تپه ای مسکونی در مالزی

تپه ای مسکونی در مالزی

تپه ای مسکونی در مالزی

می توان ادعا کرد که یکی از بهترین مکان هایی که در کشور مالزی وجود دارد، تپه گنتینگ هایلند می باشد.

تپه ای مسکونی در مالزی

می توان ادعا کرد که یکی از بهترین مکان هایی که در کشور مالزی وجود دارد، تپه گنتینگ هایلند می باشد. این تپه مجهز در واقع مکانی مسکونی است که مملو از امکانات رفاهی و تفریحی بوده و سالانه سیل عظیمی از توریست ها را به سوی خود جلب می کند.

تپه ای در مالزی

تپه گنتینگ هایلند به واسطه کمپانی گنتینگ ساخته شده است. در سال 1964 تاجری به نام تان سیری لیمگو برای معاملات خود به ارتفاعات کامرون سفر کرده بود و در آن جا ایده ساخت یک مکان توریستی در دل جنگل به ذهنش رسید؛ پس از انجام مطالعات لازم بر روی نقشه کوالالامپور، او مکان مورد نظر را که بین شهر سیلانگور و پاهانگ قرار دارد، انتخاب کرد. در نهایت در سال 1965 او بخشی از جنگل های انبوه را برای ایجاد مکان توریستی مورد نظر خود برگزید و برای انجام عملیات با کمپانی گنتینگ قرارداد منعقد نمود. انجام این پروژه عظیم در حدود 4 سال به طول انجامید و هم اکنون امکاناتی همچون 6 هتل، استخرهای روباز و سرپوشیده، 2 استراحتگاه، ترن هوایی، تله کابینی به طول 3.38 کیلومتر، پارک آبی و غیره در آن قرار دارد.

تپه گنتینگ هایلند

موقعیت مکانی این منطقه توریستی بر فراز یکی از کوه های رشته کوه تیتی وانگ سا و در ارتفاع 1860 متر قرار گرفته است و گردشگران تور مالزی برای رسیدن به این مکان جذاب باید از تله کابین یا ماشین بهره ببرند. لازم به ذکر است که بگوییم در ساخت این مکان تلاش بر این بوده که حداقل آسیب به طبیعت وارد شود و بخش کمی از آن را تغییر شکل دهند.

رشته کوه تیتی وانگ سا

گردشگران می توانند در تمامی روزهای هفته بین ساعات 10 الی 18 و تعطیلات آخر هفته بین ساعات 8 الی 20 در این مکان به گشت و گذار بپردازند.
البته تفریحاتی مشابه تفریحات موجود در این تپه، در کشور تایلند و دبی هم قرار دارد که گردشگران تور تایلند می توانند با پرداخت قیمتی بالاتر از آن بهره ببرند؛ ولی گردشگران تور دبی مبلغ کمتری برای استفاده از آن ها پرداخت می کنند.
 

  • ۳ مهر ۱۳۹۸
مطالب مشابه

کانال تلگرامی طومار

۰ دیدگاه
دیدگاه ها
×