تزئین تخم مرغ هفت سین به سبک امروزی و بسیار شیک

تزئین تخم مرغ هفت سین به سبک امروزی و بسیار شیک

شرف الشمس

تزئین تخم مرغ هفت سین به سبک امروزی و بسیار شیک

تزئین تخم مرغ هفت سین به سبک امروزی و بسیار شیک را در طومار ببینید.

تزئین تخم مرغ هفت سین به سبک امروزی و بسیار شیک

تزئین تخم مرغ هفت سین

تخم مرغ رنگ شده یکی از نمادهای برکت در سفره هفت سین است. به رسم و سنت قدیمی معمولا کودکان و خانم های با سلیقه با رنگ کردن تخم مرغ به زیبایی سفره کمک می کنند. در ادامه با طومار همراه باشید تا مدل های بسیار زیبا و شیک را به شما نشان دهیم.

تخم مرغ هفت سین

این تزئینات خاص می تواند به شما کمک کند تا سفره خاص و ویژه ایی داشته باشید.

تزئین تخم مرغ

البته گاهی از خود تخم مرغ طبیعی استفاده نمی شود و فقط با اسفنج هایی به شکل بیضی و یا اشکال پلاستیکی این نماد را برای زیبایی در سفره قرار می دهند.

تزیین تخم مرغ

سفره هفت سین 98

تخم مرغ رنگی

طراحی های خاص برای سفره نوروز

تخم مرغ رنگی هفت سین

تزئین به شکل کاکتوس

تخم مرغ رنگ شده

استفاده از اکلیل برای تزئینی خاص و زیبا

تخم مرغ رنگی 98

برای این کار از خلاقیت کودکان می شود به خوبی استفاده کرد. مشارکت کودکان در انجام کارهای نوروز می تواند نقطه ایی برای شروع کار گروهی باشد.

تخم مرغ رنگ شده
 
یکی از داستان های فرهنگ مردم ایران داستان رایج عمو نوروز است. در کتاب آیین های نوروزی در خصوص این قصه آمده است: «گیشنیز خانم از یک ماه مانده به نوروز به دارکوب ها و چرخ ریسک ها دستور می دهد از برگ نورس درختان و گل های نوشکفته، قبای زیبایی برای عمو نوروز ببافند. می گویند باد و توفان های اسفند ماه نشانه خانه تکانی اوست. چند روز به عید مانده اولین بوسه ها را از سر شاخه های درختان می رباید تا گلها باز شوند، و آنها را توی گلدان می گذارند. سفرهای می چینند و تخم مرغی بر آینه می گذارد تا هنگام حرکت تخم مرغ بر آینه تحویل سال را حس کنند. قلیان را چاق می کند و روی مخده می نهد به انتظار عمونوروز؛ خوابش می گیرد. عمو نوروز وقتی سال تحویل شد می آید و گیشنیز خانم را در خواب می بیند؛ گل بنفشه ای بر سر سفره او می نهد؛ یکی به قلیان می زند و از شیرینی می خورد و باز می گردد دمی بعد گیشنیز خانم از خواب بیدار می شود و می فهمد سال تحویل شده و عمو نوروز آمده و رفته است. اگر خود را به آب بزند باران می بارد و اگر به خاک بیفکند، توفان گرد و خاک برمی خیزد و چاره ای ندارد جز این که تا سال دیگر صبر کند. می گویند سالی که عمونوروز و گیشنیز خانم به هم برسند دنیا به آخر می رسد.»
از این رو کودکان نیز بر این امیدند تا عمونوروز بیاید و جهان را جوان کند. پیش از تحویل سال، شمع و چراغ ها را روشن می کنند و برگ سبز نارنجی در کاسه آب رها می کنند تا جشن آب پاشان به مبارکی با قدم های خوش نوروز آغاز شود و سال نو را با سرور و بوسه و شادی آغاز کنند. نارنج که به تقطيع، معنای فارغ از رنج را تداعی می کند نمادی است از کره خاک که بر سه چهارم آب شناور است و نشان می دهد نیاکان ما در گذشته های دور به گرد بودن زمین اعتقاد داشته اند.
 
تخم مرغ رنگی زیبا

تزئینی با رنگ فیروزه ایی

رنگ کردن تخم مرغ هفت سین

نمادهای هفت سین

تزئین تخم مرغ
تخم مرغ تزئین شده

نویسنده: پریسا سعیدی

  • ۲۶ اسفند ۱۳۹۷
مطالب مشابه

کانال تلگرامی طومار

۰ دیدگاه
دیدگاه ها
دعا و طلسم
هاروس
×