تبلیغ شبهه ناک یک مجری تلویزیونی در آنتن رسانه ملی!

تبلیغ شبهه ناک یک مجری تلویزیونی در آنتن رسانه ملی!

نکته جالب توجه در این میان، حذف صفحه معرفی این ایده پرداز از سایت این شرکت، آن هم پیش از پخش برنامه تلویزیونی است که بسیار مشکوک و شبهه برانگیز است

مجری رسانه ملی حق دارد برای خود کسب و کاری دایر نماید، اما تبلیغ آن کسب و کار در رسانه ملی، مساله‌ای متفاوت است. مساله‌ای که حالا چند روزی است گریبان یکی از مجریان رسانه ملی را گرفته است.

به گزارش «تابناک»، اگر با برنامه «پایش» که از شبکه یک سیما پخش می‌شود آشنایی داشته باشید، حتما نام «کیاداود اسفندیاری» به گوشتان خورده است. یکی از مجریان این برنامه که ممکن است با سوابقش در دیگر برنامه‌های رسانه ملی هم آشنایی داشته باشید. مجری جوانی که آنچه سبب شهرتش در روز‌های اخیر شده، نه توانایی اش در اجرای برنامه تلویزیونی، که یک مساله بسیار مهم است.

ماجرا به اواخر آذرماه باز می‌گردد و به بخشی از برنامه پایش که به معرفی کسب و کار‌های مختلف به مردم باز می‌گردد و در آن برنامه، به معرفی یک شرکت حمل و نقل ریلی و گردشگری اختصاص داشت که «دایا» نام دارد و میهمانی از آن برای معرفی فعالیت این شرکت روانه استودیوی پایش شده بود.

گپ و گفت با فردی که ایده پرداز خلاق این شرکت معرفی شده و گفت‌وگوی اسفندیاری با وی تا آنجایی پیش می‌رود که از توضیح تور‌های گردشگری با راه آهن، به جذب نمایندگی فروش این شرکت نیز می‌رسد. ایده‌ای که البته مدتهاست اجرایی هم شده و از این رو، تریبون دادن به تبلیغ آن در رسانه ملی برای یک شرکت و طرح ادعای ایده پردازی در این خصوص، عجیب به نظر می‌رسد.

نکاتی که ظاهرا تنها ابهام در این خصوص نیست و به سرعت به بازتاب نکاتی در فضای مجازی منجر می‌شود. نکاتی از جمله اینکه کیاداود اسفندیاری، ایده پرداز این شرکت خاص است. فردی که در سایت این شرکت ایده پرداز خلاق این شرکت معرفی شده و برای آنکه شائبه‌ای در خصوص هویتش وجود نداشته باشد و مثلا برخی فکر نکنند که ممکن است پای تشابه اسمی در میان باشد، بر «مجری» بودن او در رسانه ملی تاکید شده است!

تبلیغ شبهه ناک یک مجری تلویزیونی در آنتن رسانه ملی!نکته جالب توجه در این میان، حذف صفحه معرفی این ایده پرداز از سایت این شرکت، آن هم پیش از پخش برنامه تلویزیونی است که بسیار مشکوک و شبهه برانگیز است. صفحه‌ای که تصویر آن در شبکه‌های مجازی دست به دست می‌شود و سندی در راستای اثبات تبلیغ این مجری برای شرکت خودش در رسانه ملی است.

تبلیغ شبهه ناک یک مجری تلویزیونی در آنتن رسانه ملی!

ادعایی که البته حاوی ابهاماتی است. ابهاماتی که در واکنش این مجری رسانه ملی به اخبار منتشر شده پیرامون تبلیغ این شرکت و نسبت آن با خودش، برخی شان توضیح داده می‌شود و بعضی شان برجای می‌مانند یا زاییده می‌شوند!

اسفندیاری در این باره به تسنیم می‌گوید: «این موضوع از اصل اشتباه و دروغ است. ما سامانه‌ای داریم که شرکت‌ها و صاحب شرکت‌ها را نشان می‌دهد. همین رسانه‌ها می‌توانند به آن سامانه مراجعه کنند و ببینند من مدیرعامل یا عضو هیئت مدیره این شرکت هستم یا خیر. اگر ثابت نکنند شرکت مذکور متعلق به من است باید هزینه خرید آن را به من بپردازند یا پاسخگوی دروغشان باشند.»

واکنش این مجری در ادامه جالب‌تر می‌شود چراکه از طرح تلویحی شکایت از بیان کنندگان این موارد که به زعم وی، دروغ است، به دوستی با شرکت مذکور و دشمنی برخی با این دوستانش می‌رسد. او می‌گوید: «ماجرا این است که من به برخی از مجموعه‌های عام‌المنفعه یا تجاری مشاوره پولی یا فکری صرف می‌دهم که یکی از شرکت‌هایی که کمک فکری صرف داده‌ام، همین شرکت مهندسی بازرگانی راهیان عصر دایا بود... هیچ پولی هم در این میان رد و بدل نشده و فقط ایده و فکر نقل و انتقال بنده با این شرکت بوده است.»

کمک فکری‌ای که به گفته این مجری، موجب شده مدیران شرکت نام وی را به نشانه تقدیر از او، در زمره ایده پردازان درج نمایند تا تشکری از وی کرده باشند و او بعد از چند روز پی برده و تقاضای حذف نامش را مطرح کرده است. تقاضایی که به سرعت اجابت شده است، «اما رقیب تجاری از نام من برای پیشبرد دعوای تجاری خودش سوء استفاده کرد که به لحاظ قانونی قابل پیگیری است.»

تبلیغ شبهه ناک یک مجری تلویزیونی در آنتن رسانه ملی!

دوری و نزدیکی‌ای که نشان می‌دهد به عملکرد اسفندیاری در برنامه تلویزیونی‌اش خدشه‌هایی جدی وارد است. خدشه‌ای از جنس ورود به رقابت دو شرکت با هم که یکی شان به صراحت دشمن دیگری معرفی می‌شود و مجری با اطلاع از این دشمنی ها، طرف دیگر را به رسانه ملی فرا خوانده تا از آن‌ها حمایت کرده و شرایط را برای تبلیغ رایگان و وسیع کسب و کار ایشان فراهم آورد.

شرایطی که ظاهرا به رایگان فراهم آمده است، همان گونه که اسفندیاری مدعی است به رایگان به این شرکت ایده فکری داده است. ارتباطی رایگان که برای بسیاری شبهه آفرینی کرده و حاشیه‌هایی را موجب شده که می‌شد پیش از این با راهکار‌های بسیار ساده از وقوعشان پیشگیری به عمل آورد؛ راهکار‌هایی مثل دعوت از دو طرف این رقابت یا دشمنی یا چشم بستن بر هردویشان و اختصاص وقت رسانه ملی به کسب و کاری دیگر. کسب و کار‌هایی که هم آرزو دارند به تبلیغ رایگان برسند و هم استحقاقش را دارا هستند!

  • ۸ دی ۱۳۹۷
مطالب مشابه
۰ دیدگاه
دیدگاه ها
×