خیار و خواص فوق العاده آن

خیار و خواص فوق العاده آن

شرف الشمس

خیار و خواص فوق العاده آن

خواص فوق العاده خیار را برای بدن بخوانید.

خیار و خواص فوق العاده آن

آبرسانی

متوسط نیاز به آب در بزرگسالان هر روز حدود12 لیوان است. تقریباً یک چهارم از این مقدار معمولاً از طریق غذا حاصل می شود. خیار منبع خوبی در تامین آب است. حدود 95٪ هر خیار را آبتشکبل می دهد. سلول های شما برای درست کار کردن نیاز به آب کافی دارند. در اثر کمبودآب  دچار سرگیجه می شوید. 

حفظ وزن سلامت

تمام آب موجود در خیار فقط سلولهای شما را هیدراته(پر ازآب) نمی کند. شکم شما را نیز پر می کند ، و این به شما کمک کند کمتر غذا بخورید. یک فنجان خیار خرد شده فقط 16 کالری دارد. این بدان معنی است که "چگالی انرژی" (نسبت کالری به جرم حجمی) بسیار کمی دارد. افرادی که غذاهای بیشتری با چگالی انرژی کم مصرف می کنند ، اغلب کاهش وزن برایشان آسانتر است.

مواد مغذی

فقط در یک فنجان خلال خیار ، 14 تا 19 درصد ویتامین K مورد نیاز روز را دریافت خواهید کرد. ویتامین های گروه B و C را به همراه مواد معدنی مانند مس ، فسفر ، پتاسیم و منیزیم نیز در خیار وجود دارد.

کنترل قند خون

قند خون بالا به ایجاد بسیاری از مواد آسیب رسان سلول کمک می کند.خیار جلوگیری از تولید این مواد مضر می کند.پس افرادی که قند خون دارند خیار بخورند.

کنترل قند خون

خاصیت آ نتی اکسیدانی

آ نتی اکسیدان ها به محافظت از سلولهای شما در برابر صدمه "رادیکالهای آزاد" میپردازد. خیار مجموعه ای منحصر به فرد از آنتی اکسیدان ها ، از جمله فلاونوئیدها ، لیگنان ها و تری تپه ها است. آنها نه تنها از سلولها محافظت می كنند بلكه التهابهای مرتبط با آرتریت را نیز كاهش می دهند.

سلامت قلب

خاصیت آنتی اکسیدانی خیار به کندی یا متوقف کردن بیماری های مرتبط با قلب کمک می کند. برخی تحقیقات نشان می دهند که ترکیب بی نظیر مواد مغذی موجود در دانه های خیار می تواند به کاهش کلسترول کمک کند ، که تأثیر مستقیمی بر سلامت قلب دارد. خیارهای دانه دار مصرف کنید.

سهولت در اجابت مزاج

مواد غذایی سالم مانند خیار را بیشتر مصرف کنید و از غذاهای پر نمک و پرچرب دوری کنید چرا که فرآیند هضم را کندتر میکنند. بعلاوه آب موجود در خیار می تواند مانع از یبوست شود.خیار همچنین دارای فیبر هست که حرکت مواد غذایی در روده ی بزرگ را روان می کند.

اجابت مزاج

خیار شور

وقتی خیار را در محلول نمکی می گذارید باکتری ها از آن تغذیه کنند. که باعث می شود یک طعم خاصی به وجود بیاید. پروبیوتیک یا (باکتریهای خوب) () بوجود می آیند که به بدن شما در مبارزه با میکروب ها ، جذب مواد مغذی ، هضم غذا و حتی کنترل اضطراب  کمک می کند.

نویسنده و مترجم: مستانه کیا

منبع: مجله اینترنتی webmd

  • ۲۴ مرداد ۱۳۹۸
مطالب مشابه

کانال تلگرامی طومار

۰ دیدگاه
دیدگاه ها
دعا و طلسم
هاروس
×