توزیع شربت نذری با طعم و مزه وبا!

توزیع شربت نذری با طعم و مزه وبا!

شرف الشمس

توزیع شربت نذری با طعم و مزه وبا!

یکی از نکات مهم بهداشتی در ایام محرم دقت در توزیع و مصرف غذا و نوشیدنی های نذری است ، بعد از هشدار انتقال وبا شربت نذری باید با دقت بیشتری آماده شود.

توزیع شربت نذری با طعم و مزه وبا!

هشدار در مورد ابتلا به وبا با شربت نذری

توصیه و یا بهتر است بگوییم هشداری مبنی بر انتقال وبا شربت نذری و نوشیدنی ها را در لیست مواردی قرار داد که باید برای حفظ بهداشت و سلامت در ایام محرم بیشتر مورد توجه قرار گیرند.

رئیس انجمن علوم و صنایع غذایی ایران در خصوص نکات لازم در نذر های مرسوم در ایام محرم گفت:این روز ها نذر چای، شربت و شیرکاکائو در سطح شهر بسیار رواج یافته است بنابراین استفاده از مواد اولیه مناسب و بهداشتی برای تهیه اینگونه نوشیدنی ها نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

این در حالی است که مصرف بیش از حد قند و شکر در نوشیدنی های رایج در ماه محرم علاوه بر ایجاد مشکلات قندی برای افراد می تواند منجر به سیری زود هنگام در مصرف کنندگان شود. مصرف هرنوع از شربت های نذری می تواند برای مردم مضر باشد؛ بنابراین در میزان مصرف اینگونه مواد باید حد تعادل در نظر گرفته شده تا از بروز بیماری های متعدد جلوگیری شود.

وی خاطرنشان کرد:در روند تهیه شربت ها و نوشیدنی های نذری در ماه محرم احتمال انتقال بیماری وبا از طریق آب های مصرفی به شدت افزایش می یابد. همچنین در اثر عدم رعایت بهداشت در تولید و تهیه اینگونه نذری ها میزان انتقال بیماری های انگلی و میکروب های ناقل آن در ماه محرم افزایش می ِیابد.

وبا شربت نذری

خطر انتقال وبا با یخ شربت نذری

رابطه یخ های غیربهداشتی شربت نذری با وبا

وی عنوان کرد:استفاده از یخ های کارخانه ای در نذری های این روز های ماه محرم بسیار رواج می یابد. این در حالی است که تمامی یخ های کارخانه ای تحت نظارت تولید و عرضه می شود، اما در حین فرایند جابجایی و روند نگهداری آن توسط فروشندگان دچار آلودگی های متعدد شده و ناقل انواع بیماری ها از جمله عفونت ها، میکروب ها و انگل های متعدد می شوند بنابراین مصرف کنندگان باید نسبت به تمیزی یخ های مورد استفاده در نذری ها توجه و دقت لازم را داشته باشند.

رئیس انجمن علوم و صنایع غذایی ایران یادآور شد:قبل از مصرف یخ های تهیه شده برای نذری ها باید به دقت آن ها را شسته و در مکانی مناسب و به دور از آلودگی نگهداری شوند همچنین در مواقع استفاده از نوشیدنی های گرم باید از لیوان های گیاهی استفاده شده تا انتقال مواد شیمیایی و نفتی در لیوان های پلاستیکی کاهش یابد.

نذر شیرکاکائو در روز های تاسوعا و عاشورای حسینی نیز به شدت رواج می یابد که توصیه می شود به منظور کاهش مسمومیت و انتقال میکروب ها و انگل ها این محصول به شکل گرم به مردم ارائه شود چرا که حرارت در شیرکاکائو احتمال مسمومیت و انتقال بیماری را کاهش می دهد همچنین باید در هنگام پخش شیرکاکائو نسبت به دمای محیط و نگهداری آن در مدت زمان زیاد توجه شود چرا که شیر از جمله مواد غذایی است که در کمترین زمان ممکن مسموم شده و می تواند مسمومیت های شدیدی را در مصرف کنندگان ایجاد کند.

هشدار به انتقال بیماری وبا با شربت نذری

  • ۲۲ بهمن ۱۳۹۶
مطالب مشابه

کانال تلگرامی طومار

۰ دیدگاه
دیدگاه ها
دعا و طلسم
هاروس
×