دانستنی های جالب از کشور “کوبا” + تصاویر

دانستنی های جالب از کشور “کوبا” + تصاویر

دانستنی های جالب از کشور “کوبا” + تصاویر

احتمالا در قرن بیستم کوبا جزو کشورهایی بوده که بیشتر از همه نامشان به زبان آمده است. “کوبا” برای حکومت کمونیستی و چهره هایی افسانه ای که انقلاب آن به وجود آورده مشهور است.

دانستنی های جالب از کشور “کوبا” + تصاویر

هر آنچه که در باره ی کوبا نمی دانید

مهم ترین چهره ی کوبا فیدل کاستروست که 52 سال رهبر کشور بود و یکی از شناخته شده ترین چهره های قرن بیستم ارنستو چه گوارا است. سیاست کوبا باعث تحریم آمریکا برای حدود شصت سال شد و رابطه ی نزدیکش با شوروی در طی جنگ سرد نزدیک بود تا در دوره ای به نام "بحران موشکی کوبا" (Cuban Missile Crisis)جنگی هسته ای میان دو ابرقدرت زمان راه بیاندازد.

کوبا فقط به خاطر دلایل سیاسی اجتماعی معروف نیست. این کشور به خاطر سیگار برگ، ماشین های کلاسیک و بعضی از زیباترین مناطر طبیعی که فقط میتوان در جزایر کارائیب پیدا کرد نیز مشهور است. به همین دلیل سالهاست که کوبا مقصد پرطرفداری برای گرشگران بوده است. احیانا اگر شما قصد سفر به این کشور دارید و یا میخواهید درباره ی آن بیشتر بدانید، این 25 نکته درباره ی کوبا را بخوانید:

شهروندان کوبایی تا سال 2008 حق استفاده از تلفن همراه را نداشتند.

 

کشور کوبا

 

کوبا تنها کشوریست که شهروندان آمریکایی برای بازدید از آن نیاز به گرفتن اجازه از دولت دارند، البته فقط به خاطر اینکه هیچ کس اجازه ی بازدید از کره ی شمالی را ندارد.

 

کشور کوبا

 

اگرچه همینگوی اولین آمریکایی بود که جرات کرد تا کوبا را دوست داشته باشد و مرتب به این کشور سفر کند. او "پیرمرد و دریا" و "زنگ ها برای چه کسی به صدا در می آیند" را در کوبا نوشت.

 

کشور کوبا

 

تا سال 1997 تماس بین افراد محلی و بازدیدکنندگان توسط دولت کمونیست ممنوع شده بود، چرا که می ترسیدند گردشگران چیزی غیر از آنچه که در رسانه ها گفته می شده به شهروندان کوبا ارایه کنند. در 19 سال گذشته این ارتباط بهترشده است.

 

کشور کوبا

 

70 درصد از دو میلیون کوبایی که در آمریکا زندگی می کنند ساکن ایالت فلوریدا هستند.

 

کشور کوبا

 

تنها چند ماه پیش باراک اوباما اولین رییس جمهور آمریکا شد که از کوبا بعد از حدود یک قرن بازدید می کند.

 

کشور کوبا

 

ماتیاس پرز (Matias Perez) پرتقالی که در کوبا زندگی می کرد و سایبان می ساخت مردی ماجراجو بود که در حالی که قصد سفر با بالن داشت در ژوئن 1856 ناپدید شد. ناپدید شدن او چنان تاثیری در فرهنگ کوبایی داشت که هرزمان که چیزی ناپدید می شود کوبایی ها می گویند:" مثل مایتاس پرز غیبش زد."

 

کشور کوبا

 

به جز تعداد اندکی از تحلیلگران سیاسی که ادعا دارند کمونیسم در کوبا موفق بوده و بیشتر شهروندان از آن راضی هستند حقیقت این است که کوبا با متوسط درآمد ماهیانه ی 26.27 دلار یکی از فقیرترین کشورهای دنیاست.

 

کشور کوبا

 

کوبا بالاترین ترخ سواد را با درصد خیره کننده ی 99.8% دارد.

 

کشور کوبا


جان لنون به طور خاص محبوب کوبایی هاست. او حتی در پارکی که به نام اوست یک مجسمه دارد. تنها مشکل اینجاست که مردم مدام عینک این مجسمه را می دزدند و امروزه نگهبانی از آنها مراقبت می کند.

 

کشور کوبا

 

در اوج "بحران موشکی کوبا" این کشور بیشتر از 150 سلاح هسته ای داشت که همه "هدیه" هایی از جماهیر شوروی بودند.

 

کشور کوبا

 

کوکاکولا برای 60 سال در کوبا ممنوع بود. خرید و نوشیدن کوکاکولا در سال گذشته قانونی شد. کوبا یکی از دو کشوری بود که کوکاکولا را در قرن بیست و یکم ممنوع کرده بود. کشور دیگر کره ی شمالی است.

 

کشور کوبا

 

کوبا با مساحت 109,884 کیلومتر مربع و با جمعیت 11 میلیون نفر بزرگترین جزیره در دریای کارائیب به حساب می آید.

 

کشور کوبا

 

وقتی فیدل کاسترو در کوبا قدرت را به دست گرفت، به طور واضح به دنیا نشان داد که وقتی که گفت به هر قیمتی با سرمایه داری غربی مبارزه می کند کاملا جدی بوده است. او حتی دستور داد تا همه ی بازی های مونوپلی را در کشور نابود کنند.

کشور کوبا
 


این ماهی که متعلق به 300 تا 350 میلیون سال پیش است امروزه فقط در آبهای کوبا یافت می شود.

همچنین کوبا جایی است که شما می توانید تمساح کوبایی ببینید، گونه ای بسیار ترسناک و به شدت در خطر انقراض که بعضی از کارشناسان معتقدند وحشی ترین گونه ی تمساح در دنیاست.

فیدل کاسترو برای خیلی چیزها شناخته شده است و ریش قطعا یکی از آنهاست. اگرچه افراد بسیار کمی می دانند که او فقط به دلیل تحریم آمریکا نتوانسته بود تیغ پیدا کند و مجبور شده بود ریش بگذارد.

اگر چه این در نهایت به ضرر آمریکا تمام شد و ریش کاسترو و چه گوارا درمیان جوانان نماد مقاومت و شورش شد. ریش فرماندهان کوبایی آنقدر مقامات آمریکایی را آزار می داد که دستور دادند تا CIA تا راهی برای از بین بردن ریش های کاسترو پیدا کند. ظاهرا شکست خوردند.

 

 

جدا از خصومت فرهنگی و سیاسی بین آمریکا و کوبا بعد از طوفان کاترینا کوبا جزو اولین کشورهایی بود که اعلام آمادگی کرد تا امداد پزشکی، بنزین و 5 میلیون دلار در اختیار دولت آمریکا قرار دهد. دولت آمریکا تمام این پیشنهادها را رد کرد.

شما اجازه ی عکسبرداری از نیروی پلیس، ارتش و پرسنل فرودگاه را ندارید و در صورت اقدام بازداشت خواهید شد.

 

تخمین زده می شود که تنها 5 درصد از شهروندان کوبایی به اینترنت آزاد دسترسی دارند. بقیه به نسخه ی سانسور شده که دولت کنترل می کند دسترسی دارند.

 

 

نوشیدنی که در آمریکا و اروپا به نام Cuba Libre شناخته می شود در کوبا mentirita نامیده می شود.

کشور کوبا
 
برای ماشین های دولتی اجباری است کسانی را که منتظر ماشین هستند سوار کنند.
 

جدا از میانگین درآمد پایین کوبایی ها و قوانین سخت گیرانه ی کمونیستی 92 درصد از جمعیت کوبا صاحب خانه هستند.

اولین بار و آخرین باری که در این کشور برف باریده 12 مارچ 1875 بوده است. به عبارت دیگر در کل طول تاریخ این کشور فقط یک بار برف باریده است.
 

 

دانستنی های جالب از کشور کوبا + تصاویر

  • ۲۲ بهمن ۱۳۹۶
مطالب مشابه

کانال تلگرامی طومار

۰ دیدگاه
دیدگاه ها
×