بهترین نوع مسواک چه مسواکی است

بهترین نوع مسواک چه مسواکی است

شرف الشمس

بهترین نوع مسواک چه مسواکی است

بهترین نوع مسواک برای حفظ سلامت و بهداشت دندان ها و لثه بایستی از سفتی مناسب برخوردار باشد تا به مرور زمان با مسواک کردن دندان ها موجی تحلیل رفتن لثه ها نگردد.

بهترین نوع مسواک چه مسواکی است

نکاتی برای انتخاب بهترین نوع مسواک و نحوه صحیح مسواک زدن را در ادامه ببینید.

 

بهترین نوع مسواک باید از لطافت مناسبی برخوردار باشد و بتواند در حالی که جرم ها را از روی دندانها پاک می کند به سلامت لثه ها نیز آسیب نرساند.

یک متخصص دهان و دندان گفت :فلوراید موجود در خمیردندان ها باعث تقویت لثه، دندان و بافت های داخلی دهان و مواد ساینده موجود در آن باعث زدودن جرم های روی دندان می شود.

 

وی با بیان اینکه نوع و اندازه مسواک از اهمیت به سزایی برخوردار است، افزود:معمولاً استفاده از مسواک های سفت و با دندانه های کلفت به هیچ وجه توصیه نمی شود زیرا مسواک کردن محکم دندان ها، باعث تحلیل رفتن لثه می شود. این متخصص پروتز در ادامه گفت:مسواک باید سافت یا مدیوم بوده و دارای دو ردیف و هر ردیف شامل بیش از شش دندانه نباشد تا بتوان نقاط مخفی دهان مانند دندان های کرسی و عقل را مسواک کرد.

مسواک زدن

طرز صحیح مسواک زدن

مسواک زدن صحیح

جهت مسواک کردن دندان های پایین از پایین به بالا و دندان های بالا از بالا به پایین

براساس تکنیک «bath» که مربوط به نحوه مسواک کردن است، مسواک باید به صورت زاویه 45 درجه بر روی لثه قرار گیرد و بر روی دندان به سمت پایین کشیده شود به عبارتی دندان های پایین از پایین به بالا و دندان های بالا از بالا به پایین مسواک زده شود. وی تصریح کرد:سعی کنید به گونه ای دندان ها را مسواک کنید که لثه روی دندان را بپوشاند و با حرکت مسواک بر روی دندان آن را به لثه بچسبانید.

  به طور معمول عمق لبه لثه با دندان باید دو میلی متر باشد زیرا در این حالت به صورت طبیعی نوعی خودتمیزی انجام می شود اما اگر این عمق بیشتر از دو میلی متر باشد جرم های دندان وارد لبه آزاد لثه شده و به آن قسمت می چسبد. وی درباره مدت زمان استفاده از مسواک افزود:بهتر است برای داشتن دندان های سالم در هر فصل مسواک خود را تعویض کرده و از مسواک جدید استفاده کنید.

بهترین نوع مسواک چه مسواکی است

  • ۲۲ بهمن ۱۳۹۶
مطالب مشابه

کانال تلگرامی طومار

۰ دیدگاه
دیدگاه ها
دعا و طلسم
هاروس
×