خوشمزه هایی که موجب ناباروری میشوند

خوشمزه هایی که موجب ناباروری میشوند

شرف الشمس

خوشمزه هایی که موجب ناباروری میشوند

با آمار 13 درصدی ناباروری در میان زوج های ایرانی باید به فکر چاره بود . زوج هایی که بدون داشتن آگاهی با عادات غذایی اشتباه خود را به سمت ناباروری و نازایی هدایت می کنند باید بدانند اشتباه چیست؟

خوشمزه هایی که موجب ناباروری میشوند

علت ناباروری زنان و مردان

ناباروری و نازایی در میان زنان و مردان این روزها تقریبا یکی از اصلی ترین علل مراجعه به کلینیک های درمانی برای زوج های جوان است. زوج هایی که بی خبر از هر جا بعد از ازدواج متوجه می شوند توانایی بچه دار شدن ندارند. راه و روش های بسیاری برای درمان ناباروری و نازایی در طب سنتی و طب مدرن کشف و ثبت شده است. علت های ایجاد ناباروری در اکثر زنان و مردان سوای مشکلات جسمی رابطه با تغذیه دارد.
مواد غذایی و آب موجود در غذاهای کنسروی و بطری ها و قوطی های پلاستیکی می تواند سلامتی افراد را تحت تاثیر قرار دهد، فشار خون آن ها را افزایش دهد و خطر ابتلا به بسیاری از بیماری ها همچون دیابت و اختلالات قلبی عروقی را در آن ها افزایش دهد و از همه بدتر آن ها را در آینده با مشکلات ناباروری روبه رو کند.
ناباروری و نازایی

ایجاد ناباروری و نازایی با مصرف غذاهای کنسرو و فرآوری شده

 مواد غذایی موثر در ناباروری و نازایی

محصولاتی که دارای بسته بندی های پلاستیکی هستند، دارای دسته ای از ترکیبات شیمیایی به نام ماده بیسفنول آ هستند که نوعی ماده سرطان زا محسوب می شود و سلامتی افراد را به خطر میندازد. علاوه بر این، بیسفنول در بدن زنان سعی می کند به نحوی از عملکرد هورمون زنانه استروژن تقلید کند. بیسفول آ تا مدت ها در بدن می ماند و به گفته مرکز پیشگیری و کنترل بیماری ها، بیش از 96 درصد از مردم در آمریکا در بدن خود ماده بیسفنول آ دارند. این ماده می تواند به راحتی درمان های باروری را با مشکل روبه رو کند.
 

کاهش و درمان ناباروری با سویا

در مقابل دانشمندان نشان دادند که سویا می تواند اثرات مخرب ماده بیسفنول آ موجود در محصولات پلاستیکی به خصوص مشکلات باروری ناشی از آن را کاهش می دهد. در واقع دانه های سویا حاوی سطح بالایی ایزوفلاون، یک نوع استروژن گیاهی هستند که در برطرف کردن مشکلات باروری می تواند مفید باشد. 
گفته می شود که سویا و غذاهایی که حاوی آن هستند به علت فواید بسیار زیادی که دارد می تواند در درمان ناباروری و کاهش تاثیرات درمان های آن موثر باشد. سویا خطر ابتلا به کلسترول بالا، سرطان و پوکی استخوان را کاهش می دهد و به کاهش وزن نیز کمک می کند. 
سویا می تواند در درمان ناباروری بسیار موثر و مفید باشد. محققان نشان داده اند روش درمان باروری لقاح خارج از رحم در زنانی که سویا مصرف می کنند با موفقیت بیشتری همراه است. علاوه بر این، زنانی که تحت درمان های ناباروری قرار می گیرند، می توانند با مصرف سویا از خود در برابر اثرهای جانبی آن درمان ها محافظت کنند.

ناباروری ، غذاهای خوشمزه ای که علت ناباروری زنان و مردان هستند

  • ۲۲ بهمن ۱۳۹۶
مطالب مشابه

کانال تلگرامی طومار

۰ دیدگاه
دیدگاه ها
دعا و طلسم
هاروس
×