بهترین روغن های ماساژ برای مصرف خانگی را بشناسید

بهترین روغن های ماساژ برای مصرف خانگی را بشناسید

شرف الشمس

بهترین روغن های ماساژ برای مصرف خانگی را بشناسید

اگر مورد مصرف شما ماساژ خانگی ست به شما روغن های طبیعی و غیر صنعتی را پیشنهاد می کنیم. سالن های اِسپا معمولا از این روغن ها استفاده نمی کنند چون برای شان مرقون به صرفه نیست. ولی به دلیل اینکه مصرف شما شخصی و محدود است ارزش استفاده را دارد

بهترین روغن های ماساژ برای مصرف خانگی را بشناسید

بهترین روغن های ماساژ برای مصرف خانگی

یک روغن ماساژ حتما نباید گران قیمت باشد ولی در انتخاب روغن مناسب باید دقت کنید. یکی از رایج ترین ها روغن بچه است که مواد تشکیل دهنده ساده ای دارد. به طور کلی بهترین روغن های ماساژ آنهایی هستند که پایه ی گیاهی دارند، نرم و سبک اند ، به راحتی روی پوست حرکت می کنند و حالت چسبندگی روی بدن باقی نمی گذارند. اگر مورد مصرف شما ماساژ خانگی ست به شما روغن های طبیعی و غیر صنعتی را پیشنهاد می کنیم. سالن های اِسپا معمولا از این روغن ها استفاده نمی کنند چون برای شان مرقون به صرفه نیست. ولی به دلیل اینکه مصرف شما شخصی و محدود است ارزش این را دارد که از روغن های طبیعی که مواد شیمیایی را وارد بدن تان نمی کند استفاده کنید.

بهترین روغن های ماساژ

۱.    روغن بادام: یکی از روغن های همیشگی مورد علاقه ی ماساژورهای حرفه ای ست. این روغن که از مغز بادام رسیده گرفته می شود روی بدن بسیار روان است و به آهستگی جذب پوست می شود. سبکی متوسط آن حالت چسبندگی و لغزندگی هم زمان روی پوست ایجاد می کند و رایحه ی خوبی دارد و جزء ارزان ترین روغن ها برای ماساژ است. توجه داشته باشید که کسانی که به روغن مغزها حساسیت دارند نباید از روغن مغز بادام استفاده کنند.

روغن مغز بادام

روغن مغز بادام

۲.    روغن هسته ی زرد آلو: شبیه روغن مغز بادام ولی از آن سبک تر و در عین حال کمی گران تر است. از هسته ی زرد آلو استخراج می شود، غنی از ویتامین E و مناسب برای افرادی که به روغن مغزها حساسیت دارند.

 روغن هسته ی زرد آلو

 روغن هسته ی زرد آلو

۳.    روغن جوجوبا: به لحاظ تخصصی یک موم مایع از خانواده ی استر (ترکیبات آلی) است که از دانه یبوته یجوجوبا استخراج می شود و به طور طبیعی در مناطق خشکی مثل بیابان های آریزونا می روید. موم ها شباهت زیادی به چربی طبیعی که بدن ترشح می کند دارند و از این جهت به خوبی جذب پوست می شوند. این روغن لغزندگی خوبی روی پوست دارد و حتما با یک بار استفاده در لیست روغن های مورد علاقه تان قرار می گیرد. جوجوبا در طول زمان ترش و فاسد نمی شوند و کسانی که مصرف کمی دارند می توانند با خیال راحت آن را مصرف کنند و نگه دارند. هم چنین به خاطر جذب بالا مورد علاقه ی ماساژورهای حرفه ای ست.

روغن جوجوبا

روغن جوجوبا

۴.    روغن هسته ی انگور: به دلیل خاصیت عدم چسبندگی، روان و لغزنده بودن، و هم خاصیت ضد لک بین ماساژورهای حرفه ای محبوبیت زیادی دارد. این روغن بوی بسیار کمی دارد و معمولا همراه یک حلّال از هسته ی انگور و بدون فشرده سازی گرفته می شود. دقت کنید که حتما نوع طبیعی و دست ساز آن را تهیه کنید.

روغن هسته ی انگور

روغن هسته ی انگور

۵.    روغن آفتاب گردان: یک روغن سبک و روان است که از تخمه ی گل آفتاب گردان گرفته می شود. غنی از اسیدهای چرب، ویتامین های A،D و E و آنتی اکسیدان های قوی ست. این روغن به سرعت ترش می شود و بهتر است به مقادیر کم تهیه و در یخچال نگه داری شود. روغن آفتاب گردان نیز برای کسانی که به روغن مغزها حساسیت دارند مناسب نیست.

روغن آفتاب گردان

روغن آفتاب گردان

دیگر روغن های مناسب پوست

•    روغن آووکادو: سرشار از ویتامین ها و مغذی پوست است. اما به دلیل سنگینی، زمان زیادی طول می کشد تا به طور کامل جذب پوست شود و بهتر است بعد از حمام از آن استفاده کنید و زمان کافی صرف ماساژ آن روی پوست کنید.

روغن آووکادو

روغن آووکادو

•    روغن کنجد: در طب سنتی هندی ارزش زیادی دارد، اما بوی تندش ممکن است برای بعضی ها دافعه ایجاد کند. کنجد بالاترین میزان روغن را در  بین دانه ها دارد.

 روغن کنجد

 روغن کنجد

•    روغن نارگیل: این روغن در حالت فرآوری نشده اش جامد است و به عقیده ی ماساژورها نرم کننده ترین روغن برای پوست است و بوی نارگیل دارد.

روغن نارگیل

روغن نارگیل

چند توصیه ی دیگر در مورد روغن های ماساژ

شما می توانید با افزودن چند قطره از روغن های خوشبو کننده مثل اسطخدوس، بابونه و چوب سندل، روغن ماساژ مخصوص خودتان را بسازید و در هنگام استفاده از رایحه ی دلپذیرش لذت ببرید.

قبل از هر چیز مراقب باشید که از روغن های  با پایه ی نفت مثل روغن بچه ی جانسون استفاده نکنید. روغن های معدنی عمر مفید طولانی دارند ولی در سالن های اِسپا بسیار دیده می شود که روغن های معدنی بر خلاف روغن های گیاهی روی پوست می مانند وجذب نمی شوند. ضمن این که در مقایسه با روغن های پایه ی گیاهی سلامت کمتری دارند.

روغن ماساژ

روغن های گیاهی سریع فاسد می شوند پس دقت کنید که در حجم کم بخرید و در یخچال نگه داری کنید. 

برای استفاده ی راحت تر هنگام ماساژ روغن را در بطری های پلاستیکی بریزید. نیازی نیست مقادیر زیادی را یک جا روی بدنتان بمالید، نصف قاشق چای خوری روغن را کف دست تان بریزید و قسمت های مختلف را ماساژ دهید. اگر فرد دیگری را ماساژ می دهید هم همین کار را بکنید و روغن را مستقیما روی بدن ش نریزید.

  • ۱۸ مرداد ۱۳۹۷
مطالب مشابه

کانال تلگرامی طومار

۰ دیدگاه
دیدگاه ها
دعا و طلسم
هاروس
×