خال کوبی در دوران بارداری

خال کوبی در دوران بارداری

شرف الشمس

خال کوبی در دوران بارداری

شاید می خواهید با انجام تتو در دوران بارداری این زمان خاص زندگی خود را به خاطره ایی ماندگار تبدیل کنید، و ممکن است نگرانی هایی در مورد خال کوبی داشته باشید.

خال کوبی در دوران بارداری

خال کوبی در دوران بارداری

شاید می خواهید با انجام تتو در دوران بارداری این زمان خاص زندگی خود را به خاطره ایی ماندگار تبدیل کنید، و ممکن است نگرانی هایی در مورد خال کوبی داشته باشید. فقط همه می خواهند همه چیز برای مادر و کودک امن باشد. این اطلاعاتی که در این قسمت از مجله طومار اطلاعاتی در اختیار شما می گذاریم تا تصمیم بگیرید که در طول بارداری خال کوبی کنید یا خیر:

اول از همه چیز ایمنی!!!

مطمئن شوید که هنرمند خال کوبی شما این دستورالعمل ها را دنبال کرده کرده است:

شخص تتو کار دارای مجوز بهداشت باشد.

همیشه در طول کار دستکش داشته باشد.

دارای اتوکلاو (واحد استریل کننده برای استریل کردن تجهیزات).

کف و سطوح همه تمیز باشد.

تمام سوزن های استفاده شده ، جدید و یکبار مصرف باشند.

روپوش ها استریل ، بسته بندی شده و کاملا بسته شده و یک بار مصرف باشند.

رنگها یا جوهرهای مورد استفاده برای خال کوبی نیز بسته بندی و استریل باشند.

در صورت بروز هرگونه مشکلی ، هنرمند خالکوب برای 24 ساعت اول باید دسترس باشد. (در صورت بروز هرگونه مشکلی در روزها و ماه های پیش رو ، باید در دسترس باشد).

موارد هشدار دهنده

-نگرانی اصلی در مورد انجام خال کوبی در دوران بارداری ، خطر انقباض عفونت مانند هپاتیت B و HIV است. اگرچه این خطر اندک است ، اما توصیه می شود تا بعد از تولد کودک تتو کنید.

-اطلاعات کمی در مورد ایمنی رنگهای پوستی که برای خال کوبی استفاده می شود، موجود است. این امکان وجود دارد که مواد شیمیایی موجود در رنگ در طول 12 هفته اول بر رشد کودک تأثیر بگذارد.

حتما با یک پزشک راجع به ماده ی بی حسی مورد استفاده در تتو مشورت کنید.اگر مشکلی از نظر پزشک وجود نداشت خالکوبی را انجام دهید.

حنا ؟

برای هزاران سال ، زنان در مصر ، هند و بسیاری از خاورمیانه  از طرح های زیبای حنا در دوران بارداری استفاده می کردند زیرا معتقد بودند برای نوزاد شگون دارد. اگر به این گزینه جایگزین موقت علاقه دارید ، توجه داشته باشید که انواع مختلفی از حنا وجود دارد. در حنای طبیعی  پوست را به رنگ نارنجی ، قرمز ، قهوه ای ، دارچینی ، آجری ، یا شکلاتی در می آورند که تا چهار هفته دوام دارد. حنا طبیعی و ایمن به رنگ سیاه نمی آید. شما باید کاملاً مطمئن باشید که این هنرمند از محصولات خالص ، طبیعی و حنا استفاده می کند.

حنای سیاه

حنای سیاه حاوی پارا فنیلن دی آمین (PPD) است که باعث سوختگی ، تاول و واکنش های مختلفی می شود که ممکن است ماه ها طول بکشد و تشخیص و درمان آن دشوار است.

نویسنده: مستانه کیا

  • ۱۳ شهریور ۱۳۹۸
مطالب مشابه
۰ دیدگاه
دیدگاه ها
دعا و طلسم
هاروس
×