی NVIDIA GameWorks – بخش سوم

تا به اینجا در مورد برخی از تکنیک های گرافیکی انویدیا GameWorks نظیر FaceWorks ،FlameWorks و همچنین HairWorks توضیحاتی ارائه کردیم، اکثر ویژگی های نامبرده..

بررسی ویژگی های کلیدی NVIDIA GameWorks – بخش سوم

fallout 4 gameworks

تا به اینجا در مورد برخی از تکنیک های گرافیکی انویدیا GameWorks نظیر FaceWorks ،FlameWorks و همچنین HairWorks توضیحاتی ارائه کردیم، اکثر ویژگی های نامبرده بیشترین پتانسیل عملکردی خود را در بازی های رایانه ای به نمایش خواهند گذاشت، اما در این بخش به معرفی تکنیکی می پردازیم که هدف اصلی آن در کنار گسترش جلوه های گرافیکی بازی ها به مهندسان طراح و گرافیست ها برای خلق آثار گرافیکی منسجم و با کیفیت نیز در آینده کمک شایانی خواهد کرد، NVIDIA FleX به عنوان چهارمین ویژگی کلیدی کتابخانه گرافیکی GameWorks VisualFX بر اساس شبیه سازی ذرات جهت توسعه جلوه های بصری در سریعترین پاسخ زمانی (Real Time) پی ریزی شده است.

NVIDIA Flex

به طور کلی جلوه های گرافیکی مورد نظر از ترکیب عناصری با حل کننده (Solver) اختصاصی جهت نمایش پدیده و شکل هایی نظیر جسم صلب، مایعات، پوشش لباسی و ..... به صورت زنده مورد استفاده قرار می گیرند، بهره گیری NVIDIA FleX از ذراتی واحد این امکان را فراهم می کند تا به راحتی شبیه سازی تمام اجسام و انواع شئ با ساختار متفاوت را انجام دهد. فرآیند مورد نظر سرانجام به توسعه تکنیکی جهت تعامل یکپارچه اجسام و اشیاء با مواد و منشاء متفاوت خلاصه می شود، برنامه های پرکاربرد شبیه ساز گرافیکی مانند Autodesk Maya و Softimage به طور گسترده از ویژگی معرفی شده در آینده استفاده خواهند کرد.

game-works-smoke-physx

هدف اصلی NVIDIA FleX بالا بردن پتانسیل تراشه های گرافیکی (GPU) برای افزایش توانایی های برنامه های شبیه ساز جهت طراحی نمونه های گرافیکی به صورت Real Time می باشد، ویژگی های اصلی NVIDIA FleX شامل طراحی جسم های صلب/شکل ناپذیر، شبیه سازی فیزیک واقعی گازها، مایعات، ذرات معلق، کشش سطحی و .... می شود، عنوان Killing Floor 2 توسط برخی از ویژگی های کلیدی NVIDIA FleX توسعه یافته است و نسل نوینی از فیزیک بازی ها را به نمایش گذاشت، از تاثیرات فیزیک جدید در عنوان مورد نظر می توان به فوران طبیعی خون دشمنان پس از قطع عضو اشاره کرد.

Nvidia-TurfEffects

NVIDIA Turf Effects حرکت مهم دیگر کمپانی انویدیا جهت شبیه سازی چمن زارها و الیاف گیاهی با تعامل فیزیکی بالا می باشد، فناوری پوشش چمن که هم اکنون با عنوان تکنیک گرافیکی Grass شناخته می شود از نمایش ابعادی کاملا هندسی با فیزیک طبیعی حاصل شده است، تیغه های چمن در تکنیک گرافیکی مورد نظر دارای قابلیت سایه خودکار همچنین نمایش سایه طبیعی و شکل صحیح سایه نسبت به سایر تیغه ها می باشد، علاوه بر این موارد موتور شبیه سازی NVIDIA Turf Effects توانایی تعامل با اشکال بسیار پیچیده را نیز دارد که این ویژگی به خلق گیم پلی متنوعی در عناوین سه بعدی منتهی می شود، از ویژگی های اصلی این تکنیک گرافیکی می توان به شبیه سازی مناطق بزرگی پوشیده شده از چمن، نمایش شکل هندسی تیغه های چمن، توانایی تعامل با فیزیک محیط، ارائه سطح جزئیات پیوسته، مقیاس پذیری و سایه زنی طبیعی اشاره کرد.

 همچنین در ادامه مطالعه کنید!

بررسی ویژگی های کلیدی NVIDIA GameWorks – بخش اول

بررسی ویژگی های کلیدی NVIDIA GameWorks - بخش دوم

بررسی ویژگی های کلیدی NVIDIA GameWorks - بخش چهارم

بررسی ویژگی های کلیدی NVIDIA GameWorks - بخش پنجم

بررسی ویژگی های کلیدی NVIDIA GameWorks - بخش ششم

  • ۱۴ بهمن ۱۳۹۴
مطالب مشابه

کانال تلگرامی طومار

۰ دیدگاه
دیدگاه ها
دعا و طلسم
هاروس
×