جرم گیری دندان با روش های خانگی

جرم گیری دندان با روش های خانگی

شرف الشمس

جرم گیری دندان با روش های خانگی

جرم دندان علاوه بر ایجاد ظاهری نامناسب می تواند برای سلامت دندان ها بسیار مضر باشد

جرم گیری دندان با روش های خانگی

جرم گیری دندان با روش های خانگی

داشتن دندانهای زیبا شفاف می تواند در داشتن اعتماد به نفس بیشتر به شما کمک کند. همه ما می دانیم که مسواک زدن درست استفاده از نخ دندان و همچنین شست و شوی دهان با استفاده از دهانشویه های استاندارد از مواردی است که برای سلامت دندان ها باید آن را انجام داد.

اما اگر موارد بهداشتی را به شکلی درست و به موقع انجام ندهیم قطعاً مواد غذایی و همچنین باکتری ها به مینای دندان آسیب برساند و باعث تشکیل پلاک های دندانی می شوند که ظاهر زیبایی دندان هم از دست می رود. پلاک های تشکیل شده روی مینای دندان اگر در زمان مناسب و با روشی درست پاکسازی نشوند به جرم دندان تبدیل شده و آسیب جدی به دندان‌ها وارد میشود.

جرم دندان علاوه بر ایجاد ظاهری نامناسب می تواند برای سلامت دندان ها بسیار مضر باشد. شاید کمتر کسی برای برطرف کردن جرم دندان به دندانپزشک مراجعه کند. برای برطرف کردن این لایه زرد و سخت از روی دندان ها می توانید با استفاده از راهکارهای طبیعی مفید و موثر در خانه به مقابله با این مشکل بپردازید و همچنین از پیشرفت آن جلوگیری کنید.

روش های مختلفی برای برطرف کردن جرم دندان به شکل طبیعی و خانگی وجود دارد از جمله این مواد می توان به جوش شیرین سرکه سفید پوست پرتقال آلوورا و خوردن مواد غذایی تند اشاره کرد.

جوش شیرین

جوش شیرین یکی از روشهای مقابله با پلاکهای روی دندان است استفاده از این ماده بسیار ساده و سریع است. کافیست کمی جوش شیرین را روی مسواک ریخته و دندان ها را طبق معمول مسواک کنید.

جرم گیری دندان با روش های خانگی

بعد از مسواک زدن به شکلی نرد دهانتان را با آب ولرم بشویید. می توانید برای اینکه تاثیر بیشتری ببینید جوش شیرین را با نمک مخلوط کرده و مسواک تان را به این مخلوط زده و سپس به آرامی مسواک کنید.

کافیست یک یا دو بار در هفته از این روش استفاده کنید البته باید به یاد داشته باشید استفاده از جوش شیرین زیاد مناسب نیست و رفته رفته می تواند به مینای دندان آسیب وارد شود.

سرکه سفید

سرکه دارای خواص آنتی باکتریال است و کمک شایانی برای جلوگیری از جمع شدن جرم روی دندان ها می کند اما باید به این نکته توجه داشت که اسید استیک موجود در سرکه سفید می تواند به تخریب مینای دندان بیانجامد. روش استفاده نیز بسیار ساده است دو قاشق سرکه سفید و کمی نمک را در نصف لیوان آب گرم حل کرده و یک یا دو بار در روز به صورت دهان شویه استفاده کنید.

پوست پرتقال

پوست پرتقال سفید کننده طبیعی دندان است و می‌تواند به از بین بردن لکه های روی دندان کمک کند.

جرم گیری دندان با روش های خانگی

بعد از آن که پرتقال را پوست کندید قسمت داخلی پوست در واقع قسمت سفید رنگ را روی دندان ها بمالید و آنها را تمیز کنید این کار را دو یا سه بار در هفته تکرار کنید.

آلوئه ورا

آلوئه ورا یک گیاه شگفت انگیز است و برای رفع بسیاری از مشکلات به کار می آید ژل این گیاه کمی تلخ است اما می تواند در از بین بردن جرم دندان کمک مفیدی باشد برای پاکسازی لثه دندان ها می توانید روی این ژل حساب کنید.

جرم گیری دندان با روش های خانگی

برای استفاده یک قاشق چای خوری از ژله آلوئه ورا به همراه ۴ قاشق چای خوری گلیسیرین همچنین ۵ قاشق جوش شیرین و مقداری عصاره لیمو داخل یک لیوان بریزید این مواد را ترکیب کرده و روی دندان ها بمالید بسته به اینکه میزان جرم دندان چقدر است می توانید هر روز و یا یک روز درمیان استفاده کرده پس از گرفتن کمی نتیجه تکرار را کمی کمتر کرده و هر سه یا چهار روز یکبار از این شوینده استفاده کنید.

  • ۲۶ خرداد ۱۳۹۸
مطالب مشابه

کانال تلگرامی طومار

۰ دیدگاه
دیدگاه ها
دعا و طلسم
هاروس
×