بهترین اوقات و زمان برای دعا و استجابت دعا چه زمانی است

بهترین اوقات و زمان برای دعا و استجابت دعا چه زمانی است

شرف الشمس

بهترین اوقات و زمان برای دعا و استجابت دعا چه زمانی است

در این پست از مجله اینترنتی طومار بهترین اوقات و زمان برای دعا و استجابت دعا چه زمانی است را برای شما عزیزان قرار دادیم .

بهترین اوقات و زمان برای دعا و استجابت دعا چه زمانی است

در این بخش از مجله اینترنتی طومار و بخش دین و مذهب بهترین اوقات و زمان برای دعا و استجابت دعا چه زمانی است را گردآوری کردیم . بهترین زمان برای دعا کردن نیمه های شب است که همه جا خلوت و سکوت مطلق می باشد ...

اوقات استجابت دعا

پس مى ‏گوئيم كه به سندهاى معتبر منقول است كه از جمله اوقات استجابت دعا:
وقت زايل شدن آفتاب از دائره نصف النّهار است، و ديگرى نزد شنيدن اذان براى هر نماز، و ديگرى ساعت اوّل از روز جمعه، و ديگرى ساعت آخر از روز جمعه، و ديگرى سه يك آخر از همه شبها كه آن را وقت سحر گويند، و ديگرى تمام شب جمعه، و ديگرى وقت آمدن باران، و ديگرى بعد از هر نماز واجب، و ديگرى بعد از نماز شام هر گاه به سجده رود، و ديگرى در وقت گريه و تضرع و زارى، و ديگرى وقتى كه آفتاب به قدر يك نيزه مانده باشد كه به وقت ظهر رسد در هر روز.
ابن طاوس گويد كه: بعضى از اين اوقات روايت دارد و بعضى از اينها به تجربه رسيده است.

و از جمله شرائط دعا كردن آن است كه اوّل ابتدا به حمد و ستايش خداى تعالى و صلوات بر محمّد و بر آل او عليهم السلام كند پس آنگاه حاجت خود را نام برده، از جناب اقدس الهى درخواست نمايد.

و ديگر آنكه خواننده دعا بايد كه بداند كه دعا كردن و زارى نمودن در خلوت و پنهانى بهتر از دعاى بلند و آشكار و در ميان مردمان است.

و از جمله صفات دعاكننده آن است كه دل او از ياد آوردن خداى تعالى و نعمتهاى دنيوى و اخروى او و از ترس عقوبتها و عذابهاى دنيوى و اخروى غافل نباشد و به فكرها و خيالات نامشروع و وسوسه‏هاى شيطانى مشغول نگردد.

مهج الدعوات و منهج العنايات، علي بن موسى بن جعفر بن محمد بن طاووس الحسيني.

منبع : سایت ملکوتی ها

  • ۱ فروردین ۱۳۹۹
مطالب مشابه

کانال تلگرامی طومار

۰ دیدگاه
دیدگاه ها
دعا و طلسم
هاروس
×