دانه های قرمز رنگ روی پوست نشانه چیست؟

دانه های قرمز رنگ روی پوست نشانه چیست؟

دانه های قرمز رنگ روی پوست نشانه چیست؟

دانه های قرمز رنگ روی پوست نشانه چیست؟

دانه های قرمز رنگ روی پوست نشانه چیست؟

دانه های قرمز رنگ روی پوست نشانه چیست؟

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که دانه های قرمز رنگی روی پوست خود دیده باشید که اغلب دارای خارش و سوزش نیستند برای اینکه بدانیم دلیل به وجود آمدن این دانه های قرمز رنگ روی پوست چیست با طومار همراه باشید. دانه های قرمز روی پوست شاید برای خیلی‌ها نگران کننده باشند البته هر موردی که با بردن سر و کار داشته باشد باید از دلیل به وجود آمدن و عوارضش اطلاع کامل پیدا بکنیم از طرفی شاید این دانه ها واقعا نشانه یکی از بیماری‌های جدی باشد پس باید حتما پیگیری کرد پوست می تواند جوش و لکه های قرمز زیادی روی خود داشته باشد که بی خطر و بی اهمیت هستند اما نشانه های غیر عادی را حتما پیگیری نمایید در ادامه دلیل به وجود آمدن این دانه‌های قرمز را با شما در میان می گذاریم.

دانه های مادرزادی

از بدو تولد روی پوست خود دانه های قرمز بدون خارش وجود دارد می توان دلیل آن را ناهنجاری عروق خونی در پوست دانست.

آکنه

آکنه می‌تواند روی پوست خفیف یا شدید باشد که یک مشکل پوستی گسترده و رایج است که آکنه روی پوست لکه های قرمز برآمده و متورم ایجاد می کند.

آنژیوم

آنژیوم به رشد پوست در نواحی مختلف گفته می شود که این مشکل به علت مشکلات مربوط به عروق خونی به وجود می آید که ایجاد برآمدگی های قرمز رنگ در زیر پوستی روی پوست می شود.

کراتوز پیلاریس

این بیماری بیماری خطرناکی نیست که به علت تولید بیش از حد پروتئین کراتین در پوست به وجود می آید ایجاد برآمدگی و قرمزی در اطراف فولیکول مو در قسمت ران و باسن و یا روی بازوها ایجاد می‌شود.

جوش

همه ما دچار این مشکل شده ایم که دلیل آن عفونت غدد چربی یا فولیکولهای مو است که متورم شده قرمز و پر از شریک می‌شوند و بعد از ترکیدن از بین می روند.

آلرژی

دانه های قرمز به دلیل آلرژی شمال به مواد آرایشی شوینده ها یا حتی آب و هوای آلوده به نوعی ادویه غذا محصولات مراقبت پوستی است بهتر است با پزشک در مورد آلرژی مشورت کرده و آزمایش شناسایی آن را انجام دهید.

جوش و راش گرما

این مشکل در اثر بسته شدن منافذ پوست برای خروج عرق ایجاد می شود که بیشتر در فصل گرما ایجاد می شود که ممکن است دارای خارش باشد یا نباشد با خنک شدن هوا این مشکل برطرف می‌شود.

پیتریازیس روزه آ

این جوش ها به رنگ قرمز و یا صورتی ایجاد می‌شوند که بیشتر حالت پوسته پوسته و پولکی دارد و عامل ایجاد آن یک نوع ویروس است مدت زمان درگیری پوست با این روز بین ۶ تا ۱۲ هفته به طور می انجامد این جوش ها به صورت یک جوش متمرکز بزرگ و چند جوش ریز در اطراف آن ایجاد می شود.

عرق گز

جوش های قرمز و کوچک در اثر گرما و رطوبت بالا در لایه های روی پوست ایجاد می شود و بیشتر در افراد با وزن بالا در قسمت های زیر بغل ران ها و زیر سینه مشاهده می شود.

درماتوفیبروما

دانه های قرمز و قهوه ای رنگی است که در پایین پای خانم ها و یا در کل بخش های بدن آقایان دیده می‌شود و معمولاً بیشتر از یکی و بی خطر هستند.

پتشی یا نقاط خونی

علت پاره شدن مویرگ های ریز زیر پوست ایجاد می‌شود که گاه آن بر اثر ضربه سوختگی آفتاب یا جراحت ایجاد می شود که معمولا برجسته نیستند ما به شکل دایره ای به وجود می آیند.

کهیر

کهیر که یک نوع حساسیت است که به شکل جوش پوستی ایجاد می‌شود و بسیار سریع روی پوست خود را نشان می دهد و بعد از چند ساعت یا چند روز از بین میرود.

روزاسه

روزاسه بیماری که روی پوست ایجاد شده و با جوش و دانه های قرمز مخصوصا روی ناحیه صورت خودنمایی می کند بیشتر در جاهایی که مویرگ خونی وجود دارند به وجود می آید.

اما دلایل دیگر دانه های قرمز روی پوست بدون خارش

سرخجه

زردزخم

اختلالات خونریزی

لوپوس

بیماری کاوازاکی

سندروم رامسی هانت

آبله مرغان

تبخال تناسلی

جوش و زگیل تناسلی

سفلیس

بیماری لایم

گال

تب اسکارلت یا مخملک

نویسنده: پریسا سعیدی

  • ۱۱ تیر ۱۳۹۸
مطالب مشابه

کانال تلگرامی طومار

۰ دیدگاه
دیدگاه ها
×