خال این رنگی داخل دهان یعنی سرطان زبان !

خال این رنگی داخل دهان یعنی سرطان زبان !

شرف الشمس

خال این رنگی داخل دهان یعنی سرطان زبان !

دهان بو و مزه ی متفاوتی پیدا می کند ، دردها و خونریزی های عجیب رخ می دهد و.. که می توانند هشداری جدی مبنی بر علائم سرطان زبان باشند.

خال این رنگی داخل دهان یعنی سرطان زبان !

5 نشانه اولیه سرطان زبان

ممکن است نشانه های سرطان زبان مشابه نشانه های بیماری های دیگری باشد ؛ بسیار حائز اهمیت است که در این شرایط و با مشاهده نشانه های خطرناک به پزشک مراجعه کنید تابیماری جدی ترنشده درمان کنید.

سرطان زبان یکی ازبیماری های رایج است بنابراین باید نشانه های آن را بدانید تا در سریعتر زمان ممکن درمان شود ؛ دربیشتر موارد افراد مبتلا به سرطان زبان درطولانی مدت سیگاری بودند یا الکل مصرف می کردند همچنین آمارها نشان داده این سرطان درآقایان بیشتر از خانم ها است .

اگرنسبت به زبانتان مشکوک شدید نشانه هایی که در این بخش از سلامت نمناک به آنها اشاره می کنیم را با دقت مطالعه کرده و در این مورد آگاهی بیشتری دریافت کنید.

سرطان زبان

هشدار جدی توجه به علائم سرطان زبان

فاکتورهای خطر و موثر در ابتلا به سرطان زبان

همانطور که در بیماری های دیگر ارث تاثیر گذاراست در سرطان زبان هم این قاعده صدق می کند ، علاوه بر این مورد سبک زندگی و رژیم غذایی هم از فاکتورهای مهم بشمار میرود.
سیگار کشیدن ونوشیدن الکل علاوه براینکه احتمال سرطان زبان را بالا میبرد باعث سرطان ریه ، کبد و معده می شود.
برآمدگی های پوستی افرادی که اچ پی وی دارند درمعرض سرطان زبان هستند چون ویروس بطور مستقیم با ظاهر و تومور ارتباط دارد پس این علامت باید نگران کننده باشد.

نشانه های سرطان زبان

زخمی که علامت سرطان زبان

زخم های دردناک زبان که اغلب با دارو درمان نمی شود که یکی از نشانه های سرطان زبان است ؛ بطور طبیعی زخم دردناک است اما تفاوت ان در حساسیت بیشتر وپیدایش زود آنهاست. چیزی که مهم است نباید آن را با زخم های معمولی دهان اشتباه بگیرید و به سطح وطول درد آن توجه کنید.

درد ناشی از سرطان زبان

دردناشی از سرطان زبان به زبان محدود نمی شود و به دهان و گلو میرسد و درطول روز و انجام فعالیت هایی مثل نوشیدن و جویدن آن را احساس می کنید .درد هنگام نوشیدن و جویدن ممکن است نشانه ی سرطان زبان یا عفونت گلو ، آلرژی ،  ورم لوزه باشد اگر درد بیشتر از یک هفته طول بکشد و بانشانه هایی مثل لک همراه باشد سریع به پزشک مراجعه کنید.
سرطان زبان

درد ، مزه و بوی بدی که می تواند نشانه سرطان زبان باشد

لک یا خال روی زبان می تواند نشانه سرطان زبان

خال یکی دیگر ازنشانه های بزرگ سرطان زبان است ، این خال های خطرناک معمولا سفید یا قرمز هستند و درمان آنها بیشتر از دوهفته طول میکشد ؛ با دیدن این نوع خال ها سریع به پزشک مراجعه کنید .

بوی بد دهان و سرطان زبان

داشتن بو ی بد دهان بعد از نشانه های بالا رایج است اما با مسواک زدن دندان و زبان ازبین میرود و دوباره برمیگردد و اغلب در شرایط خطرناک دهان مزه خون میدهد.

خون ریزی زبان

برخی افراد متوجه نمی شوند خون ریزی مربوط به کدام ناحیه می شود بنابراین با پنبه زبان را پاک کنید و ببینید خون ریزی ازکجاست ؛ اگر متوجه منشا خونریزی از زبان شدید به پزشک مراجعه کنید.

سرطان زبان با این 5 علامت خود را نشان می دهد

  • ۲۲ بهمن ۱۳۹۶
مطالب مشابه

کانال تلگرامی طومار

۰ دیدگاه
دیدگاه ها
دعا و طلسم
هاروس
×