ترفندهای استفاده از آقایان در خانه تکانی

ترفندهای استفاده از آقایان در خانه تکانی

ترفندهای استفاده از آقایان در خانه تکانی

خانم باید این توانایی را داشته باشد تا با ترفندهایی که برای مردان جذاب و دلنشین است در آنها ایجاد انگیزه نماید تا بتوانند آقای خانه را مانند یک نیروی کار قوی و سرحال در خانه تکانی بکار گیرند.

ترفندهای استفاده از آقایان در خانه تکانی

خانه تکانی و کار کردن مردان در منزل

در صورتیکه جزو عروس های شاغل هستید سعی کنید آقاداماد را در کارهای خانه مشارکت دهید.
مردهای امروزی بیشتر از قدیمی ها همسرشان را درک می کنند یا لااقل ادعا می کنند نسبت به مردان دیروز با شریک زندگی شان صمیمی ترند. اما همین آقایان نیمه روشنفکر وقتی با انبوهی از ظرف های نشسته و خانه پر گرد و خاک روبه رو می شوند، خود را کنار می کشند و همسرشان را به عنوان تنها مسئول انجام کارهای خانه معرفی می کنند.

در میان مردهای امروزی، کم نیستند کسانی که بار مسئولیت خانه را برای همسرشان کمی سبک تر می کنند. اما اغلب آنها هم از انجام کارهای خانه نه به عنوان یک وظیفه ثابت، بلکه به عنوان یک لطف به همسر دوست داشتنی شان یاد می کنند.

در این مطلب از اصلی ترین شکایت های زنان از دست تنهایی شان در انجام کارهای خانه صحبت کرده ایم و برای خلاص شدن از آنها راه حل هایی را پیشنهاد داده ایم. اگر در موقعیت مشابهی قرار دارید، از این راه ها برای کم کردن خستگی تان کمک بگیرید و داماد را در کارهای مربوط به خانه تکانی شب عید مشارکت دهید.

استفاده از آقایان درهنگام خانه تکانی

از تواناییهایش استفاده کنید

شکایت خانم ها: انگار اصلا حرفهای من را نمی شنود. من می گویم خسته ام، دیگر نای کار کردن ندارم اما او باز هم دست به سیاه و سفید نمی زند. از اینکه یک تنه باید مهمان داری کنم، به بچه برسم، غذا درست کنم و خانه را تمیز نگه دارم کلافه شده ام. چرا خودش خستگی ام را نمی بیند و برای آرام شدنم تلاشی نمی کند؟
درست است که شریک کردن مردها در کارهای خانه شدنی است اما باید انتظاراتتان را با واقعیت هماهنگ کنید. شاید همسر شما اهل گردگیری خانه نباشد اما بتواند گاز را بشوید و شاید در طول هفته انرژی جارو کردن را نداشته باشد اما در خانه تکانی آخر هفته بتواند به شما کمک کند. پس برای جلب همکاری اش، بیشتر از آنکه به مساوی بودن حجم کارهایتان توجه کنید، به توانایی ها، مهارت ها و علایق او توجه کنید. ممکن است همسرتان توانایی یا حوصله انجام کارهای ظریف مثل برق انداختن قاشق ها را نداشته باشد اما بهتر از شما بتواند کاشیهای حمام را برق بیندازد. پس در این مورد با هم حرف بزنید و اجازه دهید از میان کارهای بی شمار خانه، چند کار را برای شروع انتخاب کند.

چرا ظرفها را نمیشوید؟

شکایت خانم ها: تا به حال بارها و بارها به دلیل همکاری نکردن همسرم در کارهای خانه با هم بحث کرده ایم. هر بار که ناراحتی من را می بیند، زود دست به کار می شود اما از فردا من را دست تنها رها می کند. از بحث کردن در مورد این موضوع خسته ام. چرا همسرم بدون اینکه من بخواهم یا بحث کنم، برای شستن ظرفها یا گردگیری خانه پیش قدم نمی شود؟
تصور نکنید همه این پیش فرض های همسرتان، قرار است یک روزه تغییر کنند.
شما به زمان و صبر بیشتری نیاز دارید و قطعا نمی توانید یک روزه از همسری که سالها به شما کمک نکرده، مرد دیگری بسازید، پس صبور باشید و قدم قدم جلو بروید. ناامید نشوید و برای تنبیه کردن همسرتان دوباره همه کارها را با عصبانیت و قهر یکتنه به عهده نگیرید. شاید لازم باشد تا مدتی هر بار که به کمک او نیاز دارید، موضوع را با جزئیات کامل مطرح کنید. مردهایی که از کار خانه چیزی سر در نمی آورند، نمی توانند خودجوش به این امور رسیدگی کنند و باید کسی دقیقا به آنها بگوید که باید از کجا شروع کنند و کارها را چطور پیش ببرند.
 
خانه تکانی

آقایان در خانه تکانی

با کار کردن شما در خارج خانه مشکل دارد؟
 
شکایت خانم ها: صبح ساعت7 از خانه بیرون می زنم و ساعت 6عصر از اداره برمی گردم. تازه وقتی به خانه می رسم باید ظرفهای هله هوله ای که همسرم دیشب خورده و خرده های بیسکویت و پوست های تخمه را از جلوی تلویزیون جمع کنم. نمی توانم هم به کار بیرونم خوب برسم و هم خانه را هر روز مرتب کنم. وقتی به همسرم موضوع را می گویم، می گوید کار بیرون را رها کن تا اینقدر خسته نشوی.
نه تنها بی تفاوتی همسرتان و به هم ریختن خانه، بلکه کمک نکردن او در وظایف روزمره هم می تواند به یکی از دلایل اصلی اختلاف میان شما تبدیل شود.
می توانید برایش توضیح دهید که همراهی اش برای انجام کارهای خانه، تنها خستگی شما را کم نمیکند یا شما را به هم نزدیکتر نمیکند، بلکه عشق میان تان را بیشتر می کند. به او بگویید که کمک کردن هایش احساس آرامش بیشتری را در شما ایجاد کرده و رابطه میان شما را نزدیکتر و دوستانه تر می کند. شاید هم همکاری نکردن او در کارهای خانه، راهی برای ابراز مخالفت او با شاغل بودن شما باشد، یادتان نرود که اغلب مردها مخالفتشان با یک موضوع را به شکلی غیر مستقیم نشان می دهند. پس در یک گفت و گوی آرام اما شفاف، نظرش را در این مورد بپرسید و اگر گفت با کار کردن شما مخالف است، دلایل مخالفتش را جویا شوید. ساعت کار؟ محل آن؟ مسیر کار؟ حقوق ماهانه آن؟ سبک خرج کردن درآمدتان؟ کدامشان دلیل اصلی مخالفت و مقاومت او هستند؟ این دلیل را پیدا کنید و برای تغییر دادن شرایط تلاش کنید.

ترفندهای استفاده از آقایان در خانه تکانی

  • ۲۲ بهمن ۱۳۹۶
مطالب مشابه
۰ دیدگاه
دیدگاه ها
×