جنتی: سپاهیان به فکر پست و مقام نیستند

جنتی: سپاهیان به فکر پست و مقام نیستند

شرف الشمس

جنتی متذکر شد: نباید دستاوردهای این ۴۰ سال را دست کم گرفت و باید برای مردم بازگو شود که این دستاوردها با چه مشکلات و ایستادگی هایی به دست آمده است

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور با بیان این که نباید دستاوردهای ۴۰ ساله انقلاب اسلامی را دست کم گرفت، گفت: در ۴۰ سال گذشته با همه فشارها جمهوری اسلامی ایران توانست روی پای خود بایستد.

به گزارش ایسنا، آیت‌الله احمد جنتی روز پنجشنبه در همایش سراسری رؤسا و سرپرستان دفاتر استانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در مشهد مقدس با اشاره به چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی تاکید کرد: چیزی که در حال حاضر مهم است این است که خودمان بدانیم در این ۴۰ سال چه کردیم و اکنون کجا هستیم.

وی با بیان اینکه ما منکر مشکلات اقتصادی مردم نیستیم، اضافه کرد: بیان این دستاوردها به معنی نداشتن مشکلات نیست و بلکه به این معناست که باید تلاش کنیم به آنجا که شایسته نظام و جمهوری اسلامی است برسیم.

جنتی متذکر شد: نباید دستاوردهای این ۴۰ سال را دست کم گرفت و باید برای مردم بازگو شود که این دستاوردها با چه مشکلات و ایستادگی هایی به دست آمده است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور در ادامه خاطرنشان کرد: ما هشت سال جنگ را پشت سر گذاشتیم، جنگی که در آن بسیاری از زیرساخت‌های ما از بین رفت و سپس با تحریم‌های بی رحمانه روبرو شدیم.

جنتی تصریح کرد: در این ۴۰ سال با همه این فشارها جمهوری اسلامی ایران توانست روی پای خود بایستد و این ایستادگی در دنیا بی‌سابقه است.

دبیر شورای نگهبان یادآور شد: ما با دست خالی در مقابل دشمن ایستادیم آن‌هم دشمنی که دستش پر بود و توانستیم در مقابل همه فشارها ایستادگی کنیم.

رئیس مجلس خبرگان رهبری، پیروزی در جنگ را مدیون رهبری امام راحل دانست و افزود: اگر تکیه به خدا نبود ما به این موفقیت دست نمی‌یافتیم.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به سالگرد تاسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز اشاره و بیان کرد: بهترین خدمات خالصانه و مخلصانه را سپاه و بسیج عرضه کرده اند. سپاهیان به فکر درجه، پست و مقام نیستند و الگوی برتر آنها نیز سردار سلیمانی است که این همه کار کرد و زحمت کشید اما خود را مطرح نکرده است.

وی ادامه داد: اگر سپاه نبود، داعش عراق و سوریه را گرفته و از حکومت اسلامی حکومت داعشی باقی می‌ماند سپس به ایران می‌آمدند و همان بلاها را بر سر ما می‌آوردند. اما سپاه به پشتوانه این مردم توانست با قدرت جلوی دشمنان بایستد که باید قدر این مردم را هم دانست.

رئیس مجلس خبرگان با بیان اینکه مردم مشکلات بسیاری دارند که باید به آنها رسیدگی شود، اظهار کرد: دشمن از طریق مشکلات مردم می‌خواهد ولایت فقیه را از بین ببرد.

جنتی افزود: باید قدر حضور رهبری و هدایت ایشان را در جامعه درک کنیم و دشمن می‌داند که اگر بخواهد ایران را از بین ببرد باید ولایت فقیه را از ما بگیرد.

وی اضافه کرد: دشمن بیشتر از ما می‌داند این رهبر است که در مقابل حیله‌ها و هجمه‌های آنها ایستاده و کشور را اینگونه قدرتمند نگه‌ داشته و از آسیب های مختلف حفظ کرده است.

رئیس مجلس خبرگان بیان کرد: مقام معظم رهبری چند سال است که بحث اقتصاد مقاومتی را مطرح کرده‌اند اما هنوز به نتیجه مطلوب نرسیده‌ایم.

وی افزود: امسال هم مقام معظم رهبری بحث تولید ملی و اشتغال را مطرح کردند که توجه به این موضوع نشان از هوشیاری ایشان به مشکلات و راهنمایی برای عبور از این بحران دارد.

جنتی با اشاره به اینکه با جلوگیری از قاچاق می‌توان کمک بسیاری به تولید ملی و اشتغال در کشور کرد، گفت: وقتی جلوی قاچاق گرفته شود، سرمایه‌گذارها سرمایه‌شان را به جای بانک‌های خارجی در دایره تولید داخلی سرمایه‌گذاری می‌کند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با تشکر از سخنگوی دولت در بیان دستاوردهای چهل ساله انقلاب در گردهمایی رؤسای شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، گفت: مسئولان شورای هماهنگی می‌ توانند تقاضاهای خود را به دولت منعکس کنند تا از استانداران بخواهد همکاری لازم را با آنها را انجام دهند.

جنتی اظهار داشت: باید به فکر ایمان مردم باشیم و آنها را به عبادت، بندگی، خداپرستی، دوری از گناه، دوری از رباخواری، دوری از رشوه خواری و دوری از رشوه دهی تشویق کنیم. وظیفه اصلی ما به عنوان روحانیت حفظ دین مردم است. نباید از دین مردم غافل شویم. باید خانواده، دوستان و دیگران را امر به معروف و نهی از منکر کنیم و جلوی منکرات را بگیریم که اگر دین درست نشد دنیا هم خراب می ‌شود.

  • ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷
مطالب مشابه
۰ دیدگاه
دیدگاه ها
دعا و طلسم
هاروس
×