استفاده از ترکیب روغن نارگیل و جوش شیرین برای پاکسازی پوست

چطور برای پاکسازی پوست از ترکیب روغن نارگیل و جوش شیرین استفاده کنیم؟

چطور برای پاکسازی پوست از ترکیب روغن نارگیل و جوش شیرین استفاده کنیم؟

با ترکیب نصف فنجان روغن نارگیل و نصف فنجان جوش شیرین، یک پاک کننده صورت طبیعی و خانگی برای خودتان درست کنید.

چطور برای پاکسازی پوست از ترکیب روغن نارگیل و جوش شیرین استفاده کنیم؟

مراقبت از پوست برای خیلی از ما حیاتی است. بیشتر ما برای داشتن پوستی صافتر و شفافتر یا برای از بین بردن عیوب ناخواسته پوستمان دورتادور فروشگاه ها به دنبال محصول خاصی می گردیم که این نیاز را برطرف کند. اما الیزابت سورد، مدیرعامل ائتلاف محیط سالم کودکان می گوید همه چیز همین قدر سیاه و سفید نیست.

سورد به Environ Health Prospect می گوید: "برخی اسرار و فرمول های تجاری بنا به دلایل صنعتی به مصرف کننده گفته نمی شود و این، مانع تصمیم گیری سریعِ مصرف کننده می گردد." پس برای تمام کردن این سردردها و هزینه ها چه کاری بهتر از درست کردن یک پاک کننده صورت و اسکراب طبیعی مخصوص خودمان؟ روغن نارگیل با خواص طبیعی خود برای مرطوب سازی پوست صورت بسیار مفید است و با خاصیت ضدمیکروبی که دارد می تواند به خوبی صورت را پاکسازی کند.

همچنین در کشتن باکتری های عامل جوش، عالی عمل می کند و چون طبیعی است، بدون خشک کردن پوستتان پس از استفاده، آن را مرطوب می سازد. اما مراقب باشید! روغن نارگیل کامِدوژنیک است، یعنی منافذ پوست را مسدود می کند.

روغن نارگیل

لازم به ذکر است که روغن طبیعی نارگیل که در حالت عادی، جامد است به خاطر خواص ضد التهابی که دارد به طرز معجزه آسایی نشانه های اگزما، پسوریازیس و سایر بیماری های پوستی را کاهش می دهد.در کنار روغن نارگیل، وجود جوش شیرین نیز در روند پاکسازی پوست ضروری است چرا که لایه بردار کاملا مناسبی برای پوست محسوب می شود. 

جوش شیرین

جوش شیرین داروی فوق العاده ای برای از بین بردن جوش های سر سیاه و تسکین آفتاب سوختگی های شدید است. با ترکیب نصف فنجان روغن نارگیل و نصف فنجان جوش شیرین، یک پاک کننده صورت طبیعی و خانگی برای خودتان درست کنید. 

روش مالش ترکیب جوش شیرین و روغن نارگیل

تنها کافی است روغن نارگیل را آب کنید تا نرم و گرم و روان شود؛ سپس آن را با جوش شیرین مخلوط کنید. وقتی این ترکیب حالت دانه ای و ریگ دار به خودش گرفت آن را به صورت خود بمالید. 

 

  • ۹ خرداد ۱۳۹۷
مطالب مشابه

کانال تلگرامی طومار

۰ دیدگاه
دیدگاه ها
×