با نوشیدن چای چه اتفاقاتی در بدن شما می‌افتد؟ خواص چای

با نوشیدن چای چه اتفاقاتی در بدن شما می‌افتد؟ خواص چای

شرف الشمس

با نوشیدن چای چه اتفاقاتی در بدن شما می‌افتد؟ خواص چای

از فواید سلامتی قلب گرفته تا خواص ضد سرطان ، بدانید که دقیقاً چه چیزی هنگام نوشیدن چای اتفاق می افتد؟

با نوشیدن چای چه اتفاقاتی در بدن شما می‌افتد؟ خواص چای

با نوشیدن چای چه اتفاقاتی در بدن شما می‌افتد؟

از فواید سلامتی قلب گرفته تا خواص ضد سرطان ، بدانید که دقیقاً چه چیزی هنگام نوشیدن چای اتفاق می افتد ؟ اگر هنگام خواندن این مطلب یک لیوان چای می نوشید ، تقریباً در مورد از هر ارگانی در بدن خود حفاظت می کنید. چای بدون شکر سرشار از آنتی اکسیدان است ، که از بیماری های مزمن جلوگیری کرده و به ترمیم سلول های بدن کمک می کند. اینها رادیکالهای آزاد بدن را از بین می برد و التهاب را کاهش می دهد. وقت آن است که در مورد مزایای شگفت انگیز (و فقط چند تا از مضرات) نوشیدن چای بدانید.

خطر ابتلا به برخی سرطانها کاهش می یابد

آنتی اکسیدان ها و ترکیبات موجود در چای موجب پیشگیری برخی سرطان های خاص می شوند. دکتر اوما نایدو ، مدیر روانپزشکی تغذیه ای و سبک زندگی در بیمارستان عمومی ماساچوست در دانشکده در  پزشکی هاروارد می گوید:اثرات مفیدی از چای در سرطان های پوستی ، پروستات ، ریه و پستان یافت شده است ، انواع مختلف چای بر سرطان های مختلفی تأثیر می گذارد. نوشیدن چای تنها یکی از راههای ساده برای جلوگیری از سرطان است.

پوست شما سالم تر خواهد بود

نوشیدن چای سیاه به طور مرتب می تواند خطر ابتلا به سرطان پوست را به میزان قابل توجهی کاهش دهد چای سیاه گرم برای سرطان  کارسینوم سنگفرشی پوست مفید است. به نظر می رسد که چای داغ ازچای سرد شده سودمندتر است.

خطر ابتلا به دیابت کاهش می یابد

نوشیدن چای سیاه بعد از غذا می تواند به کنترل قند خون کمک کند و خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را کاهش دهد. طبق یک مطالعه در مجله تغذیه بالینی آسیا و اقیانوسیه چای سیاه بعد از خوردن غذاهای حاوی ساکارز می تواند قند خون شما را کاهش دهد.

دندان های شما قوی تر خواهد شد

در حالی که نوشیدن چای در طول روز می تواند اندکی دندان شما را لکه دار کند ، اما ارزش آن را دارد. طبق یک مطالعه در مجله آسیب شناسی دهان و فک و صورت ، چای سبز خاصیت ضد باکتریایی دارد که می تواند باکتریهای تشکیل دهنده حفره در دهان شما را کاهش دهد نوشیدن چای سبز هر روز همچنین می تواند حفره ها را شدیدتر کند.

یک لطف بزرگ در حق قلب شماست

خواص ضد التهابی چای می تواند رگ های خونی شما را آرام و شفاف نگه داشته و فشار کمتری به قلب شما وارد کند. کاتچین های موجود در چای باعث کاهش التهاب و در نتیجه مهار تشکیل پلاک در شریان های حیاتی می شوند. نوشیدن سه فنجان چای سیاه در روز برای رسیدن به فواید قلب توصیه می شود.

چای سیاه

کاهش احتمالی خطر ابتلا به آلزایمر

فکر کردن  به بیماری آلزایمر  وحشتناک است. این مهم است که علائم هشدار دهنده اولیه این بیماری را بدانید و برای جلوگیری از بروز آن به کار ببندید. چای سبز می تواند به شما در ایجاد مقاومت در برابر استرس و بیماری بالقوه آلزایمر کمک کند.

سوخت و ساز بدن شما افزایش می یابد

کافئین موجود در چای به بهبود قدرت ذهنی و همچنین افزایش متابولیسم و چربی سوزی (تا 100 کالری در روز) کمک می کند ،

بهبود وضعیت خواب 

اگر شب هایتان را در حال پرش دست و پا  و غلت زدن هستید ، سعی کنید قبل از خواب یک فنجان چای را میل کنید. "چای سفید دارویی آسیای شرقی می تواند بی خوابی را بهبود بخشد.

ممکن است آهن کافی جذب نشود

کاتچین موجود در چای می تواند توانایی بدن در جذب آهن را تغییر دهد. این بدان معناست که حتی اگر به اندازه کافی غذاهای پر آهن بخورید ، اهن مورد نظر را دریافت نمی کنید و ممکن است دچار کم خونی شوید. اگرچه بیشتر افراد سالم به این بیماری مبتلا نخواهند شد ، اما افرادی که دچار کمبود آهن یا کم خونی هستند باید از مقادیر زیادی چای سبز خودداری کنند.

نوشیدن چای

ممکن است بیشتر در معرض خطر خونریزی قرار بگیرید

نوشیدن مقدار زیادی چای هر روز می تواند شما را در معرض خطر خونریزی ناشی از بریدگی قرار دهد و خطر خونریزی را افزایش دهد.

چه مقدار چای باید بنوشیم

برای به دست آوردن حداکثر مزایای سلامتی از چای سبز ، نوشیدن سه تا پنج فنجان چای سبز در روز  توصیه می شود.

نویسنده: مستانه کیا

  • ۱۹ مرداد ۱۳۹۸
مطالب مشابه

کانال تلگرامی طومار

۰ دیدگاه
دیدگاه ها
دعا و طلسم
هاروس
×