تمیز و مرتب کردن آشپزخانه در سه سوت!

تمیز و مرتب کردن آشپزخانه در سه سوت!

شرف الشمس

تمیز و مرتب کردن آشپزخانه در سه سوت!

اگر شاغل هستید و یا به هر دلیلی میخواهید آشپزخانه را در کمترین زمان تمیز و مرتب کنید, ترفندهای تمیز کردن سریع آشپزخانه را در نمناک بخوانید.

تمیز و مرتب کردن آشپزخانه در سه سوت!

تمیز کردن آشپزخانه در کمترین زمان

راه کارهایی را به شما پیشنهاد می کنیم که برای تمیز کردن قسمت های مختلف خانه، تنها لازم است 15 دقیقه وقت صرف کنید. شاید باورش سخت باشد، ولی به امتحانش می ارزد.

هدف از پاک سازی آشپزخانه، حذف زباله، ظروف کثیف و اقلام ناخواسته از آشپزخانه است. تمیز کردن یخچال و فریزر و تمیز کردن سینک نیز از کارهای دیگری است که باید انجام دهید. آشپزخانه از جمله مکان هایی است که هر روز احتیاج به تمیز کردن دارد.

تمیز کردن آشپزخانه

ترفندهای تمیز کردن آشپزخانه 

هیچ چیز به اندازه تماشای یک آشپزخانه به هم ریخته و کثیف و ظرف های نشسته شام، صبح شما را خراب نخواهد کرد. به جای این که صبح با یک آشپزخانه کثیف مواجه شوید، می توانید با کمی حوصله و داشتن یک برنامه مناسب با صرف کمترین وقت، آشپزخانه را در شب مرتب کنید تا روز بعد را بهتر شروع کنید و برای کارهای همان روز وقت کم نیاورید.

1- برای شروع تمام ظرف های کثیف را در سینک بگذارید و روی آن ها آب داغ بریزید. با این روش هیچ ماده غذایی روی ظروف خشک نمی شود و شما می توانید خیلی راحت تر آن ها را بشویید.

2- برای پختن شام کلی وسیله روی کابینت ها یا اوپن آشپزخانه گذاشته اید. تخته برش، غذاساز، کاسه، رنده یا خیلی چیزهای دیگر. آن ها را به جای خودشان منتقل کنید و با این روش روی کابینت ها را مرتب کنید. در انتها روی کابینت ها را دستمال بکشید.

3- غذایی که از شام باقی مانده را در همان دیس یا قابلمه ای که آن را سرو کرده اید در یخچال نگذارید. آن را در ظرف های کوچک تر بریزید و در یخچال نگه دارید تا غذاهای نیم خورده منظره یخچال شما را به هم نریزند.

4- اگر گاز زیاد کثیف نشده یک دستمال مرطوب بردارید و با آن گاز را پاک کنید. گاز هنوز داغ است، چربی روی آن خشک نشده و با یک دستمال به راحتی پاک می شود.

5- ظرف ها را بشویید یا آن ها را در ماشین ظرفشویی بگذارید و ماشین را روشن کنید. بعد از آن سینک را با یک اسکاچ بشویید تا برق آن شما را مطمئن کند که دیگر کاری باقی نمانده است.
6- یک دور در اتاق ناهار خوری بزنید تا اگر چیزی روی میز مانده به آشپزخانه منتقل کنید. بعد از آن میز را دستمال بکشید.

تمیز و مرتب کردن آشپزخانه در سه سوت!

  • ۲۲ بهمن ۱۳۹۶
مطالب مشابه
۰ دیدگاه
دیدگاه ها
دعا و طلسم
هاروس
×