روش درمان سرماخوردگی خانگی با پیاز و شلغم

روش درمان سرماخوردگی خانگی با پیاز و شلغم

شرف الشمس

روش درمان سرماخوردگی خانگی با پیاز و شلغم

روش درمان سرماخوردگی خانگی با پیاز و شلغم را در طومار بیاموزید.

روش درمان سرماخوردگی خانگی با پیاز و شلغم

درمان سرماخوردگی با پیاز و شلغم در خانه

سرماخوردگی بیماری است که در فصول سرد و همچنین هوای آلوده بیشتر اتفاق می افتد. برای اطلاع از خواص ویژه این دو ماده غذایی با طومار همراه باشید. اگر محیط پاکیزه باشد قطعا امکان بیمار شدن کمتر می شود و همه با خواص میکروب زدایی پیاز آشنایی داریم. پیاز با خاصیت و ترکیباتی که دارد یک ماده بسیار قوی برای جذب میکروب ها و همچنین مبارزه با آنان را دارد. 

یک راه درمانی تهیه سوپی پر از پیاز است. پیاز را پوست بکنید و بشویید و بدون اینکه خرد کنید دال سوپ بریزید. بعد از اینکه سوپ آماده شد پیازها را خارج کنید و سعی کنید که آن را له کنید و مجدد به سوپ اضافه کنید. اجازه دهید که سوپ یک ربع دیگر روی حرارت بماند و سپس سوپ گرم را میل کنید.

پیاز منبع غنی از ویتامین c است و همین مورد باعث شده که بجز درمان خاصیت تقویت قوای جسمانی و پیشگری از بیماری را نیز داشته باشد. روش درمانی دوم پیاز به این صورت است که پیاز خرد شده را با عسل ترکیب کنید و میل کنید. عسل و پیاز وقتی با هم خورده می شود خاصیت از بین برنده سرفه های خشک و مرطوب را بازی میکند. اگر خوردن این دو ترکیب با هم برای شما دشوار است می توانید پیاز را خرد کنید و در داخل یک شیشه بریزید و بعد دو قاشق عسل به آن اضافه کنید. در ظرف را ببندید و تا 10 ساعت صبر کنید. مواد را از صافی رد کنید و عصاره را میل کنید.

پیاز جوشیده
 

همچنین برای جلوگیری از سرماخوردگی می توانید پیاز را بجوشانید و آب آن را میل کنید و همچنین به کودکان بدهید. با توجه به خاصیت های مشترکی که پیاز و سیر دارند این محلول خاصیت عجیبی در پیشگیری از بیماری ها خواهد داشت. از قدیم همه شلغم را به عنوان یک آنتی بیوتیک طبیعی می شناسند. و برای درمان و همچنین تقویت سیستم دفاعی بدن از آن استفاده می شده است. راحت ترین راه مصرف آب پز کردن آن با مقدار کمی آب است. و بعد می توانید با کمی نمک آن را مزه دار کنید. اما شربت معجزه آسایی که با شلغم درست می شود راه و روش دیگری دارد.

شربت شلغم
 

ابتدا شلغم را بشویید و سر آن را ببرید تا شبیه به یک کلاه کوچک شود. داخل شلغم را با یک چاقو بترشاید. مراقبت باشید که بدنه شلغم سوراخ نشود. نیازی نیست که گودال عمیقی ایجاد کنید همین که فضایی برای دو قاشق غذا خوری مایع ایجاد شد کافی است. داخل قسمت تراشیده کمی عسل و یا شکر بریزید. می توانید از 2 یا 3 شلغم را همزمان آماده کنید. آنها را در داخل ظرف شیشه ایی در دار بچینید و روی شوفاژ و یا قسمتی از خانه که گرم است بگذارید. بعد از گذشت حدود 12 ساعت شربت در قسمت داخلی شلغم جمع می شود. این شربت در واقع عصاره ایی از شلغم است که برای درمان گلو درد، سرفه و التیام بخش تنگی نفس است. شلغم ماده ایی خلط آور است پس برای درمان و خارج کردن سموم از بدن بسیار مفید است.

با توجه به آلودگی های هوا در چند سال اخیر بهتر است قبل از مبتلا شدن به بیماری ها برای پیشگیری اقدام کنید تا سیستم دفاعی بدن شما تقویت شود. به امید سلامتی شما 
 

نویسنده پریسا سعیدی

  • ۲۹ مهر ۱۳۹۷
مطالب مشابه

کانال تلگرامی طومار

۰ دیدگاه
دیدگاه ها
دعا و طلسم
هاروس
×