چطور می توان جنین را در رحم بیدار کرد؟

چطور می توان جنین را در رحم بیدار کرد؟

چطور می توان جنین را در رحم بیدار کرد؟

چطور می توان جنین را در رحم بیدار کرد؟

چطور می توان جنین را در رحم بیدار کرد؟

چطور می توان جنین را در رحم بیدار کرد؟

معمولا برای بیدار کردن جنین در رحم با خوردن یک میان وعده پر انرژی که دارای قند بالایی است و یا حرکت یا تکان دادن شکم موفق خواهید بود اگر برای مدت بیشتر از یک ساعت حرکت جدید را تست کردیم باید به پزشک مراجعه کنید.

حرکات جدید در رحم مادر علاوه بر احساس لذتی که به مادر منتقل می کند نشانه‌ای از سلامتی اوست اما اگر این حرکات را احساس نکند باید با تحریک کردن جنین به بیدار کردن آن کمک کند راه های مختلفی در سه ماهه دوم و سوم وجود دارد برای آموزش این روش ها با طومار همراه باشید.

روش های بیدار کردن جنین در رحم

یک میان وعده پر انرژی بخورید

همانگونه که ضعف شما با خوردن یک میان وعده گرفته می‌شود برای افزایش قند خونه جدید و واکنش های او می توانید از زیر راه استفاده کنید.میان وعده های سالم مانند نان و پنیر و کره بادام زمینی و ماست یونانی میوه و آجیل اگر بتوانیم در کنار این میان وعده ها از آبمیوه طبیعی نیز استفاده کنید موجب افزایش ناگهانی قند خون خواهید شد و بعد از مدت کوتاهی می توانی ضربه های او را احساس کنید.

تحرک ناگهانی

اگر برای اندازه گیری در سونوگرافی دچار مشکل شدید با کمی درجا زدن و پریدن می توانیم جنین را به حرکت درآورید در این حالت نتایجی که در سونوگرافی خواهید دید درست و قابل قبول خواهد بود.

شکم خود را تکان دهید

به آرامی روی شکم خود را دست بکشید و به آرامی تکان دهید اگر در سونوگرافی دقت کرده باشید پزشک نیز همین کار را برای تغییر حالت جنین انجام می دهد با این کار می توانید آن را در هم بیدار کنید و او را به حرکت تکاپو وادارید.

استفاده از نور چراغ قوه

اگر در هفته ۲۲ به بعد هستید می توانید با استفاده از نور چراغ قوه دلیل را حرکت دهید در این زمان در این قادر است تاریکی و روشنی را تشخیص دهد و معمولاً از نور دوری می کند پس با گرفتن چراغ قوه روی شکم می توانید روی جنین را برگردانید.

دراز بکشید

در تمامی حرکات روزانه بدن مانند گهواری برای کودک است که در آن تکان میخورد و برای او یکنواخت می شود اما زمانی که دراز می کشید تازه متوجه حرکات این در شکم می شوید پس یکی از روش‌ها دراز کشیدن است اگر توصیه پزشک اجازه خوابیدن به پشت را ندارید بهتر است به پهلو بخوابید و برای بیدار کردن جنین این پهلو به پهلو شوید.

با جنین صحبت کنید

از هفته ۱۶ به بعد قوای شنوایی شروع به تکمیل شدن می‌کند و از هفته ۲۲ به بعد قادر به شنیدن صداها خواهد بود در این زمان است که با صداهای بلند می توانید او را بیدار کنید.

سعی کنید آدرنالین را شروع کنید

سعی کنید خود را مضطرب و عصبی کنید البته به حدی معقول این کار باعث می شود آدرنالین در خون شما ترشح شود که بر روی جنین تاثیر خواهد گذاشت اگر فیلم های ترسناک ایا فکر کردن به زایمان شما را دچار استرس می کند می توانید از این روش استفاده کنید البته قرار نیست که خود را اذیت کنید تنها کمی اضطراب جدید را به حرکت وا می دارد.

استفاده از موسیقی

اگر صحبت کردن برای بیدار کردن جدید موثر واقع بود بهتر است از یک موسیقی قسمت بلند استفاده کنید البته اگر بعد از هفته ۲۲ بارداری هستید این روش می‌تواند موثر باشد اما مراقب باشید صدای موسیقی بیش از اندازه بلند باشد که به گوش جنین آسیب برسد.

تحریک جنین

 

از چه زمانی حرکات جنین در بدن مادر احساس می شود؟

جنین در رحم قبل از هفته ۲۴ بارداری حرکت می‌کند اما این حرکات برای مادر قابل تشخیص نیست اما بعد از هفته بیست و چهارم می توانید آنها را احساس کنید. گاهی ممکن است حرکات را به شکل یک حباب یا باد در شکم خود احساس کنید البته این تشخیص به نوع قرار گرفتن جنین در رحم بسیار وابسته است اگر جفت در جلوی رحم قرار داشته باشد این حرکات دیرتر و کمتر احساس می‌شود. گاهی مادران در بارداری دوم و یا سوم مدعی می‌شوند که حرکات را قبل از هفته دوازدهم نیز احساس می کنند که می توان گفت این ادعا دور از واقعیت است.

چه تعداد حرکت جنین در رحم طبیعی است؟

اینکه چقدر باید جنین در رحم حرکت کند بسته به نوع رفتار شما در شبانه روز و هر جنین متفاوت خواهد بود معمولا در روزهای که فعالیت شما بیش از اندازه باشد متوجه حرکات او نخواهید شد اما بعد از خوردن وعده های غذایی و همچنین استراحت کردن حرکات جنین را احساس خواهید کرد اما اگر این احساس به شما دست داد که حرکات از قبل کمتر شده است حتما به پزشک مراجعه نمایید.

نویسنده: پریسا سعیدی

  • ۱۶ تیر ۱۳۹۸
مطالب مشابه
۰ دیدگاه
دیدگاه ها
×