10 روش خانگی تقویت مژه برای رشد سریع و پرپشت شدن

10 روش خانگی تقویت مژه برای رشد سریع و پرپشت شدن

10 روش خانگی تقویت مژه برای رشد سریع و پرپشت شدن

تقویت مژه در خانه، روش های ساده خانگی برای درمان ریزش و ضعف مژه اینکه چگونه مژه های بلندی داشته باشیم را در طومار بخوانید.

10 روش خانگی تقویت مژه برای رشد سریع و پرپشت شدن

تقویت مژه برای رشد سریع و بلند و پر پشت شدن

مژه پر پشت آرزوی هر خانمی است. در واقع در موقع آرایش یکی از تکنیک هایی که برای زیباتر شدن از آن استفاده می کنیم ریمل زدن و یا مژه مصنوعی است. پس یکی از عناصر زیبایی بخش به چهره مژه های کشیده و مشکی است. اینکه افرادی هستند که به شکل خداداد از این موهبت الهی برخوردار هستند بسیار عالی است اما می توان با رعایت یکسری موارد زیبایی مژه هایمان را چندین برابر کنیم. راه سریع و غیر منطقی کاشت مژه است که البته همه میدانیم که چسب کاشت باعث ریزش مژه های اصلی می شود پس برای آموختن راه های بهتر با طومار همراه باشید. قدم اول حتما آرایش خود را در طول شب پاک کنید تا مواد شیمیایی که در ریمل و سایر مواد آرایشی هست تاثیر منفی بر روی مژهایتان نداشته باشد.

روغن کرچک

روغن کرچک

روغن کرچک منبع غنی از ویتامین E است. این روغن باعث ضخیم تر شدن و رشد مژه می شود. روغن را در طول شب روی مژه های خود بمالید و صبح با آب سرد بشویید.

چای سبز

چای سبز را در آب داغ بریزید تا دم بکشد. بعد از آنکه محلول سرد شد چمان خود را چنیدین بار در آن باز و بسته کنید. بعد از گذشت 20 تا 30 دقیقه چشمان خود را بشویید. خاصیت ضدعفونی کنندگی و همچنین کافئین و فلاوونوئیدهای موجود در آن باعث بلند تر و ضخیم تر شدن مژه هایتان می شود. 

ماساژ پلک

ماساژ پلک باعث بهتر شدن جریان خون در ناحیه می شود. کمی روغن های گیاهی روی پلک بزنید و نوک انگشت ماساژ دهید. انجام دادن این کار دوبار در روز و هر بار به مدت 10 دقیقه باعث رسیدن مواد غذایی بیشتری به آن ناحیه می شود و از نازک شدن و شکستگی مژه ها جلوگیری می کند. 

شیر

کمی شیر را به پنبه ایی آغشته کنید و روی پلک خود بزنید. اجاذه دهید که شیر کاملا جذب پلک و ریشه مژه ها بشود و سپس تا صبح با همین ماسک بخوابید. معجزه را به زودی به چشم خود خواهید دید. 

آلوئه ورا

آلوئه ورا

مواد غذایی موجود در آلوئه ورا باعث تسریع در رشد سریع مژه ها می شود. می توانید مقداری ژل آلوئه ورا را روی مژه بمالید و صبح روز بعد با آب ولرم شستشو دهید. در روش دوم با استفاده از یک قاشق غذا خوری ژل آلوئه ورا و 1قاشق روغن جوجوبا و همچنین 1 قاشق چایخوری دمکرده بابونه ترکیب کنید و این مخلوط را روزی دو بار توسط برس کوچک و تمیز به مژه های خود بزنید. دقت کنید قبل از ترکیب کردن ژل آلوئه ورا حتما آن را بشویید تا لاتکس آن خوب شسته شود. 

پوست رنده شده لیمو ترش

پوست لیمو ترش

لیمو ترش منبع غنی از ویتامین B , C است که رشد مژه را سرعت می بخشد. ابتدا لیمو را خوب بشویید و پوست آن را کمی خشک کنید و در مخلوطی از روغن زیتون و کرچک 3 هفته قرار دهید. این محلول را در طول شب روی مژه ها بزنید و صبح با آب ولرم شستشو دهید. 

تخم مرغ

همه میدانیم که تخم مرغ منبع غنی از پروتئین و ویتامین B  است و می تواند نقش مهمی در بهبود بخشیدن بافت های فرسوده مژه داشته باشد. یک تخم مرغ را بشکنید و با یک قاشق غذاخوری گلیسیرین مخلوط کنید. محلول را به مدت 15 دقیقه با گوش پاکن تمیز به مژه ها بمالید و سپس با آب سرد شستشو دهید. 

وازلین

یکی از ساده ترین راه ها برای پر پشت کردن مژه ها وازلین است. وازلین هم خشکی را از بین می برد هم می تواند مثل ریمل باعث زیبایی مژه هایتان شود.

در آخر چند توصیه 

همه ما می دانیم که تغذیه سالم چه تاثیری بر روی کل بدن می تواند داشته باشد. خوردن میوه و سبزیجات نه تنها به زیبایی و سلامت مژه می تواند کمک کند بلکه تمامی بدن را تحت تاثیر مثبت قرار می دهد. 
خوردن صبحانه کامل و ورزش از دیگر کارهاییاست که هر فردی باید برای حفظ سلامت بدن آنها را فراموش نکند.

تقویت مژه خانگی
  • ۹ مهر ۱۳۹۷
مطالب مشابه
۰ دیدگاه
دیدگاه ها
×