ترامپ وزیرش را برکنار کرد

ترامپ وزیرش را برکنار کرد

شرف الشمس

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، وزیر امور کهنه سربازان را برکنار و دکترش را به عنوان جانشین وی معرفی کرد

به گزارش رویترز، مقام های کاخ سفید گفتند که «دیوید شولکین» وزیر فعلی امور کهنه سربازان برکنار شده است و ظرف یک یا دو روز آینده این وزارتخانه را ترک می کند.

به گفته این مقام های آگاه که خواستند نامشان فاش نشود، «رابرت ویلکی» معاون وزیر دفاع، سرپرستی وزارت امور کهنه سربازان را برعهده خواهد داشت.

طبق گزارشی که بازرس این وزارتخانه تهیه کرده است، شولکین در جریان سفری که به لندن و دانمارک داشت، به طور غیرقانونی بلیت های تورنمنت تنیس ویمبلدون دریافت کرده بود. همچنین رئیس دفتر وزیر امور کهنه سربازان تلاش کرده بود تا هزینه سفر همسر شولکین را از بودجه دولتی پرداخت کند.

به دنبال این انتقادات، ترامپ «رونی جکسون» را به عنوان جانشین شولکین معرفی کرد. جکسون از زمان دولت جورج بوش پزشک ریاست جمهوری شده و پرونده پزشکی ترامپ در اختیار وی است.

جکسون در جریان حمله آمریکا به عراق حضور داشت و به عنوان پزشک خدمت می کرد.

یک مقام کاخ سفید اظهار داشت که ترامپ سال گذشته به جکسون اطلاع داده بود که قصد وی را به عنوان معاون وزیر امور کهنه سربازان معرفی کند. اما پس از برکناری شولکین، وی برای هدایت این وزارتخانه معرفی شده است.

با برکناری شولکین، وی نیز به فهرست طولانی اخراجی ها در دولت ترامپ پیوست. رکس تیلرسون وزیر امور خارجه، جیمز کومی رئیس اف.بی.آی، استیو بنون استراتژیست ارشد ترامپ، مایکل فلین و هربرت مک مستر دو مشاور امنیت ملی از جمله افرادی هستند که رئیس جمهوری آمریکا آنها را برکنار کرده است.
بسیاری از افراد دیگر همچون کری کوهن مشاور اقتصادی و «هوپ هیکس» مدیر ارتباطات کاخ سفید نیز جزو فهرست طولانی افرادی هستند که استعفا داده اند.

  • ۹ فروردین ۱۳۹۷
مطالب مشابه
۰ دیدگاه
دیدگاه ها
دعا و طلسم
هاروس
×